Jump to content
Dogomania

dakowanie PURINY PRO_PLAN


cuciola

Recommended Posts

witam - ja mam boksia i karmilem psiaka przez 1.5 roku ...!karmi się psa w zalerzności od wagi psa ...! nap..boksio 30 kg dostawał 300-380 gram karmy dzienie , labki ważą ok 35 kg , wydaje mi się że ok 380-430 gram dzienie , ale to w zalerzności od psa na opakowaniu pisze ile pies powinien oriętacyjnie dostawać karmy , nap psy duże [jak owczarki] 7 miechów i waga nap ...!27 kg i jest podana tabelka ile powinien dostać...!

Link to comment
Share on other sites

juz sobie wyliczylam ze jak simba bedzie mial 7 miesiecy to bede dawac 400 gram potem od 8 miesiecy 470az do 10 miesiaca..a od 11 miesiecy 490...
czy to tak jest ze jak piesek ma 7 miesiac to potem daje sie juz dawke na 8 miesiecy? bo 7 skonczyl?
czyli w 8 miesiacu przechodzi sie na dawkowanie na 9 miesiecy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='souris'] Stopniowo zwiększam porcje pokarmu.[/quote]
Baaardzo słusznie ;)
[b]cuciola[/b], przecież z dnia na dzień pies nie urośnie tylko dlatego, ze właśnie skończył 6 misięcy. Powolutku, co tydzień dawaj trochę więcej jedzenia.
A przede wszystkim bacznie obserwuj swojego psa, czy nie tyje, czy nie chudnie... Dawki z tabelek są tylko orientacyjne, a to czy pies dostanie 20 gramów więcej czy mniej to już Twoja decyzja, musisz dopasować dawkę do potrzeb swojego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z tylu worka na purinie jest dokladne dawkowanie. Sprawdzasz wiek psa i docelowa wage, a nie obecna, poniewaz wlasnie jest podana waga doroslego. Czyli np. labek ma wazyc docelowo np. 40 (nie wiem ile :D ), ma 7 mies - to masz przedzial od-do. Nie jest to uzaleznione od wagi piesia w chwili obecnej (to od-do) tylko od stopnia jego aktywnosci, czy jest psem domowym, czy na dworzu, czy bardzo aktywny, duzo biega, czy raczej mniej. I tak dostosowywujesz. Oczywiscie trzeba uwazac i obserwowac, jezeli by troche schudl, to dokladamy, ale z Pro Planem raczej takich problemow nie ma - jest bardzo wartosciowa karma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...