Jump to content
Dogomania

Una - (po)urodzinowa galeria - mamy WWW!!


Marysia_i_gończy

Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale wy jesteście! - normalnie uwzieły się, czy co? :shake:

[quote name='Marysia_i_gończy']Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "dziwnie" [/quote]
"Dziwnie" w tym wypadku zanczyło coś w rodzaju inaczej niż zwykle, nietypowo. Myśle, że to wina wykładziny patrząc na to co napisałyście dalej ;)

[quote name='Marysia_i_gończy']Nie było jakoś ekstra szybko, ale i tak to był drugi czas biegu. A mój jeden poważny błąd to był przy huśtawce - nie przewidziałam flajerka :placz:[/quote]
...ale przecież ja nie uważam i nie uważałam, żeby było źle! :p
Co do huśtawki - to zdarza się... i nie masz co się teraz tym martwić :Rose:

[quote name='Marysia_i_gończy'] To ten wygrany. Też nie wygląda jakoś szybko, ale przecież Una przekroczyła tu linię mety 2,5 sekundy szybciej niż najszybszy border.[/quote]
Jeszcze raz GRATULACJE! - czas super! :bigcool:

[quote name='Marysia_i_gończy'] Anza, ja sobie wypraszam. Mój pies nie jest widowiskowy, ale to "nie aż tak źle" to jest 4,36m/s na wykładzinie i najciśniejsze zakręty ze wszystkich na tym torze.[/quote]
No właśnie ja raczej jestem przyzwyczjaona do tego, że JEST - a tutaj z tego co piszesz brak tej 'widoskowości' leży w podłożu (jak też przypuszczałam, ale wolałam zapytać z 'czysto-wrednej' ciekawości). :lol:

[quote name='Marysia_i_gończy'] A o zapominaniu czy zaplątywaniu się to będziemy mogły pogadać jak sobie trochę postartujesz, bo póki co jesteś świetnym teoretykiem [/quote]
Po pierwsze - [U]nie[/U] jestem świetnym teoretykiem! ...ale chciała bym być chociaż dobra z teori zanim coś zchrzanie "na żywo", dlatego zadaje te wszystkie pytania. :roll:

...a to, że nie startowałam w zawodach chyba nie zabiera mi prawa do pytania?! Wole sobie pooglądać czyjeś przebiegi - poanalizować błędy... i dowiedzieć się z czego to wynika - i chyba leprzą drogą jest zapytanie o przyczynę czegoś, niż wysnuwanie sobie wniosków (często błędnych) na własną ręke, bo to by mnie za wiele nie nauczyło :shake:

[quote name='Marysia_i_gończy'] Una nie ma komendy "right", a komenda przywołująca była nieco spóźniona.[/quote]
Wydawało mi się, że pomiędzy poprzednimi komendami właśnie to krzyczysz(?), dlatego dziwne dla mnie było, że nie użyłaś tej komendy drugi raz - może się przesłyszałam :hmmmm:

[quote name='Marysia_i_gończy'] Jakie mamy strefy? Skuteczne :evil_lol:
Na treningach 2on2off, na zawodach półbiegane. A na palisadzie wcale nie mamy, bo palisadę to Una widuje tylko na zawodach.[/quote]
Tak właśnie myślałam, że na kładce robiłyście 2on/2off - ale na palisadzie to w ogóle metody nie było widać (no na pewno nie 2on/2off) teraz to w zupełności zrozumiałe już dla mnie - dzięki za odpowiedź! :cool1:

[quote name='Paskuda_Bandzior']Naprawdę, nie wiem co rozumiesz pod pojęciem dziwnie?
Dziwnie, ze wolno? Pierwszy start w A1 = większa ilość przeszkód, inne przeszkody, pierwszy start w hali = drastycznie inne warunki niż na milutkiej trwace w słoneczku, pierwsze biegi na wykładzinie = drastyczna zmiana przyczepnosci dla psa.
Dziwne to? [/quote]
hmmm... dla mnie - nie będącej na zawodach halowych nigdy, nawet jako widz - tak! :lol:
Dlatego też zapytałam:
[quote](...) czy to wina [B]wykładziny[/B], atmosfery, czy (...)[/quote]...i wiem już, że najbardziej wykładziny - przy okazji dziękuje za wyjaśnienia;)
[SIZE=1]...aczkolwiek nie musiałaś od razu na mnie naskakiwać :( [/SIZE]

[quote name='Paskuda_Bandzior'] AŻ TAK ŹLE ? :crazyeye:[/quote]
...przepraszam za takie słownictwo - taka już jestem i się nie zmienie - bo nie chce :diabloti:

Nie uważam, żeby przebiegi Marysi i Uny były złe! Aczkolwiek zważając na to, że tamten był GORSZY (jak dla mnie, subiektywna opinia) napisałam, że tu nie było tak "źle" - ale nie znaczy to, że uważam tamten przebig za "zły, beznadziejny, do niczego" etc.

