Jump to content
Dogomania

Blaski i cienie chińskiego grzywacza


Germanika

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dorotko- różnie to bywa, niemniej trochę racji masz ;-), semiki zazwyczj sa efektowniejsze z powodu owłosienia. Jednak część osób z forum nie jeździ na wystawy tylko aby "coś" zdobyc- ale także po to aby spotkać podobnie zakręconych ludzi na punkcie grzywaczy :-). Dlatego może pojeździj na wystawy aby spotkać sie z nami a przy okazji wystawić chłopaka:-)

Link to comment
Share on other sites

Iwonko to,że napisałam,że miałam rację nie wystawiając swojego psa nie oznacza,że go nie wystawie.Uważam,że ma mniejsze szanse wśród semi,ale mam ochotę spróbować(zanim nie będzie miał w ogóle włosów-to oczywiście żart)Poza tym nie powiedziałam,że to będzie mój jedyny pies,następny będzie semi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_33']Iwonko to,że napisałam,że miałam rację nie wystawiając swojego psa nie oznacza,że go nie wystawie.Uważam,że ma mniejsze szanse wśród semi,ale mam ochotę spróbować(zanim nie będzie miał w ogóle włosów-to oczywiście żart)Poza tym nie powiedziałam,że to będzie mój jedyny pies,następny będzie semi.[/quote]
No to fajnie,że nie rezygnujesz z wystaw:-), taki smętny ton wyczułam w poście,że zinterpretowałam go jako chęć zaniechania wystawiania.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][quote name='resuruss']Sh_maniak!Zaczne od tego,ze zdazaja sie egzemplarze z bujna grzywa .lapami i ogonem i do tego niezarastajace,ale mozna je zliczyc na palcach dwoch rak.
[/quote][/LEFT]

Aniu- a może jakiś przykładzik:flasings:
Od pewnego czasu intrygują mnie pytania: czy np. można ogolić naguskowi skarpetki :question: Jak długo odrastają i czy np.golenie może mieć wpływ na wzmocnienie włosa:question: Czy grzywaczowi włosy na grzywie rosną do pewnej długości i potem już nie:question: W jakim wieku grzywacz ma w pełni ukształtowany " zarost":question: Jaki powinien mieć włos nagus- szorstki czy jedwabisty i miękki:question:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Przykladzik....Iwonko !Ja osobiscie znam taka suczke....nawet jest wlasnoscia dogomaniaczki ;-) .
Co do Twoich pytan......
przyzan szczerze,ze mnie zaszokowaly!!!!
Ogolic skarpetki niewatpliwie mozna,ale nie praktykowalam nigdy takich eksperymentow ,wiec nie wiem jak dlugo bedzie odrastal wlos i czy sie wzmocni.
Niemniej blagam Cie nie gol Kejsi!!!!!!!!!!!!!
Czyu wlos rosnie do jakiejs dlugosci???
Mysle ,ze wiele ma tu do powiedzenia genetyka danego psa.
Poza tym wlos czesto jest wylamany i dlatego ma sie wrazenie jednej dlugosci jaka moze osiagnac.
Moj Quando ma wlasnie taki powylamywany wlos: jedne wloski maja po 20 cm dlugosci a inne o polowe mniej.....ale bardzo sie staram aby mu ten wlos odbudowac.
Pelna okrywa osiagnieta jest ok 2,5 - 3 lat.
Rodzaj wlosa.Wlos jest nieco twardszy niz u powderka,ale mimo to powinien byc miekki i jedwabisty.[/quote]
Dzięki Aniu:-D - ja poprostu się zastanawiam:hmmmm:,. Teraz jest zima i śnieg czepiający się skarpetek, poza tym z polarków wplątują się "ciciki", które ciężko wyczesać, czasem muszę je poprostu wyrywać- czyli mała może zostać bez skarpetek do wiosny:haha:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Ja zabezpieczam wlos olejem palmowym z ISB,fajnie sie wchlania,pies nie jest tlusty,a dodatkowo powoduje przyrost wlosa.Polecam.
I prosze mi Kejsi nie wyskubywac!;-)[/quote]
No to aby nie wyskubywać zamówiłam olej palmowy:bigok:. Tylko jeszcze proszę o instrukcję używania- tylko po kąpieli czy częściej?

