Jump to content
Dogomania

o co mu chodzi?


moon_light

Recommended Posts

mam malego psa. ratlerko podobnego przybłąkańca...ma juz 8 lat...i praktycznie od malego jest z nami..
jest strasznie dziwny,,,
zakochany w moim tacie..nikomu innemu nie daje sie glaskac etc.

i teraz najwazniejsze...

1)Czesto wyklada sie na plecki...do glaskania brzucha..a jak sie zblizam...nachylam...a on wtedy wyskakuje z zebami...
strasznie to dziwne..
o co mu chodzi?jak temu zapobiegac?
2)po kazdym spacerze pies ma myte łapki,,,,juz jest przyzwyczajony..grzecznie zawsze stoi i czeka az sie go wstawi do wanny..
problem pojawia sie gdy go podnosze..
czasami nic nie robi...a czasami z zaskoczenia atakuje...

moze wyda sie to smieszne..bo pies jest mini rozmiarow..ale juz nie raz mi rozdarł skóre do krwi...
najmniej smiesznie jest jak uda mu sie doskoczyc do twarzy....

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Pies nie ma do Ciebie zaufania, boi sie Twoich rak, wyklada sie na plecy by pokazac, ze sie poddaje i prosi w ten sposb, abys go nie ruszala.
Nie kazde wylozenie sie na plecy jest prosba o glaskanie. Daj mu spokoj kiedy wyklada sie na plecy, odejdz kilka krokow, przywolaj, daj smakolyk i znowu daj spokoj. Nagradzaj psa za dotkniecie w lazience bez podnoszenia wiele razy, zanim raz podniesiesz, albo pomysl o plaskiej wanience , zeby do niej wchodzil sam.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Hm, troche niekonsekwentnie piszesz - najpierw czytalam, ze pies pozwala sie glaskac tylko tacie. Proponuje - nie odpowiadaj na zaczepki, poglaszczesz w nagrode jak przyjdzie na Twoje zawolanie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']on ma humory...
raz daje sie glaskac...raz nie...
czesciej jednak chodzi obrazony na caly swiat...[/quote]
Więc Ty "obraź" się na niego, nie zwracaj na niego uwagi, kiedy Cię zaczepia.
Tak jak Ci Zofia radzi (to mądra kobieta jest ;) )- głaskaj tylko w nagrodę...

Unikaj sytuacji, kiedy pies Cię może zaatakować, nie prowokuj, bo w ten sposób nic nie osiągniesz.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Jeżeli chcesz pokazać psu,że to Ty jestes szefem,to nie reaguj na jego zachcianki wtedy,kiedy pies tego chce, innymi słowy-kiedy chce byc głaskany-ignoruj psa-głaskaj tylko wtedy,kiedy Ty tego chcesz i tak długo jak Ty chcesz,kończysz też Ty z niedosytem dla psa.
P.S.
Psy nie lubia jak sie nad nimi pochyla,czuja sie wtedy niekomfortowo i dają nam sygnały,Ty jako,że stoisz zapewne nizesz w hierarchi stadnej pies właśnie tak reaguje jak opisujesz.Nie bedę opisywał metod,którymi sie uświadamia psu,że to człowiek stoi wyzej,dlatego poszukaj na forum.

Link to comment
Share on other sites

dzieki za wszystkie rady ! :)
dzisiaj pies sam przyszedl..i doslownie napieral na mnie zeby go glaskac...(swoja droga twarda z niego sztuka-3 dni wytrzymal):D
niereagowalam...chociaz bylo ciezko...
poczekalam ok godziny i sama poszlam go glaskac...nawet nie warknal ! :)
mam nadzieje ze o tnei przypadek ;]

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie stoisz niżej w hierarchii rodzinnej. A to, że piesek kładzie się na pleckach może oznacza poddańczość i chęć miziania, ale nie dla Ciebie, tylko dla jego guru - czyli Twojego taty. Czy kiedykolwiek pies ugryzł tatę gdy ten pomiział go własnie w takiej sytuacji po brzuszku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']oo szamanka :)...to wlasnie ten ratlerek o ktorym mowa na haszczowym forum ;]

na tate pies tylko warczy......zdazylo mu sie go ugryzc tylko pare razy...
a problem jest bagatelizowany...bo pies jest maly i mala szkode wyrzadza...podrapie tylko troche zebami..[/quote]

hehe... ;) wiem o jakiego ratlerka chodzi ;)
Wiesz, ten Twój piesio to naprawde humorzasty jest ;) Spodziewałam się raczej, że napiszesz że taty absolutnie nie ugryzie. Miałam kiedyś kundelka, który ubóstwiał mojego tate, tylko jego słuchał. Pamiętam jak kiedyś się z nim drażniłam, warczał na mnie i chciał chapnąć. Wtedy tata podłożył swoją rękę i pies złapał jego zębami. Gdy zorientował się kogo ugryzł - zaczął lizać rekę, i widać było że ma ochotę się pod ziemię zapaść.
Źle że Twoi rodzice bagatelizują ten problem.

