Jump to content
Dogomania

Czy warto dawać psa na płatne szkolenia ?


Axela_

Czy warto dać psa na szkolenie ?  

7 members have voted

  1. 1. Czy warto dać psa na szkolenie ?

    • Tak
      6
    • Nie
      1


Recommended Posts

[quote name='Axela_']Powiedzcie czy warto dawać psa na szkolenie ? A może lepiej samemu szkolić psa ?


Ile kosztuje szkolenie i czy to działa ?[/QUOTE]
Jeśli ma się pojęcie o wychowaniu psów, to można i samemu.
A wybrać się na szkolenie grupowe do dobrej szkoły zawsze warto, zwłaszcza jeśli jest się w temacie szkolenia poczatkującym- czyli wie się niewiele albo ma się błędne informacje.

Czy to działa? Szkolenie tak naprawdę jest dla właściciela- uczy jak porozumieć się z psem.
Sukces zależy przede wszystkim od pracy właściciela z psem. A dobry szkoleniowiec pomoże dojść do tego sukcesu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']Jeśli ma się pojęcie o wychowaniu psów, to można i samemu.
A wybrać się na szkolenie grupowe do dobrej szkoły zawsze warto, zwłaszcza jeśli jest się w temacie szkolenia poczatkującym- czyli wie się niewiele albo ma się błędne informacje.

Czy to działa? Szkolenie tak naprawdę jest dla właściciela- uczy jak porozumieć się z psem.
Sukces zależy przede wszystkim od pracy właściciela z psem. A dobry szkoleniowiec pomoże dojść do tego sukcesu ;)[/QUOTE]
Dokładnie! Pies niekoniecznie musi iść, ale właściciel na pewno :lol:.My z Melą byliśmy latem na szkoleniu z PT teraz ze względu na pogody pracujemy sobie sam ale od wiosny znowu na szkolenie. Wiedza którą tam dostałem pozwala na dalszą samodzielną pracę z psem.
Pamiętaj: pies nigdy nie robi czegoś źle!

Link to comment
Share on other sites

Jak wiadomo :) oprócz najmłodszej Elizki mam dwie ON'ki - obie sa po szkoleniu płatnym PT - zdanym z ocenami doskonałymi. Młodszą Irisę nadal szkolę, tym razem trenujemy do IPO I (IPO V - już mamy zdane). Mam więc jakieś podstawy do szkolenia Elizy, ale myślę, że wiosną zabiore ją na plac szkoleniowy - kontakt z innymi psami i ludźmi - nie da się tego osiągnąć domowymi sposobami. Poptwierdzam słowa poprzedniczek - to my więcej uczymy się na szkoleniu. Zrozumieć psa poprawnie - tego samemu trudno jest się nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']Rufus - na jakie tym razem?
Ja się zastanawiam czy iść z Lusią na PT czy na agility. Bo rodzice mi obiecali jakieś szkolenie w marcu i mam do wyboru.
Pozdrawiam[/QUOTE]
Dalej PT, Melka ma dopiero 6miesięcy i w wakacje może sobie egzamin zrobimy. O agility też myślałem, wiem gdzie koło nas jest i też od wiosny może zaczniemy coś w tym kierunku robić.

Link to comment
Share on other sites

Tam gdzie ja chodzę, są 3 etapy po których można zdawać egzamin. My i tak powinniśmy iść na przedszkole bo Melka miała 3 miesiące jak zaczynała, ale że pracowałem z nią sporo samodzielnie, poszła od razu na pierwszy stopień. No, a Melka szwy już ma zdjęte i ADHD na całego!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...