[quote name='Paskuda_Bandzior'] Jejciu, Anza ja wiem, ze Ty interesujesz się agility i w ogóle, ale uwierz, że żeby dokonywać takich ocen naprawdę potrzeba trochę otrzaskania z zawodami, startami, itp.
Ja ze swoim psem nigdy na hali nie startowałam, a z Weną nigdzie nie startowałam.[/quote]
...ale ja nie napisałam nigdzie, żeby któryś z przebigów był zły - nie pisałam nic o tym jakie te przebiegi są poza tym, że pierwszy uważam za gorszy od drugiego. Nie zmaieżam i nie zamieżałam tego jakkolwiek oceniać.

[quote name='Paskuda_Bandzior'] Ale startując po raz pierwszy w życiu w halowych zawodach z niezaprawionym w bojach psem, debiutującym w jedynkach cieszyłabym się jak nie wiem z takich przebiegów. Pies skoncentrowany na pracy, napalony na pracę, bez oznak stresu w hali.. Czego chcieć więcej? Prędkości i biegu jak na MŚ ? [/quote]
hmmm... nie było idealnie, więc pytam o przyczyny - gdyby wszystko było perfekt to bym nie miała o co się pytać poza - "jak to zrobiłaś?!:crazyeye:" i bym złożyła szczere gratulacje i wyrazy uznania ...ale, że tak nie było to uważam, że mam pełne prawo do zadawania pytań - zwłaszcza, że mam mniejsze doświadczenie z zawodami i takimi warunkami, więc też mniejszą o nich wiedze, którą chciała bym poszerzyć.


[quote name='Paskuda_Bandzior'] To, ze komendy kierunkowe są ostatnio modne, wchodzą w bieganie i trochę się o nich pisze, nie znaczy, ze każdy ich używa [/quote]
Jak już napisałam kawałek wyżej - myślałam, że przeszkode wcześniej na zakręcie w prawo Marysia krzyczy właśnie "right" - mogłam źle usłyszeć ;)

[quote name='Paskuda_Bandzior'] A wiesz, że sztuką było to, że nie było w tym miejscu detki? [/quote]
Nie wyglądało to zbyt "drastycznie", ale może przez tą wykładzine faktycznie było ciężkie... aczkolwiek chwile wcześniej Una zrobiła bardzo ładny zakręt - dlatego to miejsce mnie zaciekawiło - błąd wyglądał na "Marysiowy", więc byłam ciekawa co poszło nie tak jak trzeba skoro już nadażyła się okazja, żeby zapytać :roll:

[quote name='Paskuda_Bandzior'] Marysiu wg mnie bardzo pouczające materiały nagraniowe [/quote]
Też tak uważam i chciałam z nich skorzystać w celach edukacyjnych przy okazji zadając pare pytań - to chyba jeszcze nie zbrodnia, prawda?

[quote name='Paskuda_Bandzior'] Widać diametralną różnicę między dniem pierwszym, a drugim. Una zdecydowanie lepiej "czuła" podłoże. A najlepszy czas świadczy chyba o tym, ze było super, a nie "aż tak źle" [/quote]
Gratulacje składałam jej już wcześniej - myśle, że "ohów" i "ahów" komu jak komu, ale Marysi akurat nie brakuje. Sposób mówienia mam jaki mam i do kiedy nie będzie on obraźliwy (a chyba nie jest?) myśle, że nie mam potrzeby go zmieniać :cool1:

[quote name='Paskuda_Bandzior'] O ile przyjemniej biega się wiosną, podczas ładnej pogody na zielonej, suchej trawce. Ale trzeba się cieszyć z sukcesów na miarę swoich możliwości, a tutaj niezaprzeczalnie je osiągnęłyście (znaczy Ty i Una) [/quote]
Nie zaprzeczam, a wręcz popieram. Uważam, że [U]odwaliłyście kawał dobrej roboty[/U] i dla zrozumienia wole to teraz napisać - bo jak nie ma pochwał to widze, że źle się tu innych odbiera.