Link to comment
Share on other sites

[B]Candy[/B] witaj :) milo widziec nowa osobe na forum; no i chyba nie przywitalam [B]Doroty 33 :)))[/B]

goral - nie zanudziels; swietnie ze masz taka wiedze mimo mlodego wieku :) grunt to doswidczenie ; no jesli chodzi o pudle to sie z toba zgodze calkowicie bo to stara i genialna rasa;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='góral']A tak zmieniając nieco grzywaczowy wątek...Angel zasugerował, że pudle przed 30 laty były gorsze. Nic bardziej mylnego. Pudel jest rasą, na którą trzeba spojrzeć w nieco inny sposób, to co widzimy na zdjęciach, w wielu przypadkach mija się z rzeczywistością. Pudle z dawnych czasów mogą dla laika wydawać się dziwne, brzydkie czy poprostu inne....ale nie zapominajmy, jak świat poszedł do przodu przez te 30 lat. Różnica w tych psach polega głównie na sposobie przygotowania szaty, (oczywiście sa również detale anatomiczne, inne, bardziej wyrafinowane głowy, dynamiczny ruch) 30 lat temu nie mogliśmy sobie pozwolić na taki sprzęt i kosmetyki jak teraz... Pudel to także rasa, która, jak żadna inna, nieustannie poddaje się modzie. W latach 70 królowało seadlle clip (to taki zaspomniany dzisiaj styl strzyżenia), w dodatku hodowcy wpadli w manierę pozostawiania przesadnie obfitego włosa, teraz strzyżenie baaaardzo się zmieniło, obecnie zwraca się uwagę na podkreślenie zalet budowy psa, a nie tylko na ukazanie jego fenomenalnej szaty. Tak się składa, że obecnie sporo psów, które wydają się doskonałe w rzeczywistości są psami, których anatomia jest tylko "zrobiona" włosem. Nagminnie zdarzają się słabe fronty, górne linie, płytkie klatki piersiowe. Nie twierdzę, że te wady kiedyś nie występoway....pewnie tak, ale nie można uogólniać, że teraz to mamy super poziom, a kiedyś to nic nie było. Jest wiele pięknych psów, które nawet w obecnych czasach były by marzeniem niejednego hodowcy. Nie chcę tutaj zanudzać przydomkami czy nazwami, ale takie hodowle jak Wicliffe, Ale Kai, Puttencove...do dzisiaj wzbudzają emocje, a to nie sa psy sprzed 30, a sorzed 50 lat!! Takiego białego średniaka jak Tedwin Top Billing próżno obecnie szukać!!!!! Zarówno wtedy, jak i dzisiaj byli ludzie, którzy z pasja hodowali psa, obecnie mamy większe możliwości, swiat jest otwarty, przypływ informacji błyskawiczny. 30 lat temu dla polskiego hodowcy wyjazd na zagraniczne krycie był pomysłem, którego realizacja była niemożliwa, ale pomimo tego znaleźli się ludzie, którze robili co mogli by podnieśc poziom rasy. Myśle, że powinniśmy pamiętać o przeszłości, każdy postęp musi byc oparty na stabilnych fundamentach, nie można iśc do przodu bez szacunku dla tradycji.

Przepraszam za moją przydługą dygresje, mam nadzieję, że Was nie zanudziłem:-D[/quote]


oczywiście nie mam takiej wiedzy na temat pudli jak Ty Góral,ale mam takie samo zdanie.
Porównując pudle sprzed 30 lub 50 lat wydaje mi się ,że jest to rasa całkiem wyrównana na przestrzeni wieku.
zapewne może mylić ówczesny sposób strzyżenia,ale anatomia wcale tamtych pudli nie była zła,a wręcz nieraz godna pozazdroszenia.

