Jump to content
Dogomania

Po kleszczu.


gosse

Recommended Posts

Minelo juz 3 lata od czasu gdy jakis wstretny kleszcz uczepil sie mojej Gosi, nie miala dzieki Ci panie zadnej z pokleszczowych chorob/babejsza, borelioza/ale mamy w tym miejscu rosnacego guza....
Z tego guza nie ma zadnych wysiekow ropnych , czy krwistych, poprostu gula i juz.
Wet oczywiscie ogladal to cus i powiedzial, ze poki nic sie z tym nie dzieje niech sobie tak zostanie.Do weta mam bardzo duze zaufanie i nie chodzi o to ze mam jakies watpliwosci co do jego wiedzy i doswiadczenia....
Czy ktos z Was kochani slyszal lub mial do czynienia z takim pokleszczowym guzem, jezeli tak na co mam sie nastawic?
Dodam, ze ten klesz byl usuniety w calosci.
Z gory dzieki Monia.

Link to comment
Share on other sites

mnie to bardzo dziwi...
jedyne przypadki kiedy po "ugryzieniu" kleszcza tworzy sie guzek, czy rumien, to albo objaw boreliozy, albo efekt zakazenia, ktore powstaje przez niecalkowite usuniecie kleszcza.
jednak oba objawy ustepuja po kilku tygodniach, nawet jesli doszlo do zakazenia borelioza, to rumien i tak znika...
jesli Twoj pies mial przebadana krew i niestwierdzono choroby, to nie wiem?
moze warto sprawdzic, czy nie jest to cos innego, niezwiazanego z kleszczem?
to nie musi byc zaraz cos strasznego, np. zwykly kaszak, czy cos...

Link to comment
Share on other sites

No na cale szczecie nie miala zadnych chorob kleszczo pochodnych.
Tak przyszlo mi teraz do glowy, ze to miejsce w ktore byl wczepiony kleszcz, a teraz jest tam rosnacy guz to moze zwykly przypadek a guz ten to faktycznie moze jest tluszczakiem, a moze jaki stan zapalny????
Czy tluszczak boli?? Bo Gosia nie odczywa bolu, a guz jest tuz pod skora i przemieszcza sie w niewielkim stopniu miedzy ludzkimi palcami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...