Jump to content
Dogomania

Premium, Superpremium ... :)


Birmanka

Recommended Posts

Hmmm ... a mi się wydaje, że kolejność składników w składach karm świadczy o tym jaka jego ilość została uzyta do produkcji karmy np. 30% kurczaka przed procesem obróbki czyli biorąc pod uwagę, że mięso zawiera jakieś 75 % wody to ile tego kurczaka jest faktycznie w takiej karmie ??? Właśnie to mnie dziwi dlaczego na opakowaniach podają składniki PRZED procesem obróbki a nie podają faktycznego składu produktu końcowego czyli już suszu :/

i zachwalanie niektórych dystrybutorów, że karma jest robiona ze świeżgo mięsa poprostu mnie śmieszy 8) niech taka karma ma i 30 % mięsa użytego do jej produkcji ... minus te nieszczęsne 75 % wody to zostaje raptem 7,5 % mięsa w produkcie końcowym ....

a co do ilości białka w karmie to producenci niestety podają BIAŁKO OGÓLNE co świadczy kompletnie o niczym ... i nawet jak bedzie go 50% a będzie białkiem pochodzenia roślinnego to do bani z taka karmą ....

co prawda niektórzy producenci podają jako pierwszy składnik na liście SUSZONE mięso co całkiem zmienia postać rzeczy, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć :/

Eagle Pack byłby może dobrą karmą gdyby nie fakt, który mnie jednak troszkę brzydzi. Mianowicie polski dystrybutor "mija się z prawdą" .... i inny skład podaje na swojej stronie, a na stronie producenta podany jest inny skład .... Na polskiej stronie w "Original Adult Formula" jako pierwszy składnik podane jest mączka z kurczaka ... natomiast w oryginale na stronie producenta w tej samej karmie jako pierwszy składnik widnieje pork czyli wieprzowina. Ja osobiście nie mam nicprzeciwko jedzeniu wieprzowiny przez psy, ale wiem, że jakoś u nas panuje taki przesąd, że psy wieprzowiny jeść nie powinny (jakoś nigdy nie doszukałam się rzeczowej informacji dlaczego nie na ten temat) dlatego też może ta obawa dystrybutora o tą wieprzowinę .... 8)

co do holistycznych to nie tylko to świadczy o karmie, że jest holistyczna jak ma w składzie ziemniaki, zioła czy pomidory, ale również często to, że posiada co najmniej 3 różne źródła białka (pochodzenia zwierzęcego) nie licząc jajek .... który to warunek spełniają nie wszystkie karmy, które się nazywają holistyczna.

np. Southwest Chicken and Herbs™ Canid Formula TimberWolf

"[color=red]Chicken Meal, Chicken, Turkey Meal[/color], Whole Ground Oats, Chicken Fat (preserved with natural mixed tocopherols and rosemary extract), Brown Rice, Ground Barley, [color=red]Low Ash White Fish Meal[/color], Ground Whole Flaxseed, Unrefined Roasted Walnut Oil, Atlantic Kelp, Alfalfa Leaf, Sun Dried Tomatoes, Carrot, Watercress, .............."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę że jeśli producent określa mączkę mięsną na pierwszym miejscu w składzie karmy ,to nic z niej nie ubywa w procesie robienia karmy .
Oczywiście gdyby to było surowe mięso ,to sprawa jest dość jasna ,bo po wysuszeniu to faktycznie tego mięsa zostaje mało .
Tak czy siak ,jak mączka mięsna jest na pierwszym miejscu ,to mięsa jest najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem nie ma żadnej klasy ,a że jest znana ,to normalne ,bo od wielu lat na polskim rynku.
Dobrą renomę zdobyła będąc importowaną z USA ,ale jak jest robiona w Europie ,to już nie to samo.
Zwykła Purina Dog Chow jest w USA na stacjach benzynowych i super marketach ,a Pro Plan jest tą lepszą ,ale bardzo tanią i mało lubiana przez hodowców .

Link to comment
Share on other sites

ja nie rozumiem...
royal canin tez nie ma na opakowaniu nic napisane czyli to znaczy ze nie ma zadnej klasyfikacjii?
a pro-plan jakosciowo przeciez mozna porownac z eukanuba czy royalem..tez jest z gornej polki..
a potem to juz zalezy od psa..niektorym eukanuba szkodzi i powoduje krostki i uczulenie a purina pomaga i dobrze ja toleruja..
czy piszac o klasyfikacji negujemy wiec jakosc royala,eukanuby...puriny pro-plan?

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze o purinie one tak pisza..

Beneful, which sells for slightly less than Purina One, is between Purina's premium and super-premium categories. Purina said Beneful, a $200 million brand, was the most successful dog-food launch in a decade.

zaznaczone jest ze jest pomiedzy premium a super premium

i znalazlam jeszcze ze purina dla kotow to premium wiec dla psow to chyba tez..

znowu na jednej z wloskich stron:
klasa premium to:

Hill's Science Diet, Iams, Purina, Naturès Recipe, Wysong...

znalazlam wiec 3 zrodla ktore potwierdzaja ze purina jest premium wiec nie bede sluchac jak ktos napisal ze purina to nawet premium nie jest..

