Jump to content
Dogomania

Dolnośl.zapomniane pokopalniane miasto a w nim samotne psy.Szukamy WOLONTARIATU


kizimizi

Recommended Posts

kotus, mamy tysiac zlotych. ja wnioskuje o wydanie 57zl. nie martw sie, starczy i dla 20 innych po 50zl dajac :)
wysylamy psy na dt, trzeba tym dt pomoc, zeby nie zrobili nam opinii,ze psy upychamy i mamy je pozniej w nosie i dt bez pomocy zostawiamy. bo ja znam dogomanki, ktore taka opinie maja i ich psy maja przekichane, bo nikt im juz pomagac nie chce. trzeba sobie opienie tez dobra na dogo wyrabiac.
troch tych naszych psow po dt sie tułało dotąd i nadal tuła.
jak chcemy psy wyciagac to lepiej dac 50zl na dt, niz 350 na hotel. sama tak mowisz :)

mnie akurat wyszedl sezon z kudlaczami. tak wyszlo. dzialajcie w innych dziedzinach, kasa pojdzie na kazdego psa z naszgo schronu, ktory tylko bedzie potrzebowal. ja lubie boksery i kudlacze najbardziej, wiec mam wtyki w maniakach tych psow i jest mi latwiej cos zdzialac.

w dt jest: diana, fuks, parowa, lolek.
kamy nie licze, heidi i maja ida do ds. julek poszedl, maja druga poszla.

z tej czworki musi jakis ubyc, zeby brac kolejnego. albo 2 ubyć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no tylko, że moi faworyci to około 30 kg mają a takie psiaki jak widzę bez dt mają przekichane, bo duży pies, bo niewiadomo jak się zachowa, bo duży to duży kłopot (w kwestii finansowej też) łatwiej brać 5 kg żywej wagi na dt niż 30 .... to wiadomo, ameryki nie odkryłam ....

[QUOTE]kotus, mamy tysiac zlotych. ja wnioskuje o wydanie 57zl.[/QUOTE]
a wnioskuj i o milion 57 zł ja i tak przytaknę jeśli to skróci drogę psa do ds !!!!! Mi nie chodzi o to, że psiak-mikrus, psiak-kudłacz, czy psiak los-kundelos-eldorados, ale swoje typy też mam i za nimi stanę murem - bo taki Bost czy Salma jak widać szanse mają nikłe, a to młode i w miarę zdrowe psy, mają szansę teraz o ile im pomożemy, bo za kilka lat będą miały z górki na zasadzie "może ktoś się zlituje".
Z Bostem pisałam, będzie ciężko, jak tylko zobaczyłam Telmę ....poszło w miesiąc .... a sama pisałaś, że grubaska, że nic z tego nie będzie - czasami trzeba posłuchac klauzunkowego bełkotu :)

Link to comment
Share on other sites

salma tez pojdzie w ig wg mnie. tylko musi sie pokazac, ze sie tak nie boi. zobaczysz, pojdzie szybciej, niz telma.
co ma powiedziec taki mirek, typowy pospolity kundel? mlody, dlugo w schronie, a jakos telefony sie nie urywaja.

los eldoradors, super :) ty to masz pomysly :)

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie dziewczyny kilka spraw.

Ta najlatwiejsza, dac Hidi te brakujace pieniadze bo i tak sunia miala szczescie ze mogla tam na dt trafic i opieke miala super. Nie mozna Marako zostawiac z problemem i udac ze sie nic nie stalo bo pies ma juz w sumie dom. Kora juz dawno mowilam ci zeby z poszewkowego bazarku dac jej.
Ta bardziej trudna, Parufkacz. Ten pies nie ma prawie deklaracji a moze sie okazac, ze glowna deklarowiczka sie zaraz wycofa. Wtedy zostanie w czarnej d... jak to Kora poetycko ujęla. Mowicie ze mamy okolo 1000zl, uwazam, ze w duzej mierze oszzcednosci te powinny przejsc na zabezpieczenie Parówki. Macie inne pomysly albo sie nie zgadzacie? Zapraszam na parufczasty watek:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/177799-DWUPAK-staruszkow-Kubu%C5%9B-poleca-si%C4%99-dla-emeryt%C3%B3w-KASA-TOPNIEJE?p=18328236#post18328236"]http://www.dogomania.pl/threads/177799-DWUPAK-staruszkow-Kubu%C5%9B-poleca-si%C4%99-dla-emeryt%C3%B3w-KASA-TOPNIEJE?p=18328236#post18328236[/URL]

Nastepny problem to wyciaganie psiakow. Ja nie moge i z pewnych przyczyn tez nie chce brac sie za wyciaganie nowych psow. Bardzo chcialabym zeby Mirek czy Bolek znalezli domy ale nie moge zwalic tego na glowe Luski - i tak uwazam, ze wszytsko zwalam. Jesli chcecie zabierac na hotel takie psy jak Salme czy Bostka czy ktores z tych pieknych kudlaczy to ja uwazam ze to nie tyle strata, co niedobrze zagospodarowane pieniadze, bo te psy sa ladne i w koncu domy znajda.