Oczywiście nie tylko pudel jest taką rasą, nasuwa mi się np też terier szkocki,whhipet itp

Jak oglądam zdjęcia sprzed 100 lat to naprawdę niektóre rasy mogą zachwycić anatomią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna1'][B]Candy[/B] witaj :) milo widziec nowa osobe na forum; no i chyba nie przywitalam [B]Doroty 33 :)))[/B]

Anna1 bardzo dziękuję za powitanie na "Waszym" forum. Usilnie poszukuję strony internetowej hodowli SuaSponte, może pomożecie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_33']Czytam to wszystko z wielką uwagą,nie wypowiadam się bo jestem amatorem-ale dochodzę do wniosku,że jednak miałam rację nie wystawiając swojego psa.Wydaje mi się,że jednak bardziej podobają się semi-wyglądają dużo atrakcyjniej od typowych golasów,dużo lepiej prezentują się na ringu.to kwestia gustu oczywiście,ale jednak przeważająca.[/quote]

Dorota!! To moje osobiste zdanie na ten temat. Logiczne, ze niektorzy wolą grzywacze białe, inni czarne... jak akurat preferuje nagusy obficie owłosione :D Sędzią nie jestem, wiec nie masz sie co przejmować ;) A na serio to z obserwacji muszę przyznać, że nie zauwazyłam, by nagusy skromnie owłosione były w jakiś sposób dyskryminowane! Ba!! Wręcz w Sopocie klasę otwartą wygrał piesek z pięcioma włoskami na krzyż, właśnie za to, że jest nagi naturalnie i dzięki temu jego skórka była delikatna jak pupcia niemowlęcia, ponieważ nigdy nie miala styczności z maszynkami, kremami do depilacji itp. specyfikami!
Nie powinnaś się zrażac moimi gustami :D Mam nadzieję, że przestaniesz patrzeć na nagusy pod względem owłosienia... jak już Res napisała - najważniejsza jest anatomia!!
Jeśli na jakiejś wystawie Twój Gizmo będzie oceniony pod względem skromnej grzywki i własnie przez to dostanie słabszą ocene, to po prostu nie będziesz jezdzila do tego sedziego - proste! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna1']
goral - nie zanudziels; swietnie ze masz taka wiedze mimo mlodego wieku :) grunt to doswidczenie ; no jesli chodzi o pudle to sie z toba zgodze calkowicie bo to stara i genialna rasa;[/quote]


Zapomniałaś dodać...jaka piękna;-)


[IMG]http://www.dognews.com/doglinks/scott/images/covercvs514.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SengaSengana']widziałeś???? fajne nie???? tylko ona tak wysoko sięga więc ma przewagę nad foksami:-D :-D :-D
ale pooodel naprawdę miodzio!!!![/quote]


No jasne, że widziałem, super!!:bigok:
a jak Cię tak pudelek zachwycił, to podeślę ci na gg więcej fotek, wiedziałem, że Ty jednak polubisz te psy;-)

Link to comment
Share on other sites

uff nareszcie znalazłam chwilkę, żeby przeczytać ten arcy ciekawy topic :bigok: wypowiadać się nie będę bo nie jestem ani hodowcą ani nawet nie mam grzywca :flasings: ale jak wiecie je uwielbiam - moim ulubionym typem też są little pony czyli obfita grzywa, skarpety i koński ogon :-) - lubię też lekko "przerośnięte" grzywacze czy jak kto woli w górnej granicy wzrostu, no i oczywiście jak są pięknie zbudowane - proporcjonalne, umięśnione jak trzeba mmmmiodzioooo :bigok: no i ten ruch - kiedy śmigają po ringu z gracją araba, zawadiacko uniesionym ogonem i dumnie podniesiona głową :multi: ahhh :infinity:

Germanika - mam do Ciebie pytanie o rodzaj ruchu o którym napisałeś, że jest wadliwy - o jaki to ruch chodzi?? nie mogę teraz znaleźć jak nazwałeś ten krok :nonono2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...