Jump to content
Dogomania

Wystawa - zaświadczenie o stanie zdrowia psa


Iwa-R

Recommended Posts

Witam

To będzie dopiero nasza druga wystawa (Włocławek), na poprzedniej wystawie nie miałam takiego zaświadczenia, i nikt mi się o nie nie pytał.

Czy zdarza się, że bez takiego zaświadczenia nie wpuszczą na teren wystawy?
Rozumiem, że taki papierek wydaje wterynarz, ale jak długo on jest ważny i ile kosztuje?
I na czym dokładnie polega wystawienie takiego zaświadczenia?

Pozdrawiam
Iwa

Link to comment
Share on other sites

ja kilka lat temu - jak zaczynalam jezdzic na wystawy chodzilam do weta po to zaswiedczenie ale po kilku wystawach stwierdzilam ze tylko niepotrzebnie marnuje pieniadze,
wet NIGDY nie badal psa tylko wypisywal odpowiedni swistek i inkasowal pieniadze od 15 do 30 zl roznie to bywalo

od 1999 roku nigdy nie biore tych zaswiadczeni i jeszcze mi sie nie zdazylo zebym miala problem przy wejsciu na wystawe a jezdze ok 15 wystaw rocznie

a samo zaswiadczenie jest wazne chyba do 3 dni

Link to comment
Share on other sites

Ja pozwolę sobie zacytować - co na ten temat w innym topicu powiedział nasz Prezes: "Ksiazeczke zdrowia zawsze trzeba miec ( ew.paszport ) ale z tymi zaswiadczeniami jest roznie...czasem trzeba,czasem nie.U nas w zeszlym roku nie trzeba bylo miec ale nie wiem jak to bedzie teraz.Staram sie o to,zeby nie bylo ale decyzja zalezy od miejskiego inspektoratu weterynarii.Wlasnie razem z nimi mialem inspekcje terenu wystawy - jak co roku.Takie sa ich wymagania a my piszemy wniosek o udzielenie zezwolenia i musimy respektowac zawrte tam zalecenia - mam nadzieje,ze i w tym roku nam sie uda....Po raz kolejny pisze,ze zaswiadczenia to nie zlosliwosc organizatorow i czasem do szlag mnie doprowadzaja wywrzaskiwane w dniu wystawy pretensje o te kwestie.Zreszta zawsze w biurze jest do wgladu decyzja....Wiem,ze to nie jest wygodne bo przeciez sam wystawiam ale da sie przezyc...zreszta mozesz mi wierzyc - nigdy jeszcze nic takiego nie mialem i nigdy nie odmowiono mi wstepu- zawsze sobie jakos radze....
W 2003 roku nasi lekarze sprawdzali te zaswiadczenia i owszem ale jak ktos nie mial to przymykali oko."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']wazne jest podobno 48 godzin.
czasami Oddzial Zwiazku wymaga takiego zaswiadczenia, ale jesli tak jest to na potwierdzeniu przyjecia psa na wystawe, ktore dostajesz ze Zwiazku jest to napisane.[/quote]

Z tego co zauważyłam to na każdym potwierdzeniu jest informacja o tym, że takie zaświadczenie jest wymagane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R'][quote name='an3czka']wazne jest podobno 48 godzin.
czasami Oddzial Zwiazku wymaga takiego zaswiadczenia, ale jesli tak jest to na potwierdzeniu przyjecia psa na wystawe, ktore dostajesz ze Zwiazku jest to napisane.[/quote]

Z tego co zauważyłam to na każdym potwierdzeniu jest informacja o tym, że takie zaświadczenie jest wymagane.[/quote]

nie na kazdym ja w tym roku nie mialam za zadnym napisane - tzn bylo chyba na Katowicach ale sam oddzial twierdzil ze maja po prostu stare druki potwierdzen :)

Link to comment
Share on other sites

a nawet jeszcze pare lat temu jak byly wymagane na wielu wystawach to przy wejsciu nikt mnie o nie nie pytal a sprawdzali tylko jak im ktos to zaswiadczenie pod nos podlozyl :) weci chyba zdaja sobie sparwe z tego ze 99 % ich kolegow wypisujac takie zaswiadczenie nawet na psa nie spojrzy nie mowiac juz o badaniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']Elitesse pamietam, ze mnie proszono o okazanie zaswiadczenia (oczywisice w tych przypadkach na potwierdzeniu byla informacja, ze beda wymagac) chyba w Krakowie...juz nie pamietam
mi wet za darmo ostatnio wystawil:))[/quote]

