Jump to content
Dogomania

Nagusowe porady


Iwona

Recommended Posts

Miniaga, dziekuje ci slicznie za twoja wypowiedz, wiesz co, ja sobie jednak poczekam i na spokojnie kupie ze znanych i dobrych rak! i jestem pewny ze do lata bede mogl sie pochwalic nabyciem mojej grzywuni :lol: i ciesze sie ze jest takie forum i sa wspaniali ludzie, ktorych mozna sie wszystko zapytac i ze jestescie tak pomocni,- dzieki jeszcze raz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W pełni zgadzam się z Miniagą co do Allegro. [COLOR=Red]I nie daj się[/COLOR], prosze skusić ofertą kupna taniego szceniaka bez rodowodu.
Ja kupiłam dość tanio mojego grzywka i miałam to szczęście , że mimo kupna przed wystawą trafiłam na porządną hodowczynię i hodowlę domową w związku z czym nie mam jakiś kłopotów zdrowotnych z grzywkiem a charakter to ma poprostu cudowny. Co do wartości wystawowej to się dopiero okaże ale Ciebie wystawy nie interesują.

Drugiego grzywka dostałam za darno bo porządna hodowczyni poszukiwała domu dla dorosłego psa zwróconego do hodowli. No ale ten to ma już problemy, szczególniej w charakterem.

Trochę jestem przerażona cenami u Pana Germaniki bo marzyłam , że kiedyś może sprawię sobie pieska po Nababie (mój idol). No ale z drugiej strony to jak się ma takie psy to faktycznie warto zadbać żeby trafiły do odpowiednich ludzi a to może (choć nie musi moim zdaniem) gwarantować taka cena. Napewno osoba dobrze się zastanowi zanim wyda tyle na psa. Zresztą nie obrażając nikogo ta hodowla w moim [B]prywatnym[/B] (zaznaczam) rankingu jest na pierwszym miejscu.

Robeli ostatnio urodziło się sporo ładnych grzywek wystarczy przejżeć galerię, jest w czym wybierać. Skontaktuj się z hodowcami na pw ja się tak dobrze nie znam ale może mają już wytypowanego jakiego peta który mniej wystawowo rokuje. Napewno taki piesek będzie tańszy (u porządnego hodowcy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robeli']Miniaga, dziekuje ci slicznie za twoja wypowiedz, wiesz co, ja sobie jednak poczekam i na spokojnie kupie ze znanych i dobrych rak! i jestem pewny ze do lata bede mogl sie pochwalic nabyciem mojej grzywuni :lol: i ciesze sie ze jest takie forum i [B]sa wspaniali ludzie, ktorych mozna sie wszystko zapytac i ze jestescie tak pomocni[/B],- dzieki jeszcze raz[/quote]

przepraszam, ale troszke sie usmialem .. ludzie na tym forum sa wspaniali... moga doradzic.. ale jak kupisz psa [B]nie [/B]z hodowli bioracej czynny udzial w forum zostaniesz troszke zmieszany z blotem, ze Twoj pies nie jest ladny, jest agresywny i co tu duzo kryc powiedza, ze mogles lepiej wybrac, i pewnie przeplaciles...
powiem tylko tyle, ze [U]wiem to z doswiadczenia..[/U]
ale nigdy nie zalowalem, poniewaz mam psa o bardzo ladnej budowie i wspanialym charakterze- mimo, iz nie mial rodzicow interchampionow..

poza tym nie radze brac psa w hodowli, gdzie jest pelno psow- w takich zazwyczaj panuje samowolka, psy maja kontakt znacznie mniejszy z czlowiekiem a pozniej wszyscy sie dziwia dlaczego pies ucieka od sedziego na wystawie albo chce atakowac inne psy, sika w domu i szczeka na wszystko i wszystkich..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='macsow1']przepraszam, ale troszke sie usmialem .. ludzie na tym forum sa wspaniali... moga doradzic.. [B]ale jak kupisz psa nie z hodowli bioracej czynny udzial w forum zostaniesz troszke zmieszany z blotem[/B], ze Twoj pies nie jest ladny, jest agresywny i co tu duzo kryc powiedza, ze mogles lepiej wybrac, i pewnie przeplaciles...
powiem tylko tyle, ze [U]wiem to z doswiadczenia..[/U]
ale nigdy nie zalowalem, poniewaz mam psa o bardzo ladnej budowie i wspanialym charakterze- mimo, iz nie mial rodzicow interchampionow..

poza tym nie radze brac psa w hodowli, gdzie jest pelno psow- w takich zazwyczaj panuje samowolka, [B]psy maja kontakt znacznie mniejszy z czlowiekiem a pozniej wszyscy sie dziwia dlaczego pies ucieka od sedziego na wystawie albo chce atakowac inne psy[/B], sika w domu i szczeka na wszystko i wszystkich..[/quote]


i jakos malo hodowli bierze tu "czynny" udzial ...

hodowle z ktorych ja mam psy jakos nie uczestnicza mimo namowy bardzo "zyczliwych" osob :evil_lol:

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

i jakos nikt na mnie nie najechal ze mam Happy czy Sphinxa ?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='macsow1']przepraszam, ale troszke sie usmialem .. ludzie na tym forum sa wspaniali... moga doradzic.. ale jak kupisz psa [B]nie [/B]z hodowli bioracej czynny udzial w forum zostaniesz troszke zmieszany z blotem, ze Twoj pies nie jest ladny, jest agresywny i co tu duzo kryc powiedza, ze mogles lepiej wybrac, i pewnie przeplaciles...
powiem tylko tyle, ze [U]wiem to z doswiadczenia..[/U]
ale nigdy nie zalowalem, poniewaz mam psa o bardzo ladnej budowie i wspanialym charakterze- mimo, iz nie mial rodzicow interchampionow...[/quote]
do dobrego charakteru nie jes potrzebny interchampionat:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

wiec tak moje osobiste zdanie moze nie znam sie na grzywkach ale tak ogolnie;)

niektore psy maja bardzo pieknych rodzicow sa z renomowanej hodowli i tak naprawde wygladaja na tzw "wymoczki" nie wiem jak to sie dzieje ale ja takiego psa bym napewno nie ustawila na 1 lokacie , czesto slysze ze liczy sie przydomek a nie ogolne preferencje danego osobnika i to jest w kurzajace sedzia sobie mysli "acha to pies z tej fajnej hodowli tam psy maja duzo tytulow to czemu by tego nie postawic na lokacie" a w kolo jest wiele innych pieknych przedstawicieli danej rasy o doskonalej budowie i pieknej szacie i wedlug mnie takie myslenie jest bardzo nieprofesjonalne do wykonywanej funkcji

moim zdaniem lepiej pieska wybierac z hodowli tzw domowych gdzie jest milosc odpowiednio poswieca sie pieskowi czas bawi sie z kazdym szczeniakiem poznaje z otoczeniem anie taki pies ktory zyje hm....... w " psiarni?" bo noie wiem jak to okreslic z takich chpodowli piesek moze miec rozne leki i zle nawyki ale to tylko i wylacznie moja opinia i nikt sie nie musi z nia zgodzic

jezeli mnie zjedziecie to oki wiecej sie nie bede wtracala bo kazdy zrobi tak jak uwaza i kupi sobie psa na jakiego go stac i z jakiej chodowli

tylko warto panmietac ze szceniak nie majacuy rodzicow np zw swiata moze byc doskonalym a wrecz bardzo wybitnym przedstawicielem rasy


troszke nie gramatycznie ale przepraszam bo to pisane na szybcika;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinabuck']chlopaki spokoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dwie zazarte bestie:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]

ale o co chodzi?
ja bardzo lubie angela.. on mnie troszke mniej.. :eviltong:
w sumie tych co lubie na tym forum to na jednej rece mozna policzyc..
ale jednak jacys są.. i chcial nie chcial angel sie do nich zalicza ...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='macsow1']tez Cie kocham...:evil_lol: napisalem co mysle...
teraz czekam na odzew wszystkich super hodowli.[/quote]


heheehehhe poczekaj az ie dorwe na wystawie to wrocisz bez psa do domu albo iu nie wrocisz bo cie z mikim do drzewa przywiazemy

tez cie kocham......:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Mascow zachowujesz się właśnie jak Ci ludzie których opisujesz - ulegasz stereotypom. Tasmina pochodzi z domowej hodowli. odbierałam ją osobiście, widziałam warunki i moge powiedzieć, ze napewno Pani Ela bardzo dbała o pieski, porzadek i odnosiła się do nich z dużą czułością. Zabrakło jej chyba jedynie wiedzy i wyobrażni. Dowiedziałam się póżniej, że jej suka równiaz była odrobaczona tylko raz i że hodowczyni matki Tasi tak doradziła Pani Eli.

Ja równiez jak wziełam Tasi usłyszałam, że jest przecietna. I co? Nio tasia jest poprawna jedynie. Ostatnio rozwineła się na korzyść, ale niestety nigdy nie bedzie psem na show. Kocham ją ogromnie, preszłysmy wiele i nie zamieiłabym ją nawet na Nababa.

W moi domu nigdy nie pojawi się takie pomieszczenie jak psiarnia. Psy moga być odizolowane na chwilę w innym pokoju, ale takim, które na codzień służy domowikom do spania czy pracy. Pies to członek rodziny.


Zaczyna mnie również wkurzać stwierdzenie, że wygrywaja jedynie pieski ze znanych hodowli lub, że na dgm niektóre hodowle sa dyskryminowane.

Owszem zdarza się że na ringu zwyciężają układy a nie pies - np Cody na światówce, ale to nie jest reguła.
Znani hodowcy mają za sobą lata doświadczenia i nawet z ciut gorszym psem są w stanie wygrac, ale wydaje mi się że czesto decyduje o tym handling a nie układy.

Trzeba sobie równiez zadac pytanie, dlaczego niektóre hodowle sś krytykowane.... najczęściej dlatego że użytkownicy tego forum mają wiedzę co tam się dzieje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='macsow1']najfajniesze jest to, ze ja nic na Twoj temat nie powiedzialem, a Ty przyjmujesz juz pozycje obronną... ciekawe skad to sie bierze..
agh szkodaslow

ps. Stefan Ciebie tez kocham[/quote]


kazdy na forum ma prawo do wypowiedzenia sie ...


ale JA mam zawsze racje :B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly::B-fly:

(wind mnie zabije za tyle emotek .... ale nie zapomnialem ona mnie tez kocha .... )

boshe jaka jam cudowna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...