Jump to content
Dogomania

Agresja się zaczyna?


Gazuś

Recommended Posts

Cześć :) Słuchajcie, jest taki problem - moja koleżanką kupiła golda - jakieś półtora roku temu - jest w wieku mojego (troszke straszy). To pies. W stosunku do niej jest świetnym psiakiem, lubi się bawić, spacerować, aportowac. Do obcych osób jest troche nieufny, ale to tak nie przeszkadza. Tylko jeden problem - jeśli jakaś jej koleżanka chce go pogłaskać - pies się daje - ale nie cierpi kiedy ktoś się mu pochyla nad głową - zaczyna warczeć - boimy się, że kieydś kogoś dziabnie - szczególnie, że był przygotowywany do dogoterapi i teraz takie coś - bo zaczęło się to jakoś na jesień. Pies jest dobrze traktowany, nie bity, zsocjalizowany, pochodzi z dobrej hodowli. Przez co mogą ujawniać się takie zachowania, i jak mozna to zwalczyć? PLS pomóżcie - z góry THX:*

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to ze pies nie jest bity nie znaczy, ze jest dobrze traktowany...musialo sie "cos wydazyc" waznego dla psa...

duzo informacji znajdziesz na [url]http://members.westnet.com.au/b-m/index.html[/url]

i na forum [url]www.labradory.info[/url]


bardzo pouczajacy jest tez blog Jacka o juz nie agresywnym Gringo
[url]http://gringo.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?58063[/url]

trzeba zaczac czytac historie od poczatku

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ginulka,

po pierwsze - twoja sunia za szybko została zabrana od swojej mamy i rodzeństwa, gdzie się powinna uczyć psich zachowań

po drugie - jest jeszcze za mała by stwierdzić, że jest agresywna, w tej chwili jest to typowe zachowanie dla szczeniaka, nie należy drażnić się z nią, a kiedy warczy na ciebie po prostu odejdź od niej

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

[quote name='ginulka']moja sunia czasem warczy i szczeka jak by chciala mnie zabac... ma dopiero 7 tygadni i niewiem cze to jest dla niej zabawa czy obiawy agresji??

PS. jest bardzo bardzo dobrze traktowana (czasami nawet jak dziecko)
co robic??[/QUOTE]

Czytam te posty rózne ....stare( ten akurat stary) i nowe bo od niedawna na forum jestem na wiekszosc nasuwa mi sie jedna odpowiedz....
Traktujcie swoje psy jak psa a nie dziecko. Nie pozwalajcie na nic na co nie bedziecie pozwalali jak juz urosnie. Nie uczłowieczajcie ich na siłe, bo samo to czesto wywołuje agresje......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...