Jump to content
Dogomania

7 Mieięczny Owczarek Niemiecki/Zmiana Karmy


Autodiagnostyka

Recommended Posts

Witam.Posiadam 7 miesięcznego owczarka Niemieckigo długowłosego (suczka)Piesek waży w tej chwili 29Kg.Chciałbym zmienić temu pieskowi karme na dość dobrą tzn.przewiduje 200zł za worek 12/15kg.Co byście mi polecili sprawdzonego?Dodam tylko iz piesek do tej pory jadl pedigree junior (suchy plus puszki)i bardzo mu to smakuje do tej pory.Dodatlowo raz dziennie dwie tabletki z witaminami na kości itp.Zapytacie zapewne po co zmieniam jeżeli karma odpowiada pieskowi?Wiec odpowiadam: Przez opinie wyrażoną przez wiele osób na kilku forach.W gabinecie weterynaryjnym natomiast kazano mi zostać przy pedigree skoro z pieskiem wszystko ok.Ja jednak wole być przezornym;).Brałem pod uwage karmy dedykowane pod tą właśnie rasę ,a mianowicie Royal Canin ,Eukanuba i Angielski Gilp.Chodzi mi narazie o juniora gdyż póki co taką musi jeść.Co wybrać?Dziękuje za Pomoc i Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że chcesz zmienić karmę, bo akurat Pedigree nie ma za dobrego składu.
Ze swojego doświadczenia mogę polecić Eukanubę i Royala, mój pies jadł te karmy i wszystko było ok, jednak sa tez karmy z nieco lepszym składem.
Bardzo dobry jest Orijen, Acana, Chicken Soup.
Musisz sprobowac i zobaczyc, ktora bedzie psu najlepiej odpowiadac, dla kazdego jest lepsze co innego.
Moim zdaniem nie warto przepłacać za karmę dedykowaną specjalnie konkretnej rasie, zazwyczaj jeśli chodzi o skład nie różni się niczym od zwykłej karmy tej samej firmy przeznaczonej dla psów tej wielkości (czyli w przypadu owczarka dla psów dużych).

Sunia jest prześliczna :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wiec po zastanowieniach i pomocy Koleżanki z forum,a także innych osób zamówiłem tą oto karmę na próbę iż nie mam pewności,że mój piesek bedzie ją przyjmował:
[url]http://www.krakvet.pl/royal-canin-german-shepherd-junior-starter-pack-p-13057.html[/url]
I teraz mam pytanie jak to najlepiej sprawdzić?Czy od razu wsypać do miski tylko ta karmę i obserwować pieska jak zje czy może np pół z tym co jadła do tej pory dajmy na to przez 3 dni?
Oczywiści jak pieskowi nic po tym starterze nie będzie to zamawiam to:
[url]http://www.telekarma.pl/p94/royal.canin.breed.german.shepherd.junior.12.kg.htm[/url]
Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś opinie lub napisałem coś nie tak to proszę napisać i mnie pokierować ewentualnie.Dziekuję!

Link to comment
Share on other sites

Przemyślalem i nie ma za dużo złych opinii na temat Royala jak i to iż royal jest produkowany tam gdzie pedigree.Acany moj piesek nie tyka.Ale nie rozumiem jednego czym np Acana jest lepsza od royala?Druga sprawa na temat Acany tez znalazlek iklka zlych opinii (bodajrze na owczarek.pl)O Orjencie też myślalem ale malo znow opinii.Wychodze jednak z założeniaże nie ma nic dobrego jak poczytam wszystki opinie.Sa ludzie co i gowniane chapi zachwalaja...

Link to comment
Share on other sites

Tyle, ze w cenie Royala mozna by oczekiwac czegos niezlego. Tymczasem ani sklad nie jest zachwycajacy, ani ilosc dodatkow, polepszaczy, konserwantow nie budzi zaufania...
Generalnie firma medialna, mocno reklamowana, za to spotykam sporo psow z problemami po niej ( a zaczelam sie interesowac, jak zaczela sie padaczka u mojego psa po zywieniu RC).
Do tego dochodzi troche inny proces produkcji i skladu na Polske, zmiany w wygladzie karmy w przeciagu ostatnich lat.
Porownaj np. sklad Wolfsblut z RC.

