Jump to content
Dogomania

Pchły u szczeniaka


Marta_Ares

Recommended Posts

Mnie wet poradził kąpiel malucha i w lecznicy kupiłam szampon przeciwpchelny dla szczeniąt. Było na nim napisane, że można stosować juz u szczeniąt 6-tygodniowych. Wet stwierdził, że u 2 - miesięcznego szczeniaka jest za wcześnie na środki typu spot-on czy obroża.

Aga

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witaj
Moja sunia w wieku 4 m-cy także miała pchły, została polana kropelkami Frontline i wszytsko sie skończyło jak ręka odjął.Wczesniej były próby szamponowe i niestety pchły czuły sie świetnie, nawet nie raczyły sie schować przede mna ;)
Polecam tylko Frontline i to jak najszybciej, wkońcu piesek się bardzo z tymi pchłami męczy :(
Tak jak pisze Gośka pamietaj o tym aby piesek nie był kąpany przed ani po użyciu przez min 2 dni.
Jeśli chodzi o obroże zastosowanie ich w przypadku jak juz sa pchy to strata pieniędzy.
Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Tak dla szczeniaka Frontline jest dobry - ale pamietaj tez o dokladnym odkurzeniu mieszkania i kanap, bo tam moga byc zlozone jajeczka, i spaleniu worka, ja to robilam raz na tydzien, prze okres 3 tygodni, o ile dobrze pamietam, a do worka wsypalam Puralyl, musisz przerwac cykl rozwojowy pchly!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...