Jump to content
Dogomania

Kaliningrad ' Kubok Sambii' 11-12.06.2005 Championat Rosji !


Chima

Recommended Posts

@All

Chesio jest nowym Championem Rosji i to jest dobra wiadomość / doskonała dla mnie oczywiście :evilbat: :evilbat: :evilbat: - jedyna dobra po tym całym cyrku jaki był po drodze. Patrząc na sędziowanie Pana Claud Voilet (Francja) zwyczajnie mieliśmy szczęście trafić w jego typ ponieważ na reszcie stawki zrobił pogrom - aż się organizatorzy musieli naradzić co z tym fantem zrobić.

Oceniał jak to Francuzi dokładnie, długo, z odpowiednimi komentarzami na tak lub nie. Obmacywał psy nawet ogon każdy krąg. Z Chesiem byliśmy kolejny raz na ringu 40 minut...mam zakwasy jakbym biegał na długi dystans przez całą noc. Podobał mu się typ mojego psa...miał kartkę do każdej rasy z rysunkiem wzorca i wzorcem oraz podziałem na elementy anatomii podlegające ocenie - pierwszy raz to widziałem. W konkurencji mieliśmy tylko sukę w klasie pośredniej Fidżi Mallorca z Kaliningradu. Po ocenie pierwszych dwóch psów u mnie na ringu już prawie się pakowaliśmy ponieważ ani Argentyn ani Bordog nic nie dostały - pomijając poziom jaki prezentowały nie dziwię się, ale argumentem był brak konkurencji - miałem już czarne plamy przed oczami i już myślałem o powtórce sytuacji z Dortmundu lub zeszłorocznego Luxembourga - to byłby cios przyznaję.

Trafiliśmy w typ pana Voilet. Lubi psy mocne, niskie i proporcjonalne - Chesio dostał rewelacyjny opis wraz z zaznaczeniem , że tak wygląda i ma wyglądać prawdziwy champion - i tym mnie ten facet kupił. Jednak później oceniając w czteroosobowym składzie moją konkurencję dał popis totalnej ściemy - ta suka skowyczała przy bieganiu, biegła kulejąc na obydwie tylne łapy, a mimo to po 10 minutowej naradzie dostała CAC - to obciach. Ta sama suka u nas na wystawie w Gdańsku dostała ocenę Bardzo Dobrą z prostej przyczyny jest suką na ocenę conajwyżej Bardzo Dobrą...Sędzia zwrócił swojemu konsylium jeszcze uwagę na wzrost i proporcje oraz to co go najbardziej w tej suce raziło linię grzbietu - CdB ma mieć lekko wzniesiony zad 1-2 cm powyżej linni kłębu, a ta sunia jest tak ja kilka psów u nas zwyczajnie spadzista.

Zrobił nam wykład o wielkości CdB - nam, w sumie swoim koleżankom na ringu - wg niego CdB ma jasno i precyzyjnie określoną granicę wzrostu w płci - za duże nie nadaje się do hodowli, a na poziomie na poziomie championa do oceny doskonałej - wiem, że we Francji zrobić championat jest dość trudno..., ale sędzia wyraźnie powiedział o tym, ze CdB jest i ma być psem średniej wielkości...co mnie cieszy ponieważ tylko takie psy mam zamiar mieć...

Teraz mniej przyjemna część wyjazdu czyli sam dojazd - powiem tak to jakaś totalna jazda
Bylam w Rosji już nie raz - taka praca, ale.............................................................................

Na granicy same głupie texty, tona papierków do wypełnienia, obowiązkowe doubezpieczenie samochodu, oględziny psa i paszportów, które bez aktualnych ponowionych badań wg granicznego veta są nieaktualne.
To na początek...

Następnie samo miasto totalnie dziurawe, zakorkowane z oszołomami zamiast kierowców - dramat kochani po prostu dramat, ale to jeszcze nic w porównaniu z drogą powrotną na granicy gdzie okazało się, że wjechać tam jest zdecydowanie łatwiej niż wyjechać...kolejka na kilka kilometrów...upał i łacha rosyjskich celników przy każdym punkcie kontrolnym, a jest ich tam z pięć po drodze plus polskie ...ekipy. Jak ktoś chce niech jedzie ja mam po piewszym razie i ostatnim dosyć - NAWET SOBIE NIE JESTEM W STANIE WYOBRAZIĆ PODRÓŻOWANIA PO TYM KRAJU - TAM NIC OD CIEBIE NIE ZALEŻY I BYLE CO MOŻE SPOWODOWAĆ TRAGICZNE W SKUTKACH KONSEKWENCJE....SZOK

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [b] GRATULACJE[/b] :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

@All

Ema, czy ktoś się wybiera na tą wystawę w tym roku, jedziemy z naszymi BF-ami i chętnie się zabierzemy z kimś kto jedzie... Nie wiem czy grupa dziewiąta i druga jest tego samego dnia, może ma ktoś zajawkę lub scan informatora to chętnie bym poczytał...:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...