Jump to content
Dogomania

Kołtuny na uszach - czym ?


requiem.

Recommended Posts

Witam. Sucz mojego sąsiada ma strasznie skołtunione uszy. Jak się przyciśnie ten kołtun to jest jak kamień, więc raczej nie da się rozczesać, za to jak obetniemy to będzie miała wybrakowaną sierść na uszach. Sucza jest na sprzedaż więc czekanie na odrośnięcie włosków nie wchodzi w grę . No bo spaniele mają trochę długą sierść na uszach nie? a ona ma te kołtuny do cebulek, miała by takie łyse miejsca po obcince. Macie jakiś pomysł co zrobić żeby nie odcinać jej tych kołtunów a żeby dało się je rozczesać. Jest w ogóle taka możliwość - jakiegoś rozklejenia ich czy cuś. Aha i sucz uciekła niedawno, i pszyszła cała w błocie i z kołtunami, wszystko udało się doprowadzić do porządku oprócz uszu. Proszę o pomoc i z góry dzięki

Ps. w tym podforum nie znalazłam takiego tematu

Link to comment
Share on other sites

Ja takie narzędzia używam do usuwania wszystkich kołtunów.
U spaniela do 2 godz. na ucho trzeba poświęcić czasu,żeby odfilcować
Najgorsze są brzegi ucha, tu trzeba bardzo delikatnie rozcinać i wyczesywać, gdyż może pękać skóra.[IMG]http://www.miniupload.pl/data/public/84efdffd474d981eb44355ca403166c0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jak może się u spaniela zrobić filc jak kamień po jednym niepalnowanym spacerze? Rozczesnie tego to dobrych kilka godzin - i faktycznie trzeba bardzo uważać na brzegi uszu.
Na sprzedaż? Dorosła suka? Bo młode szczenię długiego włosa na uszach nie ma...

G[B]rey[/B] - albo naucz się wreszcie zmniejszać fotki,albo wstawiaj linki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']pierwszy post tego wątku mnie zaszokował.... Suka zaniedbana,na sprzedaż i nie pilnowana.... Taki filc twardy jak kamień nie powstaje z dnia na dzień.
Pod Leepą się podpisuję - nie ma cudów.[/QUOTE]

[quote name='cockermanka']Jak może się u spaniela zrobić filc jak kamień po jednym niepalnowanym spacerze? Rozczesnie tego to dobrych kilka godzin - i faktycznie trzeba bardzo uważać na brzegi uszu.
Na sprzedaż? Dorosła suka? Bo młode szczenię długiego włosa na uszach nie ma...

G[B]rey[/B] - albo naucz się wreszcie zmniejszać fotki,albo wstawiaj linki...[/QUOTE]

W takim razie nie wiem, nie moja suka, nie dopuściłabym JA do tego, a takie wytłumaczenie dostałam
od jej właściciela, więc nie wąty do mnie :lol:

[quote name='Grey']Cockermanka co uważasz o moim kompl. do kołtunów.
Teraz po tych zmianach możemy chyba robić zdjęcia w HD[/QUOTE]

Grey, ja też wystawiłam takie zdjęcie, zj.b też dostałam, ale pff. jakbym ja jeszcze mogła edytować zdjęcia ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Cockermanka co uważasz o moim kompl. do kołtunów.[/quote]
Hmm...jak dla mnie to zdecydowanie za gęsty grzebień jak na rozczesywanie kołtunów.
[quote name='Grey']Teraz po tych zmianach możemy chyba robić zdjęcia w HD[/QUOTE]
Heh...chyba jednak nie - a takie wielkie foty rozwalają forum ...

Link to comment
Share on other sites

Kołtuna w większości przypadków grzebieniem nie rozczesze się,trzeba go porozcinać i wyczesać.
Ja ten grzebień używam codziennie do różnych włosów i odnośnie skuteczności nie widzę lepszego,może to trudno uwierzyć,
ale taka jest prawda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...