Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='Grey']Doginka tak się męczy z tymi waciakami i myśli że będzie miała twardy włos ,przykro na to patrzeć .Część wyskubiesz , a zresztą nie wiesz co zrobić .A ta falbana to parodia.Nie ma kto Ci pomóc, to sobie tak wymyśliłaś .[/QUOTE]

szkoda, że wszystkie sznaucery maja podobną falbane ! ty jako jedyny działasz słusznie ! :shake: załóż ruch ku wyzwoleniu falban

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Grey']Doginka tak się męczy z tymi waciakami i myśli że będzie miała twardy włos ,przykro na to patrzeć .Część wyskubiesz , a zresztą nie wiesz co zrobić .A ta falbana to parodia.Nie ma kto Ci pomóc, to sobie tak wymyśliłaś .[/QUOTE]
Chodź, dotknij i dopiero później wydawaj osąd;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Doginko nie lubię krytykować ,ale ja znam smak dawnej " zwyczajnej" i chleba oraz znam włosy dawnych sznaucerów czarnych i p.i s. z praktyki.[/QUOTE]


Zacznijmy w takim razie jeszcze tęsknić do pustych półek w sklepach :loveu: nie wszystko co było kiedyś było lepsze ;) No ale cóż... mój dziadek dalej za komuną tęskni :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Powiem szczerze, że w przypadku tej suni - obydwa warianty mi się podobają :)[/QUOTE]

ladnemu we wszystkim ladnie :evil_lol::evil_lol:

mi z perspektywy czasu te wyciete pachwiny sie absolutnie nie podobaja, juz wole wogole nie zostawiac wlosa na spodniej czesci niz zostawiac na klacie a wycinac pachwine

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']ladnemu we wszystkim ladnie :evil_lol::evil_lol:

mi z perspektywy czasu te wyciete pachwiny sie absolutnie nie podobaja, juz wole wogole nie zostawiac wlosa na spodniej czesci niz zostawiac na klacie a wycinac pachwine[/QUOTE]
Może faktycznie te na piersi można by skrócić, ale ogólnie sylwetka jest fajna... taka atletyczna :)

...no i naoglądawszy się tych waszych pięknych sznupów - wiem, że powinnam skracać bardziej falbanę ;) :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']
...no i naoglądawszy się tych waszych pięknych sznupów - wiem, że powinnam skracać bardziej falbanę ;) :oops:[/QUOTE]

Długośc falbany jak i jej kształt trzeba dopasować do budowy psa ;-).
Jak masz zdjęcie psa to mozna sie pobawić w programie graficznym i "powycinać" rózne kształty i długości falgany, tak żeby zobaczyć, co jest najkorzystniejsze.

A potem tylko:razz: zrobic tak samo na psie :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Długośc falbany jak i jej kształt trzeba dopasować do budowy psa ;-).
Jak masz zdjęcie psa to mozna sie pobawić w programie graficznym i "powycinać" rózne kształty i długości falgany, tak żeby zobaczyć, co jest najkorzystniejsze.

A potem tylko:razz: zrobic tak samo na psie :smile:.[/QUOTE]

Aż takich zdolności nie posiadam ;)

A co byś zrobiła z falbaną u tego psa?
[url]http://i1198.photobucket.com/albums/aa455/agucha1/DSCN1736-1.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Elitesse o jakiej falbanie u sznaucera mówimy ?Nie ma żadnej falbany ! Powinien być odpowiedni klin i błędem jest , jak wychodzi ostra płetwa .Patrząc na pierwsze zdjęcie cięcie wg. wzorca (klin nie dokładnie wycieniowany ,spłaszczony ) .Drugie zdjęcie , widać włosy miękkie i zupełnie niepotrzebne w pachwinie ,na nogach trzeba popracować trymerem i wyprostować włos i wyciągnąć puch.
Prawdę napisałaś "i tak odrośnie ".

Agucha Tobie się wszystko podoba !
Nie skracaj falbany , tylko cieniuj odpowiedni klin.

U brodaczy amerykańskich też można prawidłowo zrobić ,wymaga to jednak więcej pracy .
Mnie od patrzenia na tą falbanę ,którą lansuje Doginka , oczy bolą .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']ja bym ja skrocila o polowe :)[/QUOTE]

O połowę to nie, bo zdjęcie jest zrobione z góry - i pies wygląda jakby miał bardzo krótkie łapki w stosunku do korpusu.
Ja bym nizej zjechała z boku z falbaną i trochę skróciła - ale dokładnie nie wiem ile, bo zdjęcie musiałoby być zrobione z boku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
Agucha Tobie się wszystko podoba !
Nie skracaj falbany , tylko cieniuj odpowiedni klin.
[/QUOTE]
Patrząc okiem obiektywnym, ale nie fachowym jeżeli chodzi o sznaucery - owszem, podoba mi się sporo psów wklejanych tutaj :)
I mam zamiar liznąć z porad tu zamieszczanych - jak najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='letaa']Witam, dawno nic nie wklejalam wiec pozwole sobie cos dodac. .