[SIZE=1]
Dla wyjaśnienia napisze, że może i wydaje Wam się, że mi tutaj z wielką łatwością przychodzi krytyka - przecież łatwo tak po prostu sobie ponarzekać na innych - zwłaszcza jak się nie startowała samemu na zawodach (o zgrozo - co ja tu w takim razie ogóle robie) - łatwo na kogoś nagadać, że 'jest do kitu' jak się nie było na jego miejscu - ale ja tu nikogo nie obrażam i na nikogo tak nie mówiłam. Wręcz przeciwnie wykazywałam wyrazy uznania dla Marysi i Uny nie raz - to chyba jest ona świadoma, że nie sądze, żeby były do niczego - zwłaszcza, że sama wie jakie mają osiągnięcia i że ja też to wiem. Ja po prostu taki już mam sposób bytu - krytyke, błędy, niedoskonałości wyciągam ze wszystkiego - czepiając się nawet i najdrobniejszych szczegółów. Nie dlatego, że jestem 'wrędna', 'wcibska', czy jeszcze co innego ktoś może sobie pomyśleć - ale, żeby wyciągnąć jak najwięcej, żeby nauczyć się na błędach, a nie je powielać bo po prostu nie wiem dlaczego one się przytrafiły. U mnie to się tyczy nie tylko psich sportów, ale wszystkiego z czym w życiu mam styczność (chociażby 10 razy bardziej psiocze przy szkicach, czym też się interesuję) i nie tylko wobec innych, ale przede wszystkim wobec siebie - gdyby to był mój przebieg, z moim psem - zadała bym kilka razy tyle pytań ...bo do siebie samej mam o wiele bardziej krytyczne nastawienie i "wytykanie" błędów to dla mnie podstawa, żeby się czegoś mądrego z nich potem nauczyć ...no to się wygadałam :diabloti:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

No teraz to ja zupełnie inaczej rozumiem Twój poprzedni post.
Był on napisany w takim tonie, ze to jak odpisałyśmy nie wydawało mi się nie na miejscu :eviltong: Naprawdę zabrzmiał dość niemiło wiec nie dziw się, ze spotkał się z taką reakcją.

Teraz po drugim poście wyjaśniajacym mogę spojrzeć na niego zupełnie inaczej.
I nikt wcale nie przekreśla Cię tylko dlatego, ze nie startowałaś. Każdy musi mieć ten pierwszy start i każdy zaczyna zera! :p
Tylko ton tamtej wypowiedzi nie sugerował dowiadywani się co i jak, tylko brzmiał troszkę inaczej:roll:

Ale ok, jesli miał przekazywać coś innego to spoko :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Tylko ton tamtej wypowiedzi nie sugerował dowiadywani się co i jak, tylko brzmiał troszkę inaczej:roll:[/quote]
To też wyjaśniłam na ile umiem :p

Wiem, że mnie nie przekreślacie... ale tak samo też wydawało mi się, że znacie mnie na tyle co by nie odebrać mojej wypowiedzi w taki sposób - zwłaszcza, że dawałam emotki tak, by to zabrzmiało raczej humorystycznie, a nie jakoś krytukująco... ehhh te uroki internetu... :roll:

...a ja swoją drogą ostatnio nie wiem czemu, ale mam talent do tego typu nieporozumień - że coś napisze na necie i potem to ktoś inaczej odbiera... nie wiem dlaczego? [SIZE=1](bo wcześniej chyba tak nie miałam, a przynajmniej nie pamiętam takich sytuacji)[/SIZE] :shake:



Teraz co by nie spamować napisze: [B]proszę FOTEK, ZDJĄTEK, UNIĄTEK![/B] :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]Anza[/B] przyznaję, że zdecydowanie nieprzyjemnie odebrałam Twoją pierwszą wypowiedź w tym temacie :roll: Po prostu. Ale amsz rację - internet potrafi przekręcać intencje...
A moja wzmianka o teoretyzowaniu wzięła się z Twojej uwagi o spóźnionej komendzie. Bo dawania komend na czas nie da się nauczyć teoretycznie. To kwestia praktyki, wyczucia własnego psa i wyczucia siebie. I spóźnione komendy zdarzają nawet najlepszym (vide bloopersy z MŚ :razz:). To nie sztuka zauważyć, że komenda nie przyszła na czas - sztuką jest dać komendę na czas :) W każdym razie jak się ma szybkiego psa :) ale wierz mi, oglądanie takich błędów nie jest specjalnie pouczające. Chyba że widzisz cały tor i szerszy błąd (np. dlaczego ta komenda była tam potrzebna).