Mnie tez w Krakowie proszono o okazanie zaswiadczenia, ale wiem, ze znajomi, ktorzy wchodzili jakies 2 godz. pozniej nie byli proszeni o okazanie czegokolwiek :o
Jedni weci za to biora(rozne kwoty, ja slyszalam 10-30zl), inni nie. Tez jedni sa sumienni i badaja, inni nie :evilbat:
Takie zaswiadczeni jest wazne przez 3 dni :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kochani,to nie jest tak jak myślicie!To nie oddział wymaga zaświadczenia od weta.Każdy oddział musi mieć zgodę na organizację imprezy masowej i zgodę od weterynarza powiatowego lub wojewódzkiego.To oni wymagają takowych zaświadczeń lub nie,w zależności od tego czy na terenie zanotowano przypadki wścieklizny.Oczywiście nie musi to być wściekły pies.Proponuję jeśli organizator tego wymaga posiadać zaświadczenie,aby uniknąć przykrej niespodzianki.Jestem jednym z wielu organizatorów i wiem jak denerwujecie się przy wejściu,ale postawcie się po drugiej stronie.Wystawcy chcą wprowadzać psy nie szczepione przez 2 lata,fałszują daty,nie mają książeczek!!!A co będzie jeśli taki pies pogryzie człowieka lub innego psa???A jeśli to będzie Wasz pies lub Wy sami(czego nikomu nie życzę)?Winien będzie organizator.Na "nasze" wystawy zaświadczenie trzymajcie w ręku,bo są wymagane.Pozdawiam i zapraszam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']

nie na kazdym ja w tym roku nie mialam za zadnym napisane - tzn bylo chyba na Katowicach ale sam oddzial twierdzil ze maja po prostu stare druki potwierdzen :)[/quote]

To ja nie wiem :hmmmm:
To jest nasze drugie potwierdzenie przyjęcia na wystawę. Na pierwszym było (Legnica) i na drugim również (Włocławek).

W Legnicy tylko zerkneli czy jest szczepienie przeciw wściekliźnie. Nawet potwierdzenia przyjęcia na wystawę nie chcieli :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Na "nasze" wystawy zaświadczenie trzymajcie w ręku,bo są wymagane.Pozdawiam i zapraszam :D[/quote]

Tzn. gdzie?

Jak już napisałam, na przyjęciu do Legnicy była informacja i o zaświadczeniu i o wściekliźnie.

Zerknęli tylko na wściekliznę, nie patrząc nawet czy mam zpotwierdzenia zgłoszenia psa. Równie dobrze mogłam przyjść sobie na spacer z moim psem, pokazać dowód szczepienia przeciw wściekliźnie, i ZA DARMO wejść na wystawę :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na wystawy organizowane przez oddział legionowski(mamy już decyzję weta).Nie pomogły próby zniesienia tego obowiązku!IWA mnie w Toruniu goniła ochrona,bo ktoś się "przedarł" bez zaświadczenia z nieważnymi szczepieniami!Wiesz to bywa różnie,raz sprawdzają,raz nie!Ja wole mieć,żeby się nie wkurzać.Moi weci dają mi je za darmo,ale muszę iść z psami,które są solidnie zbadane :D

Link to comment
Share on other sites

- Kilka dni temu pytałam - zaświadczenie jest ważne dokładnie 48h;
- Mój vet. bardzo sympatycznie mnie zaskoczył - wystawił za darmo; Powiedział, że dla stałych klientów zawsze tak wystawi :)
- A tak w ogóle to ja słyszałam, że nie vet., a inspektor woj. lub powiat. powinien takie wystawić - tyle, że oni w swoich urzędach nawet psa na oczy nie widzieli ;) ;
- W Krakowie nas nie pytali o takowe, ale zauważyłam, że najczęściej jest to wyszczególnione za potwierdzeniach z międzynarodówek...;
- Ja raczej zawsze mam ze sobą - tak na wszelki wypadek - co byśmy się od wejścia nie odbiły i nie musieli z piesiorami z drugiego końca Polski wracać bo nie mieliśmy jakiegoś tam kwitka... ale jeszcze nigdy nikt nas o to nie poprosił :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ide po zaswiadczenia w piatki, bo tylko w pt jest lekarz ktory je wystawia :evilbat: , a wystawy zazwyczaj mam w niedziele. Wet wystawia mi w pt ok. 10:00, wiec 48h mija o 10:00 w niedziele - czyli pies na terenie wystawy jest z niewaznym swiadectwem :lol:
Powiatowy lekarz wet. moze wystawic urzedowe swiadectwo weterynarii, a raczej mogl, bo juz sie ich nie stosuje i nie ma juz nawet specjalnych druczkow :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...