Jump to content
Dogomania

Basenji - Asiaczek- przyjaciele


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 49.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Asiaczek

    18152

  • M&S

    1809

  • Alicja

    1483

  • taxelina

    1475

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Ooooo, byłoby super!
Ja i tak muszę poczekać na wiosnę, bo wiosną mamy miec wymieniane kaloryfery i dlatego przy jednym bałaganie chcę wyremontować kuchnię (jako pomieszczenie) i wymienic kuchenkę (urządzenie).
I tak-tak, chciałabym, aby mikrofala stała nad piekarnikiem.:)

Pzdr.[/QUOTE]

To jak dostane projekty, to Ci podesle...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Dzięki za przepis, no proszę w ogóle nie pomyślałam o żurawinach, a jakie dodajesz z dżemiku czy kandyzowane?
Jak słodko śpi kruszynka :loveu:
O, Kiszka :multi:
Nokia fajna :razz:. tez mam nokie i faktycznie dość długo trzyma bateria (ok tygodnia, no ale ja mało rozmawiam), taki stary typ bez bajerów.
hi, hi
Co do kuchenki, to tez polecam prąd-gaz. My wzięliśmy w zabudowie i płytę do gazowej szklaną, bardzo fajnie się sprząta (nawet jak coś wykipi ;)). Problem mamy tylko z szafkami przy piekarniku, bo mamy szafki nie drewniane, tylko z okleina, no i ta pod wpływem ciepła od piekarnika zaczęła po bokach odchodzić :placz:[/QUOTE]
Żurawina - kandyzowana. Ja żurawinę traktuję rownorzędnie z rodzynkami:0 Bardzo lubię tak od czasu do czasu przegryźć.
No więc włąśnie. Mam rady tylko typu prąd-gaz.
Ja tez szafek nie mam drewnianych, to chyba jakaś sklejka. No nic. Powoli trzeba oswajać temat.

[quote name='gosiaja']mi sie wydaje że jeżeli piekarnik jest na wysokości "oczu" to mikrofala nad nim jest strasznie nie wygodna[/QUOTE]
Wiesz, to był tylko taki mój pomysł. A gdzie stanie mikrofala, to na razie nikt nie wie. Nie wiem nawet, jak ma docelowo wyglądac kuchnia... Kto wie, może jakaś rewolucja w kuchni się szykuje...?

[quote name='PANGEA']To jak dostane projekty, to Ci podesle...[/QUOTE]
Będę czekała.
Czy to Ty projektujesz kuchnie? Bo nie do końca zrozumiałam...

[quote name='Darianna']ja bym bardziej widziała mikrofalę na tej samej wysokości co piekarnik, nieopodal niego... Bo ja niska jestem, i nie wyobrażam sobie jakiegoś płynu typu zupa wkładać na talerzu do wysoko postawionej mikrofali :D[/QUOTE]
O, myslę, że to dobry pomysł. Warto zapamiętac:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiu
hihi projekty poniekad moje
Tylko nie mam programow do wizualizacji wiec dzis bylam w biurze stolarni, ktora bedzie robic meble. Tam maja i programik i Pania, ktora pomaga dobrac kolorki, materialy i takie tam...
Kuchnie sa dosc schematyczne. Ramy wytycza pomieszczenie i sprzety
Lazienki to jest wyzwanie, hihi
Jeden lazienkowy projekcik juz zrobilam, teraz szukam inspiracji na drugi.... Pomysl przewodni to las bambusowy

Link to comment
Share on other sites

ta kuchnia bedzie zainspirowana takim czyms co znalazlam w necie..... Nie bedzie lodowki w zabudowie, za to bedzie pralka, no i piekarnik tez bedzie wyzej, tak jak mikrofala

[URL=http://img524.imageshack.us/i/29556822.jpg/][IMG]http://img524.imageshack.us/img524/582/29556822.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']Asiu
hihi projekty poniekad moje
Tylko nie mam programow do wizualizacji wiec dzis bylam w biurze stolarni, ktora bedzie robic meble. Tam maja i programik i Pania, ktora pomaga dobrac kolorki, materialy i takie tam...
Kuchnie sa dosc schematyczne. Ramy wytycza pomieszczenie i sprzety
Lazienki to jest wyzwanie, hihi
Jeden lazienkowy projekcik juz zrobilam, teraz szukam inspiracji na drugi.... Pomysl przewodni to las bambusowy[/QUOTE]
Aaaaa. Dobrze wiedziec.
Bo moja kuchnia to dopiero wyzwanie. Mała, w kształcie lit. "L", no i okienko. A ograniczenia? Chyba tak jak u większości - finanse:)

[quote name='PANGEA']ta kuchnia bedzie zainspirowana takim czyms co znalazlam w necie..... Nie bedzie lodowki w zabudowie, za to bedzie pralka, no i piekarnik tez bedzie wyzej, tak jak mikrofala
[/QUOTE]
No nie. Takiej kuchni to ja nie mam. To ewidentnie projekt do mieszkania, w którym mozna sobie pozwolic na takie rozwiązanie. Ja, ze względu na psy, muszę mieć kuchnię zamykaną.

