Jump to content
Dogomania

Przepuklina u szczeniaka


biedrona42

Recommended Posts

Ostatnio dowiedziałam się od hodowczyni u której zamierzam kupiś czczeniaka, za suczka ma przepuklinkę pępkową 1,5 cm. Hodowczyni zamierza ję wyciąć. Czy taki szczeniak może być rozmnażany i wystawiany? Ile dni po operacji można odebrać szczeniaka?
proszę o odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Przepuklina pępkowa to nic strasznego, nie wpływa na pózniejsze życie ani wystawowe, ani w reprodukcji. Po 10 dniach po operacji piesek musi mieć zdjęte szwy i po kłopocie, ale trzeba zabezpieczyć, aby maluch nie wylizywał się bo wtedy mógłby sobie zerwać szwy i to byłby problem. Lepiej do tego czasu niech będzie u hodowcy, chyba że dasz sobie z tym radę to możesz go zabrać po operacji.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

A ile maluch ma? U malutkich szczyli zwykle przed operacyjnym usuwaniem przepukliny, zakleja się ją i czeka na wchłonięcie. Zwykle przepuklina wchłania się sama... Operacja to zabieg ostateczny w tym wypadku, gdyz uszkadzamy wtedy ścianę miesni brzusznych i przepuklina może nawrócić...

Link to comment
Share on other sites

zoperować można w każdej chwili- wet powinien określić czy jest szansa na wchłonięcie czy też nie. przy małych przepuklinkach można je masować i wchłaniają się same. ja bym mimo wszystko jeśli hodowca zoperuje psiaka odebrała szczeniaka około 14 dni po operacji / tyle moja sunia po takim zabiegu nosiła kaftanik/. hodowca zapewni psiakowi należytą opiekę / ma doświadczenie/ a Ciebie uchroni to przed stresem związanym z zabiegiem i po zabiegu;) odbierając pieska będziesz miała gwarancję, że piesek jest zdrowy i nie będzie żadnych powikłań po zabiegu / po nawet po najmniejszym zabiegu może pojawić się komplikacja:shake:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']zoperować można w każdej chwili- wet powinien określić czy jest szansa na wchłonięcie czy też nie. przy małych przepuklinkach można je masować i wchłaniają się same. ja bym mimo wszystko jeśli hodowca zoperuje psiaka odebrała szczeniaka około 14 dni po operacji / tyle moja sunia po takim zabiegu nosiła kaftanik/. hodowca zapewni psiakowi należytą opiekę / ma doświadczenie/ a Ciebie uchroni to przed stresem związanym z zabiegiem i po zabiegu;) odbierając pieska będziesz miała gwarancję, że piesek jest zdrowy i nie będzie żadnych powikłań po zabiegu / po nawet po najmniejszym zabiegu może pojawić się komplikacja:shake:/[/quote]

Bardzo dobra rada, mój piesio miał 4 mc. jak był operowany, niestety przepuklinka się nie wchłonęła sama, a była naprawdę mała, właściwie była widoczna tylko po brykaniu mojego łobuziaka. Po konsultacji z lekarzem podjęliśmy decyzję, aby usunąć, wszystko obyło się bez komplikacji, ale rzeczywiście musiał być non stop pilnowany, chodził w koszulce. Dlatego tak jak radzi Marta to najlepsze rozwiązanie. Wszystko będzie dobrze mój Wigor ma naprawdę dużo wigoru, a biega i skacze, nie ma żadnych nawrotów nie ma nawet śladu pooperacyjnego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...