Jump to content
Dogomania

Lupiez


Tatsu

Recommended Posts

Cześć!

Musisz isc koniecznie do weta i zrobic badania bakteriologiczne, tzn wet powinien pobrac probki skory( tego łupierzu razem z włosami) i powinno to byc zaniesione do stacji sanitarnej do przebadania. Moze sie okazac, ze to nie zwykły łupież tylko gronkowiec - niestety nie wiadomo skad sie on bierze a daje taki sam efekt jak łupież( oczywiscie moze tez byc i gorsze stadium tego czegoś) . Moj pies miał kiedys cos takiego i włos wygladał strasznie i przez długi czas dostawała szczepionki uodparniajace ioprócz zwykłego leczenia :) Dowiedziałam sie tyle , ze to sie pojawia ( oczywiscie nie zawsze)jak psiak jest osłabiony i sa dogodne ku temu warunki. Tam gdzie mieszkałam poprzednio ona chorowała tez na oczy - wiec cos musiałbyc w powietrzu tam :)

Ja doradzam wizyte u weta i przebadanie probek by ostatecznie zobaczyc co to jest :)

Pozdrawiam

Jola

Link to comment
Share on other sites

nie jestem specjalistką od aromaterapii :P

ale pocieszę cię też że nasze haszczaki (psy) w wieku około 3-5 miesięcy śmierdziały obrzydliwie. teraz pachną po prostu psem i myślę, że to był pewien etap dojrzewania. oczywiscie moge sie mylic, ale przeciez był zdrowe jak byki.... a śmierdziały strasznie !

Link to comment
Share on other sites

Sprawa się po części wyjaśniła - Sunka ma (cytuję weta) "łojotok" :-?

Wet przepisał szampon oraz tabletki. W szamponie mam kąpać Sunkę raz w tygodniu przez miesiąc i iść na kontrolę.

Po pierwszej Sobotniej kąpieli, zapaszek ustąpił.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...

no wlasnie wiedziałam ze pochrzanie:( ehh ale nie wazne!! najwazniejsze sa moje haaasiorki!!!:) mam problem ze suczka,a dokładniej chodzi o to ,ze suczka ma cos jakby łupiez... i siersc w fatalnym stanie :/ jest u mnie od paru dni,bo dostałam ja od kolegi,który nie miał dla niej czasu..... i która widywał raz na dwa tygodnie :/// ale u mnie ma wspaniały dom,no i kolege...;) bo mam jeszcze jednego huskiego :D no ale wracajac do tematu.... nie wiem co to jest! wczoraj ja wykapalismy bo była w strasznym stanie!!!(ale to cos na skórze miała juz wczesniej,przed kapiela) i wyczesałam ja ,chociaz nie było własciwie co wyszesywac..bo ma fatalna siersc:/ ale apaety jej BARDZO dopisuje :D co to moze byc??bo wczesniej czyałam o przyczynach łupiezu itd. ale pisało ze pies wtedy nie ma apetytu..... a no i jeszcze jedno!!!ma fatalny ogon!;( prawie wogole nie ma tam białego podszewku!:(

Link to comment
Share on other sites

Co do łupiezu:
Zaloze sie ze pies jest czarny-prawda?
Najczesciej z lupiezem zglszaja sie ludzie z czarnymi psami i jest to normalna rzecz-tak mowi jedna bardzo ceniona p weterynarz z warszawy :lol: Łupiez pojawia sie gdy pies jest zdenerwowany, zestresowany i nic nie nalezy wtedy robic-poprostu czekac :razz:
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To samo przejdzie... Wlasnie doczytalam post i widzisz. Pies JEST zestresowany: nowy dom nowa wlascicielka no i jeszcze kapiel na dodatek... I to go zestresowalo i dostal lupiezu :p
Nie kap go znowu bo zniszczysz mu siersc doszczetnie... Haskow sie nie kapie za czesto (no chyba ze na wystawy)

Link to comment
Share on other sites

masz racje- atkajest czarno-biała :) no łupiez powili zniika, nadal jeszcze troche jest widoczny ,ale z czasem chyba zniknie całkowicie :) troche mnie jeszcze zastanawia jej ogon :( bo nie wyglada na ogon Huska ,mianowicie nie jest puszysty,a nawet powiedziałabym ze wyglada jak ogon jakiegos dalmatynczyka (nie chodzi mi tu o kolor ,nie ma zadnych cetek;) ) no prawie wogole nie ma tego podszewka białego :( zastanawiam sie czy czasem nie pogryzły jej kiedys jakies psy..i moze dlatego teraz ten ogon taki dziwny...no niby rysza nim normalnie,ale jak próbowałam podejrzec co z nim jest to zaszeła tak piszczec jak by ja bolalo a ledwo dotknełam :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...