[quote name='jbk']Witaski Asiaczki :*[/QUOTE]
Witaski-Białaski!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']Asiu
hihi projekty poniekad moje
Tylko nie mam programow do wizualizacji wiec dzis bylam w biurze stolarni, ktora bedzie robic meble. Tam maja i programik i Pania, ktora pomaga dobrac kolorki, materialy i takie tam...
Kuchnie sa dosc schematyczne. Ramy wytycza pomieszczenie i sprzety
Lazienki to jest wyzwanie, hihi
Jeden lazienkowy projekcik juz zrobilam, teraz szukam inspiracji na drugi.... Pomysl przewodni to las bambusowy[/QUOTE]
Aaaaa. Dobrze wiedziec.
Bo moja kuchnia to dopiero wyzwanie. Mała, w kształcie lit. "L", no i okienko. A ograniczenia? Chyba tak jak u większości - finanse:)

[quote name='PANGEA']ta kuchnia bedzie zainspirowana takim czyms co znalazlam w necie..... Nie bedzie lodowki w zabudowie, za to bedzie pralka, no i piekarnik tez bedzie wyzej, tak jak mikrofala
[/QUOTE]
No nie. Takiej kuchni to ja nie mam. To ewidentnie projekt do mieszkania, w którym mozna sobie pozwolic na takie rozwiązanie. Ja, ze względu na psy, muszę mieć kuchnię zamykaną.

[quote name='jbk']Witaski Asiaczki :*[/QUOTE]
Witaski-Białaski!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem Asiu
Narazie robilam projekcik pod duuuuze pomieszczenie, ktore ma byc biurem z aneksem kuchennym.
ale ze musze zrobic ich kilka, jedno skrajnie male inne dla starszej Pani, kolejne dosc eleganckie, to moze cos i Ciebie zainspiruje....
A finanse
ehhhh
W przypadku kuchni sa powalajace i przerazajace. Ogladalam ladne tzw "salony kuchenne" w takich cenach, ze przechodzila ochota na obiad

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja myslę, że zdołam zachować zdrowy rozsądek.:)

Kusza mnie np. szafki stojące na takich niewysokich nózkach. Łatwo pod nie wsunąc szmatę i umyć podłogi, ale z drugiej strony - nie wszędzie sięgniesz i nie wszystkie smietki stamtąd wyciągniesz, prawda? Ot i problem.

Może uda się zachować ścianki szafek juz istniejących, przy niewielkiem - byc może - modyfikacji ustawień. Na pewno chcę zmienić blat i fronty.

Dzisiaj w TVP "słyszałam reklamę jakiejś gazety z projektami kuchni. Może jutro uda mi się coś takiego wypatrzeć w kiosku. Nawet mogę zainwestowac, a co!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Jeżeli nic się nie stanie po drodze, to OKI i OFI powędrują dzisiaj do swoich nowych domków. Juz niedługo będę wiedziała coś więcej:)

Pzdr.[/QUOTE]

jak szybko to minęło :crazyeye:
dopiero co trzymaliśmy kciuki za maluszki, a tu zraz się wszystkie do domków rozejdą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Wiesz, ja myslę, że zdołam zachować zdrowy rozsądek.:)

Kusza mnie np. szafki stojące na takich niewysokich nózkach. Łatwo pod nie wsunąc szmatę i umyć podłogi, ale z drugiej strony - nie wszędzie sięgniesz i nie wszystkie smietki stamtąd wyciągniesz, prawda? Ot i problem.

Może uda się zachować ścianki szafek juz istniejących, przy niewielkiem - byc może - modyfikacji ustawień. Na pewno chcę zmienić blat i fronty.

Dzisiaj w TVP "słyszałam reklamę jakiejś gazety z projektami kuchni. Może jutro uda mi się coś takiego wypatrzeć w kiosku. Nawet mogę zainwestowac, a co!