Skarpeta miala powstac ale widze ze dalej wszytsko jest na koncie bank. Kory. Rozumiem, ze to bedzie konto do skarpety, tak?

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie dziewczyny kilka spraw.

Ta najlatwiejsza, dac Hidi te brakujace pieniadze bo i tak sunia miala szczescie ze mogla tam na dt trafic i opieke miala super. Nie mozna Marako zostawiac z problemem i udac ze sie nic nie stalo bo pies ma juz w sumie dom. Kora juz dawno mowilam ci zeby z poszewkowego bazarku dac jej.
Ta bardziej trudna, Parufkacz. Ten pies nie ma prawie deklaracji a moze sie okazac, ze glowna deklarowiczka sie zaraz wycofa. Wtedy zostanie w czarnej d... jak to Kora poetycko ujęla. Mowicie ze mamy okolo 1000zl, uwazam, ze w duzej mierze oszzcednosci te powinny przejsc na zabezpieczenie Parówki. Macie inne pomysly albo sie nie zgadzacie? Zapraszam na parufczasty watek:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/177799-DWUPAK-staruszkow-Kubu%C5%9B-poleca-si%C4%99-dla-emeryt%C3%B3w-KASA-TOPNIEJE?p=18328236#post18328236[/URL]

Nastepny problem to wyciaganie psiakow. Ja nie moge i z pewnych przyczyn tez nie chce brac sie za wyciaganie nowych psow. Bardzo chcialabym zeby Mirek czy Bolek znalezli domy ale nie moge zwalic tego na glowe Luski - i tak uwazam, ze wszytsko zwalam. Jesli chcecie zabierac na hotel takie psy jak Salme czy Bostka czy ktores z tych pieknych kudlaczy to ja uwazam ze to nie tyle strata, co niedobrze zagospodarowane pieniadze, bo te psy sa ladne i w koncu domy znajda.


Skarpeta miala powstac ale widze ze dalej wszytsko jest na koncie bank. Kory. Rozumiem, ze to bedzie konto do skarpety, tak?

Link to comment
Share on other sites

jesli nikt sie nie zadeklaruje z przejeciem tego to bedzie u mnie po staremu. na razie mi sie z tym kontem nie chce zaczynac. chyba,ze zaczna sie zbierac naprawde duze pieniadze, w co watpie, ale wtedy bede zmuszona. ten 1000 to nic, miewalam wiecej. ale jak bedzie ze 3tys to na bank bede musiala miec to osobno. boje sie,ze jak jakims cudem jakas prace wreszcie znajde i ogranicze sie sporo na dogo, to wtedy nie bede mogla byc skarbnikiem i mi to 2 konto bedzie przeszkadzac. ale to zalozenia co do przyszlosci, nie wiem, jak odleglej,bo zakladam tak juz rok i nic sie nie zmienia :D


ja tez stawiam na psy z dluzsza historia, itp. ale nie raz mowilysmy, zeby mierzyc sily na zamairy. nie wyciagac 10latkow, bo ugrzezniemy z nimi do cna. jak z parowka. z parowka o tyle nie najgorzej, ze malo kasy za niego. ale taki bolek 8letni w hotelu za 350zl rok, to kupa kasy juz....

pomozcie z parowka, trzeba mu domu juz, bo stary, rok mu trzeba dolozyc w ogloszeniach, szanse na ds maleją wciaz dla niego :( a nie chcemy, zeby do schronu wrocil przeciez.

jedna rzecz, ktorej nikt nie widzi. albo ja zle widze. czy na dt ja sobie sama psy wybieram? sama decyduje? z jednej strony tak. bo nikt inny nie chce sie brac i jakiegs wyciagac. nie chcecie brac odpowiedzialnosci na swoja glowe. tak mi sie czasem wydaje.
albo ja zle widze i np teraz 3 kudlaczki poszly, bo one sa "chodliwe". ja znalazlam dojscie, jakies chetne dt to czemu nie korzystac? psy maja nie korzystac. jesli maja szanse. wiecej ludzi sie zlituje nad kudlaczkiem, niz nad el kondlosem mirkiem i bolkiem, keksem i staruszka fruzia, kapielowka. tak to juz jest. i chyba nie jestem winna, ze wyciagam kudlaczki, bo dla nich dt sa darmowe, ale kundlosow dt za darmo nie znajdziesz tak latwo.