Link to comment
Share on other sites

Mi sie wydaje,ze ta padaczka to nie do konca po karmie .Skad wiesz ,ze to akurat po karmie?Wydaje mi się ,że mogla by wystapić nawet i po karmie dwa razy drozszej od royala i zapewne lepszej.Nie to bym sie czepial ale tak mi sie wydaje.;)Moze zacznijmy wogole temat "wszystikie karmy nic nie warte" byl by to temat chyba jak najbardziej dobry iz najlepsze jedzenie to takie samodzielnie przygotowywane.Jest jedno ale _nie kazdy ma na to czas...W orijencie co jest zlego np?Zaloze sie ,ze ktos powie iz tez jest fee pod jakims wzgledem i nie tylko cenowym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta']Karjo2 padaczka po karmie?[/QUOTE]
Niestety, zdarza sie.... :(. Po powrocie do barfu udalo sie wyciszyc ataki, ostatni byl po ponad 9 m-cznej przerwie.
Autodiagnostyka, pytales o zdanie, jakis czas temu przerabialam temat zywienia, stad moja wypowiedz, a zreszta poczytaj np. w topiku RC temat o zmianach w karmie, jest dosc dlugi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Niestety, zdarza sie.... :(. Po powrocie do barfu udalo sie wyciszyc ataki, ostatni byl po ponad 9 m-cznej przerwie.
Autodiagnostyka, pytales o zdanie, jakis czas temu przerabialam temat zywienia, stad moja wypowiedz, a zreszta poczytaj np. w topiku RC temat o zmianach w karmie, jest dosc dlugi.[/QUOTE]
Oczywiscie.Cenie kazda odpowiedz ,a co za tym idzie i pomoc;)

Link to comment
Share on other sites

Autodiagnostyka ja to Ci powiem tak bo mnie już męczy to Acana tylko Acana a wszystko inne ble itp.
Ja miałam 4 owczarki a dokładniej moi rodzice i przy ON-ku najbardziej trzeba zwracać uwagę czy w karmie są dodatki na stawy i akurat tutaj RC się bardzo sprawdza. Plus dodatkowo podawałabym preparaty z glukozaminą na stawy.
A co do karmy musisz metodą prób i błędów sprawdzić która karma najbardziej odpowiada psu tzn czy nie ma biegunek czy zaparć ( to działa w dwie stromy), czy odchody nie są jakieś gigantyczne bo to jest oznaką złego przyswajania karmy, czy nie pojawiają się kulawizny bo np za bardzo piesek tyje lub karma jest słabo zbilansowana/przyswajana.
Myślę że RC to dobry wybór dla ON-ka a jakby coś było nie tak jest tyle karm na rynku że na pewno coś dobierzesz a opinie jak to opinie ile ludzi tyle opinii

Link to comment
Share on other sites

A, a bo do mnie jakos najbardziej przemawia widok tego, co daje psu, wiec albo gotowane, domowe, albo barf. A ze mam do wyboru rozne cuda miesne z surowizny i niemal zdrowego, uchachanego psa, pozerajacego zawartosc miski, to...
No i do tego dosc ciekawe rozmowy z wetami specjalizujacymi sie w chorobach "cywilizacyjnych" u psow, w kraju, gdzie karmy przemyslowe sa popularne od wielu lat, dluzej niz w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Tej zachwalanej Acany mój pies nie chciał tknąć:-(
jakoś w niego wmusiłam jeden worek i efekty karmy mnie bynajmniej nie zachwyciły-ciągłe zaparcia (występowały tylko przy tej karmie), matowa sierść, cuchnący oddech..ogólnie bardzo się zawiodłam i już na pewno Acany nie kupię.

