Jump to content
Dogomania

frisbee


Kati

Recommended Posts

Wielkie dzięki o taką odpowiedź mi chodziło :multi:
[quote name='NNL-BC']
Nie wiem na ile filmik jest poskladany z 'tylko tych dobrych momentow' a na ile Wasz trening jest naprawde tak dobry.[/quote]

Zależy od dnia, wtedy ogólnie trening mi się nie za bardzo podobał, rzeczy które wcześniej robiła, tu musiałam na spokojnie jej przypominać.
Czasami jest super i bardzo szybko kończymy wtedy żeby czegoś nie spaprać i skończyć na pełnym sukcesie :D

[quote name='NNL-BC'] Bardzo podobal mi sie slalom i 'to cos cookola nog z obrotem' :lol:[/quote]

Dzięki :) a "to coś" wypatrzyłam w jakimś zagranicznym filmiku ;)

[quote name='NNL-BC']
Rady:
- szybszy dysk przy flipie, rzucony ZA psa, do kazdego psa trzeba tez dopasowac wysokosc na jaka sie rzuca do flipa
- rzucaj floatery przy overach
- 'mark the bite' czyli zaznaczaj psu slownie (dobrze, yes, tak, super, wybierz jakies slowo) dobrze zlapany dysk, nie mow nic jak zlapie zle albo wcale
- kup wiecej dyskow i trenuj dalej, fajnie Was bedzie spotkac na zawodach w 2008 :multi:[/quote]

1. właśnie z fliperami zauważyłam że trzeba do każdego psa inaczej :/ z Fioną właśnie jeszcze docieram.
2. ok
3. chyba tak robie przynajmniej się staram, ale wiadomo że samą siebie trudno pilnować, więc głowy sobie nie dam uciąć ;)
4. Niedawno kupiłam 4 hero air, ale muszę sie na nie przerzucić, bo super latają, ale jak już mam do tego Fionę to nam ciężko :/ a co do zawodów to jak będą jakieś przy okazji agility ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Russellka']a znacie jakieśdobre sposoby na rzucanie DOBRYCH floaterów?? Hmmm... ja niby jej rzucam ale czuję że źle to robie, choociaż ona i tak ma rodoche :eviltong: To jak? Macie jakieś sposoby?? Ruch nadgarstkiem czy coś...[/QUOTE]

cwiczenie czyni mistrza :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Russ, Ty mieszkasz w Gdansku, prawda? :) Jesli tak to słabo szukasz!! :razz::mad: od kwietnia/maja spotykamy sie w małej grupce (2-4 os.), choc niestety bardzo nieregularnie (maj-czerwiec frisbowalismy czesto, mniej wiecej 4 razy w tyg, w tym 2 razy z psami) i frisbujemy sobie na boisku we Wrzeszczu. Oprocz tego kombinujemy powoli, zeby spotykac sie jeszcze na Hipodromie w Sopocie :)

Link to comment
Share on other sites

Niestey nie w Gdańsku... W Białej Podlskaiej :razz: I w całym mieście to chyba tylko ja mam "takie tależyki do łapania dla psa" :mad: Jejku chciałabym żeby to był Gdańsk... :cool3: Jak ktoś z moich okolic to zapraszam porzucamy razem :lol: A i muszę się pochwalić że moja Kodzia już ślicznie łapie talerzyki i mogę powiedzieć już teraz, że odbiło jej na punkicie frisbee:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Mi sie tez mylicie ;) Ale Russellka [przez dwa L] poznaje po avatarze / podpisie :)[/quote]
No ja jestem wzrokowcem i też najczęściej rozpoznaję ludzi po avatarach (podpisach mniej). A jak ktoś zmienia, to na początku wprowadza mi drobny element zaskoczenia, bo muszę przeczytać nick i skojarzyć kto to w ogóle jest:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Omć jak się mylicie to sorki ale mam taki nick na kilku forach i używam ciągle tgo samego żeby nie zapomnieć :eviltong: No to tutaj kilka fotek kodzi niestety nie w akcji bo aparat za późno zdjęcia cyka jak już koda na ziemi jest :mad: Na ostatnim zdjęciu było coś w rodzaju " ja się uczepię krążka a ty nim kręć" :lol:
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img148.imageshack.us/img148/851/frisbeerf0.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='campanulla']w kalendarzu dolaczonym do gazety "Moj Pies" sa podane terminy DCDC 2008:
- 01.06.2008 - Wroclaw
- 09-10.08.2008 - Sopot
- 06.09.2008 - Warszawa
- 07.09.2008 - Warszawa (Final Krajowy)[/quote]

hehe, Sopot bedzie w moje osiemnaste urodziny :D mam nadzieje ze moj pies zrobi mi prezent i ladnie wystapi (choc psa to ja sie czepiac nie powinnam tylko siebie :P ) ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak uczycie psiaki slalomu przez nogi? Ja jąuczę tak, że cągle przeprowadzam pomiędzy nogami ale nie wiem czy to poskutkuje :cool1: Macie jakieś inne metody? :lol:[/QUOTE]

Ja klikam, przejscie miedzy nogami naprowadzone kilka razy z targetem (w tym przypadku z reguly targetujemy palec) a potem ksztaltowane. Zaczynam od jednego przejscia. Jak pies juz zaczyna kumac o co chodzi to dodaje komende. Po kilku treningach dwa przejscia pod rzad itd, stopniowo zwiekszam stopien trudnosci, potem przenosze na dwor, potem cwicze z roproszeniem. W efekcie mam slalom niezalezny, bez naprowadzania reka czy dyskiem.


Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

ja naprowadzałam Fionę jednym talerzem i inne psy u mnie też tak sie uczą, ale jak by pies był za bardzo zakręcony to można zacząć piłką albo smakołykiem.
Fionie najpierw dokładnie pokazywałam (talerz między nogami) potem tak jak na początku filmiku tylko macham nim na boki, no a teraz właśnie doszłam do tego że talerz mam za plecami Fiona wchodzi w slalom na komendę "Tu" potem już idzie dopóki nie rzucę talerza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...