Link to comment
Share on other sites

co mialam na mysli? kilka rzeczy, ale ich wyrazic nie potrafie, hehe

macie do mnie pretensje, ze kudlacze ida na dt?
to wyciagajcie inne, ja nikomu nie bronie. ja lubie te psy i one sa latwoadopcyjne, wiec im pomagam.
chcecie inne? to wybierzcie sobie jakiegos i zalatwiajcie. ja pomoge. nie moge byc prowadzaca akcje, sama, ciagle, dla kazdego psa. sama nie jestem, jest nas 4. kazda z nas moze powiedziec- wybieram tego, chodzcie mu pomozemy i szukac cos dla niego, organizowac, kombinowac. ja pomoge. ale prowadzic kazdej akcji nie dam rady.
im wiecej z naszej 4 wybierze sobie systematycznie jednego, wezmie na celownik, tym wiecej psow wyciagniemy. bedzie efektywniej.

wszystko zawsze rozbija sie o kase. a te mozna tez tylko dzieki internetowi pozyskac na dogo, z prosb. to moze kazda z nas. ja np tego nie lubie i to omijam. kizi to chyba lubi i tak dziala i tak dzialac moze i miec dobre efekty.
szukac miejsca tez mozna bez telefonu.
telefon potrzebny tylko do transportu juz jest i do kontaktu do ogloszen, dla ds.

kizi chcesz bolka. to bierz go! szukaja kasy, miejsca. ja moge tel odbierac i pomoc z transportem. luzik.

klauzunka chcesz bostona? to szukaj mu deklaracji i lecimy z hotelem jakims.

satrina tez dobrze dziala mimo,ze jest krotko. mocno pomaga w strzegomiu, wyszukala szybko dt i ds szybko znalazla. torusiowi. potem dla innych juz cos miala szczylkow. w transporcie nieoceniona pomoc mamy z Satriny.

patrzcie, jak mi wyszlo... Satrina- od transportow. kizi- od pm z prosbami o deklaracje. klauzunka- od kasy jednorazowej bazarkowej. ja- ? ale nam sie druzyna tworzy, kazdy jakis dzial ma wyspecjalizowany, [B]uzupelniamy sie nawzajem :)[/B]

dlaczego od jakiegos juz czasu, czuje ze tylko ja sie biore za konkretne psy? szukam, kombinuje, biore na odpowiedzialnosc. wybierzcie sobie psa i wyciagamy. wiecej psow skorzysta! nie bojcie sie!
patrzcie, ile adopcji teraz mamy! to dobry okres, trzeba korzystac!

tylko te stare trzeba dokonczyc. za parowke ja sie czuje odpowiedzialna tak, jak za kame. ale fuks kizi to twoja zasluga, wiec dokoncz jego sprawy.

Satrina- zagladnelam. fot nie widze.

Link to comment
Share on other sites

moje filozofie? ;P
tak, ludzi wciaz za malo, psow wciaz za duzo. wielu nie uda sie pomoc. ale juz 50 pomoglysmy :) ilu nie zdazylysmy? tez ich troche bylo :( ile na nas czeka? :((((((( nam zycia nie starczy na to :(((( i sily

kizi, zmien tytul u pudliszkowej Maji, ze jedzie do ds :)
Heidi tez jedzie jutro. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']
patrzcie, jak mi wyszlo... Satrina- od transportow. kizi- od pm z prosbami o deklaracje. klauzunka- od kasy jednorazowej bazarkowej. ja- ? ale nam sie druzyna tworzy, kazdy jakis dzial ma wyspecjalizowany, [B]uzupelniamy sie nawzajem :smile:[/B]
[/QUOTE]

eh Kora. Jak juz
Satrina od logistyki, Kizi od PR, klauza od pozyskiwania funduszy ;)
Kora od marudzenia :D

A tak serio to nie mamy pretensji żadnych. Ja stwierdzilam tylko fakt. Niestety sama za wyciaganie psa sie nie biore bo jestem zbyt nieregularna na to. Pozniej zwalam to innym na glowe

Link to comment
Share on other sites

no tak. watek moge zakladac, zeby byl aktualny 1post, ale pmkować mozesz i nieregularnie, licza sie efekty :) i miec glowny glos, dokad pies idzie i za ile.

od marudzenia, hehe. poki siedze w domu to marudze, pozniej nie bedzie czasu na to :)

fakt,ze teraz poszla seria kudlczy, ale to wszystko darmowe dt, wiec trzeba korzystac!