[B]KaRa_[/B] tonacja to sprawa osobnicza :) Una głosi jeszcze wyżej, a ciepły trop głosi jeszcze wyżej niż jak głosi w pogoni na oko (niestety wiem jak głosi w obu tych sytuacjach :mad:), potrafi też szczekać "histerycznie", wtedy można stracić uszy :evil_lol: i potrafi szczekać znacznie niżej, wtedy można się jej wystraszyć :)

[B]Jupi[/B] a wiesz że "pędziwiatr" to była jedna z moich propozycji na przydomek? :cool3:


A zdjęcia... może być kilka z zawodów?
Rozkładanie wykładziny - ciemno było, ale warto to było uwiecznić :lol:
[IMG]http://img99.imageshack.us/img99/4707/imgp1100bi5.jpg[/IMG]

Czad
[IMG]http://img250.imageshack.us/img250/2222/imgp1228cr4.jpg[/IMG]

Tai :loveu:
[IMG]http://img128.imageshack.us/img128/1505/imgp1308uw1.jpg[/IMG]

Mac
[IMG]http://img225.imageshack.us/img225/6805/imgp1352le5.jpg[/IMG]

Beza
[IMG]http://img61.imageshack.us/img61/1050/imgp1507lt9.jpg[/IMG]

chyba Lola
[IMG]http://img247.imageshack.us/img247/2389/imgp1828uk3.jpg[/IMG]

A jutro jedziemy na ferie :multi: bardzo pracowite ferie :multi:

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy'][B]Anza[/B] przyznaję, że zdecydowanie nieprzyjemnie odebrałam Twoją pierwszą wypowiedź w tym temacie :roll: Po prostu. Ale masz rację - internet potrafi przekręcać intencje...[/quote]
To też szczerze przepraszam Cię za napisanie postu w takim (niezamieżonym) wydźwięku :Rose:

[quote name='Marysia_i_gończy'] A moja wzmianka o teoretyzowaniu wzięła się z Twojej uwagi o spóźnionej komendzie. Bo dawania komend na czas nie da się nauczyć teoretycznie. To kwestia praktyki, wyczucia własnego psa i wyczucia siebie. I spóźnione komendy zdarzają nawet najlepszym (vide bloopersy z MŚ :razz:). To nie sztuka zauważyć, że komenda nie przyszła na czas - sztuką jest dać komendę na czas :) [/quote]
Wiem, ale ja chciałam się dowiedzieć co Ty w tamtym miejscu zamierzałaś zrobić i zrobiłam to w formie pytania - raczej nie na zasadzie, że "na pewno spuźniłaś się z komendą", a z intencją w jaki sposób chciałaś Unę poprowadzić w tamtym miejscu - bo osobiście to jestem pełna podziwu dla Twojego prowadzenia Uny! - zwłaszcza jeszcze znając Waszą historię, dostępnośc toru, trenera, Twojej kontuzji etc. - rządzisz i wymiatasz! :cool1:


[quote name='Marysia_i_gończy']W każdym razie jak się ma szybkiego psa :) ale wierz mi, oglądanie takich błędów nie jest specjalnie pouczające. Chyba że widzisz cały tor i szerszy błąd (np. dlaczego ta komenda była tam potrzebna). [/quote]
Oglądanie błędów może nie - ale informacja co chciał ktoś tam zrobić i co mu nie poszło - dla mnie jest pouczająca ;) ...a co do szybkiego psa - to wiem jak musi być Ci cieżko z Uną... ja mam o wieeeeele wolniejszego psa, a i tak ciężko mi nadążyć ze wszystkim :shake:


[quote name='Marysia_i_gończy'] Rozkładanie wykładziny - ciemno było, ale warto to było uwiecznić :lol:
[URL]http://img99.imageshack.us/img99/4707/imgp1100bi5.jpg[/URL][/quote]
Świetne! :evil_lol:
Ja mam zdjęcie z jakiś zawodów jak Leszek skacze hopke testując fotokomórkę :cool3:

[quote name='Marysia_i_gończy']Beza
[URL]http://img61.imageshack.us/img61/1050/imgp1507lt9.jpg[/URL][/quote]
uuu... tak z rozwiązanymi sznurówkami - i nie wywróciła się? :-o
...a w ogóle to zdjęcie jest mega-wypaśne :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matusz'][COLOR=navy][B]udanych Ferii Marysiu !! :multi:[/B][/COLOR][/quote]

Dziękuję :multi::multi::multi:

[quote name='Jupi']hura fotki:multi:, ja jakoś wole zatrzymane chwile na zdjęciach od filmików:lol: [/quote]

A ja lubię i jedno, i drugie :)

