Jump to content
Dogomania

leki przeciwbólowe


kaja

Recommended Posts

Jestem wlascicialka 12 letniej suczki owczrka neimieckiego. Ostatanio bardzo sie pogorszyl stan jej tylnych nog. Jedna z nich wogole nie spelnia swojej funkcji, powluczy ja za soba jak idzie i uzywa tylko jak biega. Moj wet stwierdzil ze trzeba bdezie dawac jej do konca zycia Rimadyl, ale ten lek nie dosc ze jest b. drogi to nie wiele jej juz ostatnio daje. Mysle ze jets jej potzrebne cos mocniejszego. Rozmawialam z weterynarzem, ktry powiedzial mi ze Rimadyl spelnia tylo funkcje leku przeciwzapalnego i przeciwbulowego. Na rynku farmakologicznym jest wiele lekow o takich wlasnie wlasciwosciach. Powiedzcie mi prosze ktore, w jakiech ilosciach i przez jaki czas moge podawac mojej suczce... z gory wielki thx.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka dostała ostatnio niesteroidowy przeciwzapalny o nazwie "Tolfedine".
Nie znam się na różnicach w składzie poszczególnych leków, ale Kreska na ten lek zareagowała znacznie lepiej niż na rimadyl, który dostawała wcześniej parę razy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja']Na rynku farmakologicznym jest wiele lekow o takich wlasnie wlasciwosciach. [/quote]Dla psów nie ma aż tak wiele. Poza tymi już wymienionymi jest jeszcze metacam.

Co do dawki, to nikt tutaj Ci nie powie, bo to zależy od Twojej indywidualnej sytuacji...

Leki przeciwbólowe podaje się tak długo, jak psa boli - w przypadku nieodwracalnych bolesnych zmian starczych prawdopodobnie znaczy to przez resztę jej życia, niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidka']A taka sytuacja : zamiast Metacam - ludzki Meloksam.[/quote]Te dwa leki to chyba to samo - nie mam czasu sprawdzić na pewno, ale jeśli to samo, to bez problemu można stosować. Tylko czy rzeczywiście ludzki tańszy? Wie ktoś?

[quote name='Lidka']Albo zamiast Rimadyl - Piroxikan.[/quote]A te dwa to nie to samo. Więc tego ja bym nie zamieniała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidka']A taka sytuacja : zamiast Metacam - ludzki Meloksam.
Albo zamiast Rimadyl - Piroxikan.
Ten sam lek, tylko pod inną nazwą jako "ludzki", no i dużo tańszy podobno.
Stosował ktoś? Macie jakieś zdanie?[/quote]

Meloksam (tabletki) jest "ludzkim" odpowiednikiem Metacamu (syrop lub iniekcja). Natomiast substancją czynną Piroxicamu jest piroksikam zaś Rimadylu karprofen. Piroxicam jest czasem stosowany u zwierząt (POD NADZOREM LEKARZA!!!) w przypadku raka nabłonka przejściowego pęcherza moczowego czy w chorobach stawów ale ma inny okres półtrwania (z tym wiąże się inny niż przy Rimadylu schemat podawania) inną dawkę i jest mniej bezpieczny (częstrze objawy uboczne w postaci owrzodzeń przewodu pokarmowego)

Wniosek ostrożnie i nic na własną rękę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dyziolek']A tak przy okazji - jakie "ludzkie" leki przeciwbólowe /z tych najpopularniejszych typu pyralgina, ibuprom itp./ można podawać psom a jakich nie?[/quote]
Mnie lekarka powiedziała, że bezpiecznie można podawać pyralginę. Tych na ipubrofenie i paracetamolu lepiej się wystrzegać.

Link to comment
Share on other sites

Mnie po cesarce mojej huskiej suni pan doktor kazal podawac pyralgine w czopkach. Mojej drugiej suni po zabiegu rekonstrukcji wiezadla krzyzowego rowniez pan docent kazal podawac 1/3 czopka pyralginy... Oboje sa doswiadczonymi chirurgami... Mysle ze pod odpowiednia kontrola i w konkretnych przypadkach jest to lek wskazany.

Link to comment
Share on other sites

[quote][i]W Polsce nie ma zagrożenia - twierdzi z kolei inny ekspert, profesor Jacek
Spławiński[/i][/quote]
:o Jak to w Polsce nie ma zagrożenia? To my mamy jakiś inny metamizol, niz w krajach, w których pyralginę wycofano? A może organizm Polaków różni się jakoś od organizmu Amerykanów, Szwedów, czy Duńczyków i im pyralgina szkodzi, a nam nie? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...