Jump to content
Dogomania

Skubaniec


wind34

Recommended Posts

Max, ostatnio ma nową pasję, a mianowicie podskubywanie. Podchodzi do delikwenta (członek rodziny lub osoba mu znana) i skubie, bądź delikatnie podgryza-wygryza. Uroił sobie chyba, że tym może odwdzięczyć się za okazywane mu zainteresowanie. Wasze psiaki robią coś podobnego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wind34'] skubie, bądź delikatnie podgryza[/quote]

Odkąd pamiętam to mój Fafikowski miał taką "manię" od zawsze. I za żadne skarby nie mogę go tego odłuczyć :angryy: Robi to z radości, a w szczególności jak się wróci do domu. A najgorsze jest to, że wita się tak nie tylko z domownikami, ale z każdymi kto przekroczy nasz próg. Delikatnie łapie za spodnie, buty (a zwłaszcza sznurówki) a nawet za palce u rąk-nie jest to bolesne ale nie każdemu może się to podobać:watpliwy: i czasem bywa to uciążliwe...!!!!!!

P.S. Ale chyba niektóre staffiki tak mają...:diabloti:

Pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Ja szczególnie ze względu na liczne kontakty Quattrusi z małymi dziećmi tępiłam to u niej od początku...każde takie podszczypywanie oznaczało dla niej lekki klaps w pychol i głosne i stanowcze "feeeeeeee"...
moje bulldziecko szybko zajarzyło, że tak bawić się nie wolno...
oczywiście mimo to nieraz jak się rozkwika w zabawie ze mną, to zaczyna machać szczękami, ale tylko w granicach, w których jej na to pozwolę....

starałam się to w niej tępić również dlatego ,ze wiem, jak ludzie czasem wrednie reagują na bulle....Quattro by się z kimś delikatnie przywitała ząbkami ( bo ona jest przyjazna wobec całego świata aż za bardzo), a ktoś by uznał, ze został pogryziony przez niebezpiecznego bullterriera i podał mnie do sądu...a ludzie potrafia być naprawdę wredni...

Link to comment
Share on other sites

Mój pitbull jak się podnieci zabawą (szczególnie rano, po przebudzeniu - wtedy uwielbia się kokosić, spychać koty z łóżka i drażnić straszą sukę) to czasem podszczypuje rękę...

Od początku tego zabraniałem, bo co innego zabawa w lekkie ocieranie ręki zębami i markowane chwytanie, a co innego to szczypanie - naprawdę nie jest przyjemne.

Pitbull wie, że nie wolno, ale czasem ją poniesie (ma dopiero 7 mc-y). Uważam, że to nie jest kulturalne zachowanie i od razu reaguję "nie". O to samo proszę każdego, kto się z nią bawi.

Kilka razy wypróbowała to na kocie: udaje, że go liże i przyjaźnie szturcha, a później zaczyna przyszczypywać. Młodsze koty przytrzymuje łapą, aż się nie wyrwą z pełnym oburzenia [I]miau!![/I] natomiast skutecznie oduczyła się takich zachowań wobec starszego kota, który szczypnięty w tyłek odpowiedział chlaśnięciem pazurami w nos :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aha no myślałam,ze coś zostało zniszczone,ale wega to na szczęście nawet nie podgryza rzeczy.Chyba,ze da jej się tekturkę po zuzytym papierze toaletowym,albo pustą plastikową butelkę.Wtedy to niszczy na drobniusieńkie kawałeczki.Ale to jest jej zabawa i my jej na to pozwlamy.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Claudia18']Aha no myślałam,ze coś zostało zniszczone,ale wega to na szczęście nawet nie podgryza rzeczy.Chyba,ze da jej się tekturkę po zuzytym papierze toaletowym,albo pustą plastikową butelkę.Wtedy to niszczy na drobniusieńkie kawałeczki.Ale to jest jej zabawa i my jej na to pozwlamy.:p[/quote]
Raptus też uwielbia plastikowe butelki, czesto tez dostaje tekturki z jajek :evil_lol: (szkoda tylko, że po tej zabawie ja mam tyle sprzatania :mad: ).

Link to comment
Share on other sites

ja plastikowych butelek do zabawy juz niedaje znajomych pies najadl sie plastiku i potem krwiste kupki robil.Na dworzu moja suka jak dorwie jakis karton po soku to rozrywa i spija zawartosc, butelki skubana sobie odkreca i tez spija najbardziej lubi cole,niewspomne o puszkach musze miec oczy naokolo glowy bo jak dorwie puszke to ja rozrywa :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...