Generalnie to ja nie znoszę takich małych szczekaczy typu ratlerki, jamniory itp. bo te mikrusy zawsze najbardziej obszczekują mojego Szamana 8)

Link to comment
Share on other sites

On jest naprawde dziwnym psem -tak jakby specjalnej troski :D
nigdy nie wiadomo co zrobi...nieobliczlany...dobrze ze jest taki maly bo moglo by byc niebezpiecznie :)
lekarz powiedzial ze to moze byc zasluga lekow na padaczke..;]

A szczerze mowiac to tez takich szczekaczy nienawidze- no oprocz swojego oczywiscie :)....czesto zaczepia inne psy....a potem biegiem do pani i trzeba bronic :D

ehh.....wariat z tego psa;]

Link to comment
Share on other sites

Może jakby był większy to ta wredność rozeszła by sie jakoś po całym psie ;) Jakby nie patrzeć - psy ras dużych sa spokojne, a własnie takie małe - to jazgoczące agresory :D
I uważaj bo Ci się może kiedyś oberwać za to, że zaczepia większego psa a nie jest na smyczy. Jakby wystartował do mojego Szamana - to miałabyś gwarantowaną chaję - tylko za to że mój pies wyrywałby się do Twojego 8)

Link to comment
Share on other sites

heh...nie..ja swojego psa bez smyczy nie puszczam :)...
zawsze to jest tak...duzy pies bez smyczy przychodzi powachac i przywitac sie z moim psem...a mo pies ze strachu z zebami startuje...i od razu pomocy u mnie szuka :D
najbardziej nielubie jak Ci co maja duze psy (nawet te spokojne) puszczaja je bez smyczy ..i te psy chcac sie bawic miazdza lapami mojego szczura :(

dlatego jak bede miala juz haszczaka....bede go puszczac poza miastem..zeby nie przeszkadzac innym ;]

aaa ... i co do denerwujacych wlascicieli...
to grzechem bylobynie dodac wlascicieli suk z cieczka...spaceruja po calej okolicy...a psy wariuja...
jakby nie mogli z tymi sukami w jedno miejsce wyjsc...

Link to comment
Share on other sites

Mój pies zawsze chodzi na smyczy. Tylko jak ide z nim na jakieś odludzie to go spuszczam. U mnie na osiedlu panuje tendencja do puszczania małych psów. One najbardziej zaczepiają Szamana, a mnie szlag trafia, bo Szamano mi ręce wyrywa, a przy tej pogodzie to się boje że po prostu mnie wywali :-?
Zawsze w takich momentach mam mordercze myśli, by go spuścić - a co! Skoro inni mogą puszczać mikrusy to dlaczego mój też nie może sobie pohasać :-? Przecież chodzi w kagańcu..
Tylko że ja jestem odpowiedzialną właścicielką i nie dopuszczam do sytuacji, w których mój pies mógłby kogoś zaczepiac lub zrobić krzywdę innemu psiakowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']heh...nie..ja swojego psa bez smyczy nie puszczam :)...

aaa ... i co do denerwujacych wlascicieli...
to grzechem bylobynie dodac wlascicieli suk z cieczka...spaceruja po calej okolicy...a psy wariuja...
jakby nie mogli z tymi sukami w jedno miejsce wyjsc...[/quote]

Cześc, jestem właścicielką dużego podhalana i malutkiej suńki, wielkości ratlerka. Psy na osiedlu chodzą na smyczy.

Dlaczego odmawiasz właścicielom suczek i im samym spacerów, kiedy mają cieczkę? Najbardziej denerwujące sa psy biegające luzem, od których nie można się opędzic.

Może lepiej wykastruj psa - pies nie bedzie wariował i będzie spokój.

Danka

Link to comment
Share on other sites

[quote]Dlaczego odmawiasz właścicielom suczek i im samym spacerów, kiedy mają cieczkę? Najbardziej denerwujące sa psy biegające luzem, od których nie można się opędzic.[/quote]
moze wysterylizuj suczke, bedzie spokoj.

btw. moj pies chadza na smyczy...
ludzie robia sobie rajdy po osiedlu..a wszystkie psy wieszaja sie na smyczach...i głupieja.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego jest takie podejście:"pies wariuje,bo czuje suki z cieczka-wykastruje go,będę miał/a spokój,suka nie moze sie opedzić od psów,bo ma cieczke,wysterylizuje ją,będę miał/a spokój"-chyba każdy człowiek zdrowy na umyśle wie,ze istnieje cos takiego jak natura,więc powinien przewidziec zachowania w pewnych sytuacjach psa przed jego posiadaniem.
Albo rybki,albo akwarium...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...