Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć cockera, żeby sam został w domu?


sadus5000

Recommended Posts

Mam poważny problem z zostawianiem mojego spanielka w domu. Kiedy zostaje sama, to wpada w jakąś histerie, piszczy, wyje, szczeka, a nawet sika (raz nawet na mój ręcznik,który udało jej się ściągnąć z wieszaka:crazyeye:). Próbowaliśmy ją stopniowo przyzwyczajać, ale to nie przynosi skutków. Gdy tylko zniknę jej z oczu, to zaczyna lamentować i drze się, aż wrócę, także nawet nie mam jak nagrodzić jej za spokojne zachowanie. Już chyba ze sto razy próbowałam zostawiać ją na chwile samą, i tak wydłużać ten czas, ale efekt wciąż taki sam. Ostatnio jak wróciłam z uczelni to nawet miała jakby chrypkę od tego piszczenia. Błagam o pomoc, bo moi sąsiedzi mają nas już serdecznie dość, a ludzie mieszkający w tej okolicy nie należą do zbyt miłych i cierpliwych.:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Trudna sprawa- może za bardzo rozpieszczałaś swojego spaniela? Najlepszym wyjściem jest zapisac się na szkolenie, a jak nie to do psiego psychologa. Zanim ją zostawisz w domu, niech najpierw zostanie z kimś innym niż z dobą. To może też pomuc Ci ocenic jej reakcję czy szczeka i piszczy jak nikogo nie ma w domu, czy tez jak jest również z innymi osobami (BEZ CIEBIE)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffy']Trudna sprawa- może za bardzo rozpieszczałaś swojego spaniela? Najlepszym wyjściem jest zapisac się na szkolenie, a jak nie to do psiego psychologa. Zanim ją zostawisz w domu, niech najpierw zostanie z kimś innym niż z dobą. To może też pomuc Ci ocenic jej reakcję czy szczeka i piszczy jak nikogo nie ma w domu, czy tez jak jest również z innymi osobami (BEZ CIEBIE)[/QUOTE]

rozpieszczanie nie ma nic do rzeczy, sunia po prostu nie została od szczeniaka przyzwyczajona do zostawania w domu, a to jest podstawa przy wychowaniu szczeniaka. Tak samo nie widzę sensu zapisywać psa na szkolenie. Szkolenie psów odbywa się w zupełnie innym miejscu niż dom, więc tak pies się nie nauczy zostawać spokojnie w domu. Szybciej należy się skontaktować z jakimś behawiorystą, który przyjedzie do domu, oceni sytuację i coś doradzi.
No i trzeba pamiętać że spaniel to pies myśliwski, jeśli nie ma zapewnionej odpowiedniej ilości ruchu i zajęć umysłowych to nic dziwnego że próbuje roznieść dom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...