Pzdr.[/QUOTE]

Ja mam takie szafki na nóżkach z nie zamontowanymi cokołami w sumie można umyć podłogę łatwo ale też i wszystko tam wpada a najczęściej piłeczki i smaczki psów :D Teraz jak będę zmieniać szafki to już na takie bez nóżek :D
A piekarnik mam elektryczny i nawet jakiegoś wielkiego wzrostu ceny za prąd nie odnotowałam pomimo iż super hiper energo oszczędny to on nie jest. Natomiast płytę mam gazową ale taka była już na stanie i to nówka sztuka więc nie zmieniałam bo szkoda kasy. Ja szafeczki mam już wybrane od dawna czekam teraz tylko na wiosnę :)

Wczoraj oglądałam na Animal Planet program o Baskach - Breed All About it i dużo w sumie się z niego o tej ciekawej rasie dowiedziałam. Tyle że odniosłam wrażenie że amerykańskie baski są mocniejsze od tych europejskich i większe ale może to tylko takie wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja doooobrych kilka lat temu oglądałam film o baskach na AP i moje wrażenie tez takie było: baski amerykakńskie sa mocniejsze i większe. Ale Amerykanie słyną z tego, że wzorzec mają za nic i można go sobie dostosowac do każdej innej rasy. Wzorzec mówi jedno, a Amerykanie robią drugie.
Ale może to i dobrze, bo gdyby nie oni, to pręgowane baski do tej pory byłyby usypiane lub sprzedawane jako pet'y...

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

A tak właśnie dużo o brindlach było w tym programie :) I o tym jak to sprowadzono z Afryki Baski żeby ratować rasę i dolać świeżej krwi i właśnie też w ten sposób powstały brindle których wcześniej w Ameryce nie było.
To jest zapowiedź tego programu który oglądałam:

[video=youtube;uG3EHbVWfxk]http://www.youtube.com/watch?v=uG3EHbVWfxk[/video]

Link to comment
Share on other sites

Czytałam ,że planujesz nowy wystrój kuchni. Mnie też by się przydał , ale na razie musi być jak jest. Nie wiem jak TY, Asiaczku, bo ja uwielbiam zmieniać wystrój domu- to fajna zabawa. Miłego planowania i jeszcze milszej realizacji. Buziaki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betel']Czytałam ,że planujesz nowy wystrój kuchni. Mnie też by się przydał , ale na razie musi być jak jest. Nie wiem jak TY, Asiaczku, bo ja uwielbiam zmieniać wystrój domu- to fajna zabawa. Miłego planowania i jeszcze milszej realizacji. Buziaki :)[/QUOTE]Tak, po wymianie kaloryferów przed Administrację, planuję remont kuchni. Jeden bajzel będzie, to mi się opłaca. Ale co i gdzie zmienię, to jeszcze tak do końca nie wiem. Na razie "się rozglądam", obserwuję, pytam...

I np. chyba nie wykorzystam pomysłu na szafki na nóżkach. Jednak takie z cokolikami są praktyczniejsze przy psach...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja to Ci powiem szczerze że te szafki na nóżkach to fajne ale jak ktoś stworów nie ma bo potem to jest najlepsza zabawa pod szafkę wetknąć a potem wyjmować albo prosić żebym ja wyjęła :)
Tak myślałam że oglądałaś ten program ale ja zawsze lubię oglądać tą serię bo w sumie dość ciekawe są te programy i można się zawsze czegoś dowiedzieć. A co do wielkości i stosowania wzorca to dało się zauważyć to we wszystkich rasach bo np staffiki też są w USA monstrualne prawie jak AST a z kolei Pani sędzia z USA na wystawie wybierała potężne staffiki na lokaty kub takie które optycznie tak wyglądały :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']Asiaczku - potrzebne imię dla kota....hmm.[/QUOTE]
Oj, a daj jakieś info o kocie albo sama wymysl:)

[quote name='dzasta']Ja to Ci powiem szczerze że te szafki na nóżkach to fajne ale jak ktoś stworów nie ma bo potem to jest najlepsza zabawa pod szafkę wetknąć a potem wyjmować albo prosić żebym ja wyjęła :)
Tak myślałam że oglądałaś ten program ale ja zawsze lubię oglądać tą serię bo w sumie dość ciekawe są te programy i można się zawsze czegoś dowiedzieć. A co do wielkości i stosowania wzorca to dało się zauważyć to we wszystkich rasach bo np staffiki też są w USA monstrualne prawie jak AST a z kolei Pani sędzia z USA na wystawie wybierała potężne staffiki na lokaty kub takie które optycznie tak wyglądały :)[/QUOTE]
Co do szafek - no właśnie, tego sie obawiam, że baski będa grzeba pod tymi szafkami z nóżkami...

A co do Amerykanów, to w sumie cześć im i chwała za pręguski:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oj, a daj jakieś info o kocie albo sama wymysl:)[/QUOTE]

info o kocie jest takie... pers - kocurek, biały ze stalową (ciemno-szarą) maską na głowie, stalowym ogonie i piętach, o bardzo bystrym i mądrym spojrzeniu... niesamowicie zrównoważony, lubi jazdę samochodem, weterynarza też lubi...
normalnie do rany przyłóż... przecież nie nazwiemy go Klin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...