Jump to content
Dogomania

Siberian Husky - pytania


--Madzik--

Recommended Posts

Witam,
Jeżeli chodzi o sprawdzanie hodowli, to polecam następujące testy:
1) test węchowy (bo kojce i wybiegi można posprzątać przed przyjazdem gości, ale psy hodowane w syfie po prostu śmierdzą) Nie wahaj się przytulić i powąchać sierść. Jeżeli hodowca nawet nie chce Cię wpuścić do psów to sobie daruj.
2) test socjalizacji, czyli sprawdzenie, czy psy są bite. Prosta sprawa, wystarczy zrobić symbiliczne "zamachęcie" się ręką na psa będącego w hodowli. Jeżeli pies nie był nigdy uderzony, nie ma prawa się kulić i chować ogona nawet jeżeli wymachujesz kijem (potraktuje to jako zabawę)
3) dowiedz się o wiek rodziców planowanych miotów
4) Ogólnie sprawdź czym są karmione psiaki, jak reagują na właściciela, jak reagują na obcych (czyli Ciebie) i generalnie skorzystaj z rad ludzi sprawdzonych i naprawdę znających się na rzeczy (rada SH na pewno powinna Ci się przydać - urodzone we wrześniu szczeniaki odbierzesz po 7-8 tygodniach)
5) nic na szybko!

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znam mieszkanko 36cio metrowe zajmowane przez mieszane, kocio-psie stadko i 2 ludzi. Psiaki to sznaucer miniatura i owczarek belgijski, a koty to dachowic i pers. Zwierzaki są zadbane, zadowlone z życie i całkiem nieźle się dogadują :D

Nie wielkość "budy", lecz ilość czasu, który spędzasz ze swoim psem, decyduje o jego szczęściu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój Husky na początku wprost nie cierpiełn mojegon kota a teraz nawet razem jedzą.jedyne co jest problemem to to co mój kotv zaczyna jeść odrazu zabiera mojemu kotu a swojego nie tknie.Ostatnio były wyścigi kto wypije więcej mleka okazało się że opies :P
Innym problemem jest to że takie psy bez smyczy są wolne i uciekają i wogóle nie chcą cie słuchać.(wiem ze swojego doświadczenia)

Link to comment
Share on other sites

A tak jeszcze kury:Mój Bingówa(sh)robi sobie znich zabawki narazie zagryzł 10 kogutów i 25kur.A także jednego Lisa i mnóstwo żab.Ostatnio jak byliśmy w lesie powiewdziałam do niego:
-Szukaj żaby i przynieś ją.
Za chwile Bingo przychodzi z martwą żabą :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...