Link to comment
Share on other sites

to juz lepiej dokup psu troche swiezego miesa z resztek, jakas miesna kosc, nabial, cos z warzyw/owocow i to dodawaj. Unikniesz wyjalowienia przewodu pokarmowego u psa, wzbogacisz karme, a jak pies gdzies lyknie smieci, nie bedzie mial az takiego rozstroju, jak po monodiecie.
A pedigree, czy to suche, czy puszki, chemia i troche odpadow z wypelniaczami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Autodiagnostyka']A na 100% bedzie to lepsze niz karmienie pedigree funior?Bo rozumiem ,ze TAK?[/quote]

wg mnie tak - znam nie jednego psa ktory je Royala i sie nic nie dzieje. U nas akurat sie nie sprawdzil. Karm jest tyle na rynku, ze jest w czym wybierac.

[quote name='Autodiagnostyka']a A jakie opinie macie na temat puszek pedigree gdyż zamieżam pieskowi jakies dwie lub trzy puszki dawać w tygodniu pieskowi do tego Royala?[/QUOTE]

jesli puszki to Animonda Grancarno, a czy dawac - ja dawalam jakis czas raz w tygodniu do karmy ale uznalam, ze jest to bez sensu i zrezygnowalam

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Wam za pomoc.Wczoraj dostalem przesylke z karma royala dedykowana dla owczarka niemieckiego (junior).Zdziwilem sie bardzo i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu:)Karma wizualnie i zapachowo- rewelacja.Bez porownania do pedigree:)Wysypalem na reke jakies 10 granulek i dalem pieskowi zjadl az mu sie uszy trzesly:)Wydaje mi sie,ze bedzie to karma trafiona w 10 dla pieska.

Link to comment
Share on other sites

Co do witamin myśle aby dodatkowo stosowac to:
[URL]http://fionka.pl/produkt-2113.html[/URL]
Z tego co wiem to w tej karmie jest juz duzo witamin i nie wiem czy to potrzebne-nie zaszkodze jak bede to dodawal ? Jesli nie to jak to stosowac,bo wtedy to zapewne nie tak jak jest w rozpisce na tym preparacie tylko mniej tego dawac?

Link to comment
Share on other sites

Super że karma smakuje pieskowi :p

A co do witaminek ja jeśli już dałabym te witaminy w wersji z Glukozaminą kolor bodajże różowy opakowania. Ale radziłabym zapytać się weta czy i jak i czym suplementować szczeniaka przy tak zbilansowanej karmie jaką jest RC

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Autodiagnostyka']Co do witamin myśle aby dodatkowo stosowac to:
[URL]http://fionka.pl/produkt-2113.html[/URL]
Z tego co wiem to w tej karmie jest juz duzo witamin i nie wiem czy to potrzebne-nie zaszkodze jak bede to dodawal ? Jesli nie to jak to stosowac,bo wtedy to zapewne nie tak jak jest w rozpisce na tym preparacie tylko mniej tego dawac?[/QUOTE]

nic z witamin!! po co? chcesz przesadzic? jesli juz to wapno mozna (ale tylko jak jest potrzeba i stwierdzi to wet) i na stawy cos...

[quote name='dzasta'] A co do witaminek ja jeśli już dałabym te witaminy w wersji z Glukozaminą kolor bodajże różowy opakowania. [/QUOTE]

a wiesz ze te witaminy maja wiecej skladnikow niz glukozamina? ktore za wiele nie ma tak swoja droga. Tak to mozna psu zaszkodzic a nie pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta']

A co do witaminek ja jeśli już dałabym te witaminy w wersji z Glukozaminą kolor bodajże różowy opakowania. [B]Ale radziłabym zapytać się weta czy i jak i czym suplementować szczeniaka przy tak zbilansowanej karmie jaką jest RC[/B][/QUOTE]

[quote name='Agnes']nic z witamin!! po co? chcesz przesadzic? jesli juz to wapno mozna (ale tylko jak jest potrzeba i stwierdzi to wet) i na stawy cos...


[B]
a wiesz ze te witaminy maja wiecej skladnikow niz glukozamina? ktore za wiele nie ma tak swoja droga. Tak to mozna psu zaszkodzic a nie pomo[/B]c[/QUOTE]

Wiem napisałam jak wyżej skonsultować się z wetem a poza tym witaminy stosowała znajoma u ON-ka z polecenia weta i były lepsze niż te zwykłe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...