Jump to content
Dogomania

Owczarki kaukazkie i ich własciciele łaczcie sie


Joaska

Recommended Posts

Witajcie :D !

Nie mam już co prawda kaukazów, lecz przez 13 lat psy te były zawsze przy mnie i cały czas są w moim sercu.

Co do pozwolenia na psy:

Kiedy wynikła kuriozalna sprawa pozwoleń na psy, zadzwoniłam do Urzędu Miejskiego w Poznaniu i tam odsyłano mnie od pokoju do pokoju. Zagadnienie pozwoleń na psy było wówczas tak nietypowe, że nie wiadomo było, co ze mną zrobić. Może obecnie coś się zmieniło. W każdym razie ktoś tam, chyba w dziale rolnictwa, czy tak jakoś, raczył odpowiedzieć na moje pytania.

Okazało się, że tylko pies z rodowodem (!) musi posiadać pozwolenie. Jeśli stwierdzisz, że znalazłaś psa, że np. się przybłąkał, nikt od ciebie nie powinien wymagać pozwoleń. Chyba tylko hodowcy muszą się zabezpieczać przed dociekliwymi stróżami prawa. Bo są zgłoszeni w Związku, mają po kilka psów i jak ktoś będzie upierdliwy, to może im zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje, ze nie wystraszylem, nie taki mialem zamiar.

Co do samej Joasi obawiam sie,ze niestety ale moje przypuszczenia okazalay sie sluszne :( Joasia pyta na weterynarii czy :

"Prosze o informacje na temat oddawania moczu przez szczeniaki. Mam 6 tyg. owczarka kaukazkiego, jest u nas od 2 dni. Jestesmy zaniepokojeni czestym oddawaniem moczu przez malca. Przez ostatnie pol godziny zsiusial sie 7 razy. Nie wiem czy to typowy objaw, poniewaz to jest nas pierwszy pies. "

jest to post z 13.10, od tego czasu sie nie odezwala, mam nadzieje, ze z malym wszystko ok.

PS. nie sadzicie, ze bylo by super gdyby kazdy potencjalny nabywaca psa przed zakupem przychodzil by na dogomanie po rade? Czy pieski swiat nie byl by cudowny :D ?????

Link to comment
Share on other sites

Witam i przepraszam ze tak pozno sie odzywam.

Jak wyglada Max?? Jest wiekszy od ON ale ciut mniejszy od kaukaza.Umaszczenie odziedziczyl po tatusiu (kaukaz).Nie jest tak potezny jak kaukaz.Gdy byl maly wygladal jak puchata kulka na 4 patykach.Max jest bardzo lagodny,nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi ani zwierzat.Wychowywal sie z moim boksiem.

A jak sie u mnie znalazl.Mieszkalam wowczas w Opolu.Dostalam go od znajomej za 100 zl.Jej suczka miala tzw.wpadke.Maluch jej wyraznie nie pasowal,suka z papierkami a tu rodzi sie "kundel".Chciala go oddac na wies.A wiadomo ze maly szczeniak 7 tyg.nie moze spedzic zimy na podworku.Wiec co miala zrobic,zabralam bide do siebie.Troche sie balam,mialam juz psa boksera,ktory byl strasznie zazdrosny,ale moje obawy okazaly sie zbedne.Psiaki polubily sie.

Teraz Max mieszka u mojego brata,zaledwie pare przecznic dalej ode mnie.Widuje go codziennie.I choc mieszka u braciszka dlaej jest moj :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kochani przepraszam, za brak odzewu, ale tak mnie pochlonelo psie macierzynstwo, ze nie zerknelam od dluzszego czasu na forum, a to byl blad. Odpowiadam wszystkim nasz Elbrus ma juz 2 miesiece, jest zdrowy, zaszczepiony i nie ma infekcji drog moczowych (na szczescie). Okazalo sie, ze nasz maluszek "posikuje sobie" malo, ale czesto :) taki jego urok, choc przyznaje, ze nastapila poprawa :)

Jesli zas chodzi o zrodlo pochodzenia to "niestety" nasza "owieczka" pochodzi z targu. Zupelnie przypadkiem sie tam znalezlismy i natknelismy sie na dzial "zwierzaki". A ze zamierzalismy kupic psa do strozowania domu za jakis czas postanowilismy pogladalac ii przyznam, ze serce mi scisnelo w gardle. Takie malenstwa, bezbronne, trzesace sie :((( i w zasadzie z litosci padla decyzja o zakupie psa. Od razu po zakupie pojechalismy z malym do weterynarza, ktory na pierwszy rzut oka stwierdzil, ze to kaukaz, a na dokladke ma 8 tyg. waga 4,5 kg. Nie mam pojecia, czy nasz maluch tak dobrze wyglada, czy sprzedawca nas wprowadzil w blad. W kazdym badz razie Elbrus jest z nami juz 3 tyg. wazy aktualnie 6.5 kg i jest chyba bardzo zadowolony ze swojego nowego domu. Zaczyna pomalu dokazywac wiec nie ominie go psie przedszkole, a potem profesjonalne szkolenie. Mam nadzieje, ze przy Waszej pomocy uda sie nam stworzyc kolo przyjaciol kaukazow i bedziemy mogli wymieniac sie doswiadczeniami :). Obiecuje codziennie zagladac na forum :)

pozdrawiam przyjacielskim hau :)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,

Hmm

na dokladke ma 8 tyg. waga 4,5 kg. Nie mam pojecia, czy nasz maluch tak dobrze wyglada, czy sprzedawca nas wprowadzil w blad. W kazdym badz razie Elbrus jest z nami juz 3 tyg. wazy aktualnie 6.5 kg

Tak się zastanawiam czemu on taki malutki? Bo przecież kaukazy i azjaty są zblizonych rozmiarów, a mój azjata w wieku 7 tyg. ważył 8 kg, a gdy miał 9 tyg to ważył 13 kg. Toż to dwa razy więcej... :roll:

Pozdrawiam

Lispia i Heydar

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja niejestem wlascicielem tej rasy, ale mam mieszańca (kaukazik z owczarkiem niemieckim):D , jest bardzo rozbrykany dlatego prawie codziennie chodzi się z nim do innych piesków na pola mokotowskie. Napoczątku był kochanym pluszakiem, ale wciąż rośnie... Słyszalam o kaukazie, który żył 14 lat to bardzo dużo jak na molosa, ale pamiętajcie, aby obliczyć jaką kondycję ma np. twój pies mozna pomnożyć wiek psa przez 7 lat= mój Misiek ma 7 miesięcy . Więc 0,7*7=4,9 więc Misio zachowuje się miejwięcej jak 5-letnie dziecko. :wink: Ta metoda nie musi się zawsze sprawdzać... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...