Jump to content
Dogomania

Tropienie - Warszawa


gryzka

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich psiarzy. Jestem nowicjuszką na forum. Czytam sobie i czytam posty i usiłuję się dowiedzieć, czy gdzieś w Wawie lub okolicy jest jakieś fajne szkolenie dla psów tropiących. Ideałem byłoby szkolenie typu ratowniczego, ale dobre szkolenie z pracy węchowej też jest nie do pogardzenia. Wiecie może coś na ten temat? Mniej mi zależy na szkoleniu przygotowującym do egzaminu PTT, choć też od biedy ujdzie, a bardziej na fachowym rozwijaniu psich węchowych zdolności. Oooogromnie będziemy z moim psiskiem wdzięczne za jakiekolwiek informacje dotyczące tej sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Na Polach Mokotowskich jak chodzilam na PT to bylo tez szkolenie na psa tropiacego - slady i te sprawy ;) Nie wiem czy o to chodzi, jakby co moge dac na pw kontakt
Ale nie mam pojecia jak te zajecia byly prowadzone, moze ktos cos bedzie wiedzial wiecej - szkola BETA - albo poleci inne miejsce

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, że w ramach kursu PTT lub IPO jest tropienie jako dodatek. Trudno mi sobie jednak wyobrazic poważne tropienie w parku. :( Książkę Górnego znam prawie na pamięć, pies chodzi dokładnie wg wskazówek w niej zawartych. Samodzielne uczenie psa tropienia ma jednak ogromny feler - pies chodzi stale po śladach tych samych osób - rodziny i paru znajomych. Dzięki za odzew, może jeszcze sobie ktoś na ten temat coś skojarzy i napisze.
Pozdrowienia od Gryzki

Link to comment
Share on other sites

Uuu, to ból - większość szkółek tresury czy klubów oferuje "ślady" jako jedną z dyscyplin IPO.

Tak naprawdę jest to bardziej sprawdzian wyszkolenia psa i z prawdziwym, użytkowym tropieniem niewiele ma wspólnego.
:cry:

Cięzko będzie znaleźć kogoś kto zawodowo, że tak powiem, przeszczepia metody TTD ("tracking thru drive") na polski grunt. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...