Jump to content
Dogomania

czy tylko mieszkaniec polski moze byc czlonkiem naszego ZKWP


Elitesse

Recommended Posts

Wystarczy zajrzeć do statutu.

§ 8
1. Członkami Związku mogą być osoby fizyczne i prawne zainteresowane amatorską hodowlą i szkoleniem psów rasowych.

2. Członkowie Związku dzielą się na:

1) zwyczajnych

2) wspierających

3) honorowych

§ 9
1. Członkiem zwyczajnym Związku może być [b]osoba mająca obywatelstwo RP lub stałe miejsce zamieszkania na terytorium RP[/b], która ukończyła 16 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych i nie należy do żadnej innej polskiej organizacji kynologicznej.
Przyjęcie osoby niepełnoletniej wymaga zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

Obywatel innego kraju może być członkiem ZKwP o ile ma stałe miejsce zamieszkania na terenia RP :D
A skoro moze być członkiem to może również prowadzić hodowlę zgodnie z przepisami ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Wiesz, wydaje mi się, że 'stałe miejsce zamieszkania' to po prostu stałe zameldowanie :roll: Nie trzeba przecież fizycznie przebywać stale w miejscu zameldowania :wink:[/quote]

Myślę, że jest raczej odwrotnie. "Stałe miejsce zamieszkania" nie musi być poparte meldunkiem. Można mieszkać w lokalu, w którym nie ma się meldunku, podawać ten adres jako stałe miejsce zamieszkania i np. tam rozliczać podatki.

Link to comment
Share on other sites

Co do możliwości rozliczania się z podatków to nie wiem jak to jest dokładnie, ale znając ZKwP przypuszczam, że chodzi o to, aby członek miał adres na terenie Polski.
Choć to pewnie jakaś pozostałość z dawnych czasów :evilbat:
Przepis zwiazkowy jest mało pracyzyjny i dość łatwo da się go obejść :P

Link to comment
Share on other sites

Dwa lata temu , gdy byłam na zebraniu u nas w Warszawie, to przegłosowano wniosek, aby osoby mające inne obywatelstwo niż polskie, mogły być członkami ZKP. Co się dalej z tym stało tego nie wiem. Nie wiadomo, może na tegorocznym Zjężdzie Delegatów został zatwierdzony. Należałoby się dowiedzieć. Spróbóję

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Cztalam poprzednie posty, ale prosilabym o poprawienie mnie jesli zle zrozumialam:cool1:
Zamierzam wyjechac na stale do Anglii i tam bedzie moj adres stalego zameldowania, ale nie bede zmieniac obywatelstwa z PL na GB, wiec chyba moge pozostac czlonkiem zkwp.....czy moze nie, bo GB nie nalezy do FCI:roll: ?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1][COLOR=#005633]W statucie zk jest napisane tak:[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#005633] ,, [/COLOR][/SIZE][SIZE=1][COLOR=#005633][B]§ 9
[/B]1. Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba mająca obywatelstwo RP [B][COLOR=blue]lub[/COLOR][/B] stałe miejsce zamieszkania na terytorium RP, która ukończyła 16 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych i nie należy do żadnej innej polskiej organizacji kynologicznej.
Przyjęcie osoby niepełnoletniej wymaga zgody rodzica lub opiekuna prawnego."[/COLOR][/SIZE]
wiec myslalam ze "albo"...."albo":roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...