Jump to content
Dogomania

Jakiego RC wybrać?


Hitoshi

Recommended Posts

[quote name='karjo2']E, pytanie raczej w strone autorki topiku ;).
Akurat przy prymitywach niezle sprawdza sie barf. Ale moze polecana Acana, Orijen, Wolfsblut?[/QUOTE]

no wlasnie, czemu akurat RC?Orijen dostal 6 gwiazdek,acana 5,a RC tylko 3 gwiazdki, jezeli chodzi o skład i analize tych produktów.Tak wiec,zgadzam sie z karjo2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Autodiagnostyka']Nie wiem czy nie palne glupoty,ale kiedys slyszalem ,ze ta linia RC czyli Vet Care jest dla psow z jakimis problemammi np nadwaga lub niedowaga itp.Wtedy odpowiedni rodzaj sie stosuje tej karmy z kazdy rodzaj ma inny sklad.To prawda?[/QUOTE]


w RC są dwie linie weterynaryjne : dla psów chorych i dla zdrowych.Seria dla zdrowych nazywa się Vet Care Nutrition .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moje doświadczenia z Royalem są dość przykre :shake:
Mam ON długowłosego, którego dostałam jako 3,5 miesiącznego szczeniaka. Nie wiem czym był karmiony wcześniej, w każdym razie my kupiliśmy mu RC maxi junior i od początku psies nie chciał jej jeść (wolał chociażby pedigree...), nawet polany oliwą albo tranem nie wchodził - musiał na maxa zgłodnieć. Poza tym koopska GIGANTY, takie luźnawe (czyt. nie dające się ładnie zebrać z trawnika) i wyczuwalne z kilometra! Sierść zrobiła mu się bardzo matowa i potwornie się drapał (pchły z podejrzeń odpadły w przedbiegach, bo na drapanie poskutkowało wapno w syropie dla dzieci). Było coraz gorzej, więc nawet jeden 15kg worek nie został zjedzony.
Teraz Toro ma 6,5 miesiąca i kończy drugi duży wór Puriny ProPlan Junior Athletic i chyba będziemy szukać dalej mimo znaczącej poprawy, bo do ideału jednak trochę brakuje. :sadCyber:
Poza tym jeden sprzedawca w sklepie mówił, że RC odkąd produkują w Polsce bardzo się popsuł, a ten produkowany we Francji jest tam w supermarketach w cenie Chapi itp. Podobno karmy weterynaryjne są lepszej jakości, ale...
No nic, trafił nam się kochany wrażliwiec ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam takiego ;) teraz RC zmieniłam im acane i zobaczymy jak będzie, bo RC już się przejadły ;P Chociaż po nim kupy też miały takie sobie, po acanie jest tak samo i puszczają straszne bąki ;] sama już nie wiem, z tym że starszy zawsze miał takie problemy;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Ostatnio pytałam weterynarza czy podawac Questowi RC. i kobieta zdecydowanie odradziła mowiac ze to karma nic nie warta. Mowiła ze jeszcze wersja weterynaryjna jest dobra ale tak lepiej nie wydawac pieniedzy bo szkoda. Polecała inne godne uwagi jej zdaniem.[/QUOTE]

a możesz napisać jakie inne podawała jako te godne uwagi?
To cenne , bo wielu z nias wciąż szuka karmy odpowiedniej dla własnego psa.
dzięki z góry!

Link to comment
Share on other sites

My również miałyśmy problemy z doborem karmy na początek. Psica alergiczka wiec tez łatwo nie było. Po RC miałyśmy dokładnie taki sam problem jak Martilka. Postanowiłam wiec spróbowac z innymi karmami - po Acanie były wymioty, innego RC nawet ruszyc nie chciała, wiec sprobowalam Hillsa i... to był strzał w 10. Wyjadłyśmy już kilka worków 3kg różnych smaków i z każdym workiem jestem coraz bardziej miło zaskoczona. Zaczynałyśmy od Hills Chicken Puppy potem była z jagnięcinką i ryżem w koncu jak juz psica podrosła to zaczełam kupowac dla doroslych z wołowiną - dobrze jadła i teraz wlasnie mamy Hills Adult Mini Chicken - to to wogole wsuwa że hoho. Co do koopy - wszystko wporządku, nie czuć, nie ma po tym wzdeć ani innych anomali. Jak dla nas kupowanie Hillsa to bylo to ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coffee&Nera']My również miałyśmy problemy z doborem karmy na początek. Psica alergiczka wiec tez łatwo nie było. Po RC miałyśmy dokładnie taki sam problem jak Martilka. Postanowiłam wiec spróbowac z innymi karmami - po Acanie były wymioty, innego RC nawet ruszyc nie chciała, wiec sprobowalam Hillsa i... to był strzał w 10. Wyjadłyśmy już kilka worków 3kg różnych smaków i z każdym workiem jestem coraz bardziej miło zaskoczona. Zaczynałyśmy od Hills Chicken Puppy potem była z jagnięcinką i ryżem w koncu jak juz psica podrosła to zaczełam kupowac dla doroslych z wołowiną - dobrze jadła i teraz wlasnie mamy Hills Adult Mini Chicken - to to wogole wsuwa że hoho. Co do koopy - wszystko wporządku, nie czuć, nie ma po tym wzdeć ani innych anomali. Jak dla nas kupowanie Hillsa to bylo to ;)[/QUOTE]
A ja wczoraj bylem na kontroli ze swoim psiakiem i Zapytalem tak z ciekawosci (gdyz karme juz wybralem odpowiednia) co by mi polecala .Co uslyszlem "Jesli ma Pan pieniadze to bardzo dobra a moze i najlepsza karma bedzie Royal Canin-z tym,ze jest drogi i ja go nie sprzedaje"Miala jakies otto ,ktore wlasnie barno dla psow policyjnych.Ja osobiscie z RC jestem bardzo zadowolony.Pzdr io twiertdze ,ze dla mojego pieska to Eukanuba jest smieciem jakiego nie widzialem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z tego co się orientuje, to można znaleźć odpowiedniki RC do każdej rasy, nie wiem czy akurat do Husky. Jeżeli nie ma takiej odmiany to najlepiej znaleźć taką, która jest właściwa dla psa podobnego do Husky. Ja jak czegoś nie wiem, to radzę sie sprzedawców w sklepie. Akurat robie zakupy w zoomania.pl - znakomity sklep, najwyższa jakość produktów i niskie ceny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...