Dalej sznupek - strzyzona u mnie od szczeniaczka. Wlasciciele nie dali sie namowic na trymowanie. Poki co sa bardzo zadowoleni ze strzyzenia, bo podoba im sie taki pluszaczek. Lapki przednie za waskie - to wiem, ale ma byc tez praktycznie.



[IMG]http://imageshack.us/a/img69/4555/dsc0782p.jpg[/IMG]
Licze na wypowiedz fachowcy od sznupkow, bo w tej rasie totalnie sie nie czuje :)
:)
[/QUOTE]

Letaa, ja bym te włosy na czubku głory wyrównała na gładko (bo odstaja).

A druga rzecz - troche za duzo zostawiłaś pod / obok oczu i przez to poszerzyłaś głowe pod oczami - brwi robisz do szerokości głowy, a potem dół - i albo zostwaisz długi włos mniej więcej od zewnetrznego kącika oka - albo przycinasz tak, jak to zrobiłas, tylko, że przycinany dobrze wygląda na świeżo, jak zaczyna odrastac to tak dobrze już nie wygląda ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']wyciety wlos w pachwinie :
[url]http://lancelottessi.republika.pl/teslodz.jpg[/url]

i ta sama suka z wlosem zostawionym:

[url]http://lancelottessi.republika.pl/TessTorun09.jpg[/url][/QUOTE]
Aga, w wersji z firanką bardziej mi się podoba ta sunia;-)

[quote name='Agucha']...A co byś zrobiła z falbaną u tego psa?
[url]http://i1198.photobucket.com/albums/aa455/agucha1/DSCN1736-1.jpg[/url][/QUOTE]
Przede wszystkim zjechałabym niżej z linią tej falbany i skróciłabym ją;-)

[quote name='Agnieszka K.']O połowę to nie, bo zdjęcie jest zrobione z góry - i pies wygląda jakby miał bardzo krótkie łapki w stosunku do korpusu.
Ja bym nizej zjechała z boku z falbaną i trochę skróciła - ale dokładnie nie wiem ile, bo zdjęcie musiałoby być zrobione z boku.[/QUOTE]
Dokładnie tak samo myślimy;-)


[B]grey[/B], skończ z tymi wycieczkami w moim kierunku:angryy: Żali ci dupę ściska, że robię ładnie sznupy i jestem chwalona nawet na wystawach? Pochwal się swoją pracą, może i ciebie zaczną chwalić, a nie tylko trolujesz na forum ;-)

Link to comment
Share on other sites

Doginko to ja jestem zaczepiany przez Ciebie i nie potrafisz odpowiedzieć merytorycznie na post i jeszcze przekraczasz granice dobrego wychowania .
Na wystawach występuje taka fryzura jaką przedstawiasz , jest to uproszczenie .Trzeba umieć pracować na takich miękkich włosach .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']Doginka tak golone sznupy (te co do poprawki miałaś) to często są i niestety ale ludzie tak chcą,sama czasami tak golę ale jak tak robię to już wolę totalnie bez falbanki nawet na tyle a nie opcja że wszędzie bez a nagle tu takie coś wisi...
Letaa grzywka ma za daleko włos na plecach, powinno być bardziej podgolone ;)[/QUOTE]

Dzieki za wskazowki natomiast piszac o podcinaniu grzywki mam na mysli wlosy znajdujace sie bezposrednio nad oczami, ktore wlasccielka chce skracac aby nie lecialy na oczy. Ta suczke wascicielka goli sama wg ksztaltu nadanego rzez hodowczynie, ja tutaj nic nie koryguje, ale dobrze wiedziec.

Link to comment
Share on other sites

Agniesazka K. dzieki, postaram sie poprawic nastepnym razem. Wycielam boki bo mi jakos dziwnie wyglada taka wielka broda, ale moze to moje jakies skrzywienie. Jak nie ruszalam bokow to mi sie wydawalo, ze wszystkie sznupki maja taka "zgrabna" brodke, a te moje taka wielka i gruba, ale tak jak pisalam to pewnie jakies przewrazliwienie, z rezsta znupki niby proste a dla mnie to jedna z trudniejszych ras do zrobienia. Odnosnie glowy to nie chcialam tej suczki robic krocej a ona ma puch na calym ciele stad sie tak to dziwnie uklada. Jeszcze wlasciciele sie ciesza, ale za rok, dwa, piec beda klnac ze musza przychodzic co miesiac, a pies pomiedzy wizytami wyglada strasznie. Nawiasem mowiac nie chcieli trymowac miedzy innymi dlatego, ze ich uprzedzilam ze trymujemy regularnie i wizyty musza byc systematyczne, wiec zdecydowali sie strzyc i niby fajnie, bo teoretycznie strzyc mozna nawet co kilka miesiecy, inaczej niestety to wygla w praktyce zwlaszcza jak jest welna zamiast szczeciny.

Edited by letaa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...