Jump to content
Dogomania

Europejska wystawa słowenia 30.09-03.10.2010


Coyote Ugly FCI

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co powinnam mieć żeby móc uczestniczyć w tej wystawie? Zgłoszona jestem, ale czy też jest potrzebny jakiś numer rejestracyjny słoweńskiego Związku Kynologicznego podobnie jak na wystawy w Anglii? Czy pies powinien mieć jakieś zaświadczenie zdrowotne do wywozu za granicę? Kiedy je trzeba wyrobić? Odrobaczenia, odpchelnia? Czy podobne przepisy są w krajach tranzytowych (Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria)? A tak od tematu, na wystawę do Niemiec też mogę zgłosić się "z drogi"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='atij']A co powinnam mieć żeby móc uczestniczyć w tej wystawie? Zgłoszona jestem, ale czy też jest potrzebny jakiś numer rejestracyjny słoweńskiego Związku Kynologicznego podobnie jak na wystawy w Anglii? Czy pies powinien mieć jakieś zaświadczenie zdrowotne do wywozu za granicę? Kiedy je trzeba wyrobić? Odrobaczenia, odpchelnia? Czy podobne przepisy są w krajach tranzytowych (Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria)? A tak od tematu, na wystawę do Niemiec też mogę zgłosić się "z drogi"?[/QUOTE]
Na pewno powinnas miec paszport z aktualnym szczepieniem na wściekliznę. Żadne dodatkowe zaświadczenia nie sa potrzebne. Ani do wejścia ani na kraje tranzytowe.
Sprawdź, czy Twoje nazwisko jest na liscie wystawców (link podany wyżej). Jeśli tak - czekasz na oficjalne potwierdzenie (przesłane zwykłą pocztą) na Twój adres domowy. Jesli nie - to możesz ewent. pisac/dzwonić do organizatorów i wyjaśniać, dlaczego Ciebie tam nie ma...
I to wszystko.

[B]Shetanka [/B]- o jakich zaświadczeniach o szczepieniu na choroby zakaźne piszesz...?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za informacje. Jestem na liście wystawców, czyli powinnam dostać potwierdzenie pocztą.
A co to jest Urzędowe Świadectwo Weterynaryjne? Znalazłam taką informację na stronie [url]http://www.cro.pl/zwierz.php[/url] . Wprawdzie dane są z 2002r., ale trochę mnie to zastanawia...

Link to comment
Share on other sites

W Chorwacji na granicy sprawdzają tylko paszport dla psa a dokładniej szczepienie przeciwko wściekliźnie.Niestety Chorwacja nie jest w Unii.
Co do rejestracji psa to podaje się nr PKR i zawsze do zgłoszenia przesyła kopię rodowodu więc jak potrzebują inny nr to sami sobie mogą przepisać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moonika']W Chorwacji na granicy sprawdzają tylko paszport dla psa a dokładniej szczepienie przeciwko wściekliźnie.Niestety Chorwacja nie jest w Unii.
Co do rejestracji psa to podaje się nr PKR i zawsze do zgłoszenia przesyła kopię rodowodu więc jak potrzebują inny nr to sami sobie mogą przepisać.[/QUOTE]

Ja jak jeździłam na wystawy do Chorwacji to ani razu nam nie sprawdzali dokumentów psów, tylko ludzi - no ale to wszystko zależy od celnika :)
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']dzieki :)
nie doczytałam[/QUOTE]
Nie ma sprawy:)

A, i dzisiaj, na maila, dostałam potwierdzenie z Klubowej:)
Uffff, znaczy dokumenty doszły, wycofanie 1 suczki też doszło. Bo zgłaszałam na obie wystawy 5 psów, a potwierdzenie mam na 4. Czyli wsio gra. Teraz jeszcze aby wycofać finanse i będzie git;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bety']Ja jak jeździłam na wystawy do Chorwacji to ani razu nam nie sprawdzali dokumentów psów, tylko ludzi - no ale to wszystko zależy od celnika :)
Pzdr[/QUOTE]

Potwierdzam,
na Chorwacji byłam 3 razy, w tym na europejskiej i nic nie sprawdzali.
Ale obowiązuje paszport, bo niegdyś dowiadywałam się o zasadach wjeżdżania z psami w "ichnim" ośrodku informacji turystycznej, który jest w Warszawie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...