nika, pewnie ze mamy! zjadla mi pol rekawiczki ostatnio z kawalkiem palca. chcesz taka? ja jej fot nawet nie mam, bo to taka zaraza gryzaca, ale nie stara na pewno i slicznie umaszczona, z dluzsza sierscia. siedzi u nas pare mcy, albo rok...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']nika, pewnie ze mamy! zjadla mi pol rekawiczki ostatnio z kawalkiem palca. chcesz taka? ja jej fot nawet nie mam, bo to taka zaraza gryzaca, ale nie stara na pewno i slicznie umaszczona, z dluzsza sierscia. siedzi u nas pare mcy, albo rok...[/QUOTE]to fotki potrzebne, cechy psicy i dane jakieś....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']to fotki potrzebne, cechy psicy i dane jakieś....[/QUOTE]

ok, bede pamietac. ale to przy wizycie w schronie.
nie moge jej znalezc na str schronu, nie ma jej tam. a wsrod swoich nie moge teraz szukac, bo musze juz uciekac.
bede pamietac.
to taka szczekaczka. kojarze ją z suczka, bo sliczna. szczeka, zeby szczerzy az po dziasla. nic sie nie zmienia w tym :( ostatnio wyciagnela pysk miedzy kratami- nie sadzilam,ze jej sie uda. i mnie dziabnela, zerwala rekawiczke i porwala. krew mi leciala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']ok, bede pamietac. ale to przy wizycie w schronie.
nie moge jej znalezc na str schronu, nie ma jej tam. a wsrod swoich nie moge teraz szukac, bo musze juz uciekac.
bede pamietac.
to taka szczekaczka. kojarze ją z suczka, bo sliczna. szczeka, zeby szczerzy az po dziasla. nic sie nie zmienia w tym :( ostatnio wyciagnela pysk miedzy kratami- nie sadzilam,ze jej sie uda. i mnie dziabnela, zerwala rekawiczke i porwala. krew mi leciala.[/QUOTE]

wredota taka?

Link to comment
Share on other sites

taka wredota, wiec ja sie boje ja oglaszac. ale chcesz to bierz na siebie :)

biala kudlaczka wydana do ds ze schronu. jade tam jutro lub pojutrze to sprawdze. a dt juz miala :(

cos klauzunki nie ma.

jak pisalysmy na watku bolka, glosujemy za kasa dla niego na wyroznienie ogloszenia jakiegos proponuje tablice.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Satrina od logistyki, Kizi od PR, klauza od pozyskiwania funduszy ;-)
Kora od marudzenia :-D[/QUOTE]

oplułam monitor :evil_lol::evil_lol::evil_lol:


[QUOTE]cos klauzunki nie ma.[/QUOTE]

jestem, święta mi się przedłużyły - dopiero co wróciłam i teraz latam i nadrabiam zaległości;)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="red"][SIZE="5"]kizi, usun z 1 st maje jedna i pudliszona oraz julka. ze maja osobne watki. wstaw tam inne.
pisalam dosc niedawno, co powinnac na 1 str usunac, co dodac. nie zrobilas tego. a teraz ucieklo gdzies, cholera wie gdzie.

wez te psy, ktore tydzien twmu obfocalam i opisywalam wstaw na 1str, foto i link.[/SIZE][/COLOR][/B] zeby mozna bylo je latwo wyszukac. np ruben i bruno. maja juz piekne fotki. norka, itp.
kudlaty czarny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']kizi. przegladam z nudow po kolei i sugeruje zmiany na 1 str.

usun te linki do str19 o kilerze i filipie, ich juz nie ma, wiec to wywal

str 22 opisujesz Fruzie, jako wystraszonego psa. wywal to calkiem

post 468 i 471 usun to, tych psow juz nie ma

łatek ok
kora jest ok
dora jest ok
kremowka zabojca jest ok

ruda sunia i gryziony piesek- zmien tak: ruda Slonica (gryziony piesek to Julek, usun te wzmianke, juz niepotrzebna)


Bolka usun i daj do 2 posta




z 2 posta [B]usun wate[/B]k mamusiek

[B]dorzuc watki[/B]
Bolka
watek Diany!
watek Parowki
Fuksa
Bruno
Aprilki



dorzuc linki do:
Remika mojego kudlatego
Rubena
Barrego
Dzikuski szarej
Salmy post 1578[/QUOTE]



znalazlam !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

A miałam napisać,że jak byłam w schronie po białą kudłatkę to się pytałam o tego Gremlinka (taki staruszek podrzucony pod schron) i rzeczywiście chyba zbliża się jego koniec-ponoć schował się do budy i nie chce jesć-nie wiadomo czy ma depresję czy jest chory...Szkoda mi go bardzo-to mu się dostało od życia na stare lata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...