[quote name='Jupi']wszystkie świetne, a zwłaszcza ta:
[URL]http://img61.imageshack.us/img61/1050/imgp1507lt9.jpg[/URL][/quote]

Dzięki - też lubię tą fotkę :)

[quote name='gonek']I przywieziecie duuużo footek!!! :sweetCyb:(:confused::evil_lol:)
Ale Wam faaajnie...[/quote]

Biorę tylko jedną kartę pamięci :evil_lol:

[quote name='Anza&Hacker']To też szczerze przepraszam Cię za napisanie postu w takim (niezamieżonym) wydźwięku :Rose: [/quote]

Oj :oops: sprawa zamknięta, wyjaśniłyśmy sobie o co chodzi :Rose:

[quote name='Anza&Hacker']Wiem, ale ja chciałam się dowiedzieć co Ty w tamtym miejscu zamierzałaś zrobić i zrobiłam to w formie pytania - raczej nie na zasadzie, że "na pewno spuźniłaś się z komendą", a z intencją w jaki sposób chciałaś Unę poprowadzić w tamtym miejscu[/quote]

Ja tam chciałam po prostu zakręcić ciałem, nic więcej, komendy w planie w ogóle nie było, a powinna była być :) Bo tam pies po hopce widział dokładnie na wprost hopkę, w lekki skos też widział hopkę i automatycznie kierował się na nie :)

Dziękuję za miłe słowa :oops::oops::oops:

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za życzenia udanych ferii :multi:

Po czterech dniach feriowania mam solidnie naciągnięty nadgarstek ręki lewej oraz ścięgna palców tejże samej ręki, pogięte i nadtłuczone okulary, kilka bardzo malowniczych siniaków, ukochane psie spodnie podarte w trzech miejscach. O zakwasach nie ma nawet co wspominać. A podobno agility is fun :evil_lol:

[IMG]http://img118.imageshack.us/img118/7455/imgp1994bs9.jpg[/IMG]

Teraz mam krótką przerwę na złapanie oddechu i już zaraz jedziemy dalej. Mam nadzieję, że na zawodach w połowie biegu nie zabraknie mi tchu :lol:

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

Ja też byłam (kto zwrócił uwagę na autora poprzedniej fotki to się mógł domyślić :evil_lol:)
Byłam i Unę ufociłam :eviltong:

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/135/4f9515d8c98045e9.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/155/3c2aadd4cad0bbc5.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/155/2c405e78915a6817.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/136/e0b4ecde7c240507.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy'][B]Anza[/B] nie pisnęłam ani słóweczka :cool3: Una generalnie się nie nadaje na spacery, a do tego teraz ma cieczkę, to co miałam piskać ;)[/quote]
No wiesz co... :placz:
Ja tam bym Was chętnie spotkała nie biorąc ze soba Hackera - następnym razem proszę coś pisnąć :Rose:

[SIZE=1][URL]http://images26.fotosik.pl/155/3c2aadd4cad0bbc5.jpg[/URL][/SIZE] - ale Una ma fajną klate :cool3:

Link to comment
Share on other sites

i nam tez moznabylo co nieco dac znac :mad: zwlaszcza zem slyszala z pewnego zrodla ( nie z forum) ze bylas w odwiedzinach u pewnego czarnego stwora i jego pani :diabloti: 9 a to od nas rzut kamieniem, co prawda i tak nici by byly ze spotkania bom chora) a tak na serio to jak bedziecie znowu we wro na dluzej ( bo ja rozumiem ze chec spotkania z wszystkimi zainteresowanymi uniezmozliwiulaby treningi , ktore notabene sa celem przyjazdu a spotkania zabieraja cenny czas) to dajcie znac czasem :lol: jakis maly spacerek dalby rade albo spotkanko ;)
no i wiecej fotek by sie przydalo, duzo wiecej :razz:
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ojej, nie gniewajcie się! Ja po takim treningu i tak przypominałam warzywo ;) Leszek potrafi dać wycisk ;)
Co do zdjęć i filmików, to ja jeszcze w weekend na zawodach byłam, więc teraz nie wiem w co najpierw ręce włożyć :roll:

Zdjęcia Kaja są w jego wątku na [URL="http://www.belgi.com.pl/viewtopic.php?t=1688&start=495"]belgowym forum[/URL] (i będzie więcej), relacja z zawodów jest na naszym [URL="http://una1.blox.pl/html"]blogu[/URL] (razem z filmikami ze wszystkich biegów!!). Reszta będzie się pojawiać stopniowo.

Pozdrawiam serdecznie
Marysia półżywa i Una

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...