Jump to content
Dogomania

niedrożne kanaliki łzowe


aj22

Recommended Posts

[U]Witam wszystkich[/U]
[B]Frotka[/B](3,5miesiąca):Dog_run: ma często ropkę pod oczkami(która ma nieprzyjemny zapach).Oczka przemywam wodą przegotowaną,ale problem powraca. Byłam ostatnio na szczepieniu i przy okazji poruszyłam ten problem.Lekarz zakropił małej oczka zielonymi kropelkami,które miały wypłynąć noskiem po kilku sekundach....niestety nic takiego się nie stało -DIAGNOZA zatkane kanaliki łzowe! Za miesiąc idę z nia na kolejne szczepienie i przy okazji mają jej zrobić zabieg w znieczuleniu ogólnym i udrożyć te kanaliki.
[B]PYTANIE:[/B] czy ktoś miał juz taki problem, i czy nie ma innego wyjścia niż narkoza-bo przyznam,że przeraża mnie ten fakt :cry:
Proszę o pomoc. Pozdrawiam AURELIA i Frotka

Link to comment
Share on other sites

:hmmmm:
Kiedyś mój pies miał problem z okiem, też miał sprawdzane kanaliki i były niedrożne. Ale, po zbadaniu wymazu z oka, dostał jakiś antybiotyk w kroplach i wet powiedział, że jeśli po tym leczeniu dalej będzie problem- wtedy trzeba będzie udrażniać pod narkozą. Na szczęście obyło się bez zabiegu...

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie i dziękuję za zainteresowanie. Z chęcią bym zrezygnowała z zabiegu pod narkozą,ale czy w niedalekiej,bądź dalszej przyszłosci takie pozostawione same sobie nieudrożnione kanaliki nie powrócą jako wiekszy problem? Nie planuję żadnego zabiegu typu sterylizacja czy tym podobne,ale życie bywa przewrotne i różnie może jeszcze być.Mam nadzieję,że nic się nie stanie,poczekam i dokładnie sonsultuje się z wetem.przy kolejnej wizycie na szczepieniu(które tak na marginesie Frotka znosi okrutnie)
Pozdrawiam AURELIA i Frotka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aj22'] Z chęcią bym zrezygnowała z zabiegu pod narkozą,ale czy w niedalekiej,bądź dalszej przyszłosci takie pozostawione same sobie nieudrożnione kanaliki nie powrócą jako wiekszy problem? [/quote]
Myślę, ze pozostawione same sobie mogą stać się problemem, tylko pytanie- dlaczego są niedrożne i czy nie można ich udrożnić za pomocą leków. Wydaje mi się, że samo udrożnienie bez usunięcia przyczyny zatkania, niewiele da... Ale się na tym nie znam... :niewiem:
[QUOTE]Nie planuję żadnego zabiegu typu sterylizacja czy tym podobne[/QUOTE]
Sterylizację zawsze warto rozważyć, a co do innych zabiegów- niestety zwykle są nieplanowane :fadein:
[QUOTE]poczekam i dokładnie sonsultuje się z wetem.przy kolejnej wizycie na szczepieniu[/QUOTE]
Dobrze zrozumiałam, że przez miesiąc psiak ma chodzić z kaprawymi oczkami i wet nic na to nie przepisał?
Ja bym to skonsultowała dokładnie, ale z innym wetem... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Twoja Frotka ma 3,5 miesiąca .Czy nie wydaje ci się że takiego malucha tym bardziej nie powinnaś narażać na dyskomfort związany z dolegliwościami , w waszym przypadku w okolicach oczu.
Nie wiem czy to coś ci podpowie ale ja miałam taką dolegliwosć , oczy mnie potwornie swędziały , byłam przez to ciągle nerwowa .Naszczęście dostawałam leki i krople i przeszło , z pieskiem koniecznie do weta na leczenia .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...