Link to comment
Share on other sites

Co kto na forum i w reklamach pisze ,to jest jedna sprawa ,a jak nie ma na worku klasyfikacji , to znaczy że karma nie ma takiej klasyfikacji .
Ja mogę sobie napisać na forum że dla mnie Pedigree jest między premium a super premium i czy to znaczy że tak jest ?
Nie dajcie się mamić i sprawdzajcie co na worku karmy jest .
Napis super premium nie może być umieszczony na worku jak karma nie ma takiej klasyfikacji ,ale inne firmowe nazwy i znaczki mogą być i jest to tylko danej firmy wymysł .
Tak np. na worku danej karmy może być napis: dla dł. zycia ,dla zdrowia ,dla serca itd . ale super premium czy premium ,to już co innego i nie można sobie pisać bez klasyfikacji.
Dlatego jedne karmy mają na workach zaznaczone że są super premium ,a inne nie .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

A ja w dalszym ciagu nie rozumiem...Skoro dana karma(jaks tam) nie ma napisanego na worku wyrazu"premium","super premium",to w takim razie jak taka karme nalezy sklasyfikowac,jak ja postrzegac i co o niej myślec.
Przyznam szczerze,że nie trafiłem jeszcze w taka karme,która by idealnie"pasowała"mojemu psu-kończy mi sie 15 kg Pro Plan i nie zamierzam juz jej kupić z tego powodu,ze mój pies poprostu jej jeśc nie chce-je tylko wtedy jak jest porządnie wybiegany,ale to tez niechetnie...
Zastanawiam sie nad Nutro Choice- i teraz mam pytanie-czy jest ona faktycznie klasy super premium?Nie mam sposobnosci zobaczenia worka,mam tylko ulotke ale na ulotce nie zawsze jest to co na worku,dlatego tez prosba do tych co karmili,bądź karmia tą karmą-czy oznaczenie klasy jest napisane na worku?
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Co kto na forum i w reklamach pisze ,to jest jedna sprawa ,a jak nie ma na worku klasyfikacji , to znaczy że karma nie ma takiej klasyfikacji .
SAWA.[/quote]
nie kazda karma premium umieszcza na worku takowa informacje..
na wielu stronach pisze ze purina jest premium..zopbaczcie na stronie eaglepack ktora jest super premium..pisze o purinie ze jest premium
a na worku nie pisze a nawet dystrybutor zapewnia ze jest premium...na 5 stronach znalazlam taka informacje

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz ; to co na worku jest napisane , musi być ściśle określone wymogami odnośnie informacji umieszczonych na etykiecie ,czy workach produktu ,a to co sobie piszą inni na stronach ,czy ulotkach ,to nie jest kontrolowane ,bo jest to forma reklamy.
Jak nie ma na worku ,to nie ma w sobie .Czyli np. jakaś firma pisze ze karma zawiera KELP ,a nie ma tego składnika na worku czy etykiecie ,to znaczy że w tej karmie NIE MA KELPU .
Tak jest z wszystkim . Klasyfikacja karmy musi być umieszczona na worku danego produktu.
Nawet bywa tak że jedna karma ma klasyfikację Premium ,a inna tej samej firmy nie ma i na jednym worku jest to określone ,a na innym nie.
Nie oceniam jakości karmy ,ale staram się wam napisać prawdę jaka jest mi znana ,co do klasyfikacji karm .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

SAWA - pisałem już o tym, że od człowieka, który zajmuje się od 10 lat, a jego firma od 60 lat produkcją karm na całą Europę dowiedziałem się, że nie ma takiej klasyfikacji.

Przepisy na całym świecie określają w jakiej kolejności i co ma być wypisane w składzie na worku (jak chcecie mogę unijne/niemieckie przepisy objaśnić i wypisać), ale to jak nazwiesz klasę karmy to twoja wola.

Wiem, że wierzysz w tę klasyfikację, więc napisz proszę, jaka instytucja to weryfikuje i jakie są ramowe wymogi, które musi spełniać karma danej klasy.

A wracając do karm holistycznych. Zgodnie z definicją EaglePack, którą zamieścili w cyklu artykułów sponsorowanych pisanych przez Pana od marketingu, a podpisanych ręką prof. Ostaszewskiego [url]http://elamed.com.pl/weterynaria/artykul_pdf.php?action=pobierz&id=225[/url]
są to karmy, gdzie w doborze składników wzięto pod uwagę nie tylko potrzeby żywieniowe psa, ale także pozytywny wpływ na jego psychikę. ROTFL

Nasypię więc Toffi i chłopakom karmy holistycznej, a sam zjem jogurt Jogobella Depresja...

Zgodnie z filozofią boscha, oprócz cech karmy, które wymieniłem wcześniej, nie ma w ofercie karmy, która posiadałaby tylko jedno źródło białka, jak np. mączka z kurcząt, bo zwiększa to ryzyko uczuleń i niedoborów związanych z niedostępnością dla organizmu pewnych aminokwasów, ze względu na niestrawność jakiegoś białka kurzego np.

Wszystkie karmy mają przynajmniej 3 źródła (drób, wołowina, jagnięcina, ryby), są karmy z dodatkiem 12 ziół, sa karmy ze specjalnymi odmianami zbóż itd.
Bosch to karma holistyczna ? :o

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się że najistotniejszy jest skład karmy ,ale nie mniej istotne jest to jakiej jakości są produkty użyte do karmy. Nie zawsze jakość mączki jest dobra i nikt tego nie jest w stanie sprawdzić ,a klasyfikacja karm daje pewność , że jakość produktów użytych do karmy jest najlepsza .
Wiem też że karmy Super Premium muszą mieć naturalne konserwanty ,czego nie muszą mieć inne karmy.
Sprawdzam ,czy klasyfikacja jest poparta dyrektywami ,czy tylko producent przez taką klasyfikację gwarantuje, wysoki standard swojego produktu .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...