Jump to content
Dogomania

Wyniki z ringu Siberian Husky (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cyraneczka']Amerykańscy sędziowie nie lubią jak sie szybko biega, bo wtedy niewiele widać. Zobacz film z Westminster, albo innej amerykanskiej wystawy, tam psy bardzo wolno biegają po ringu. Nas w Niemczech i na Węgrzech oceniali Amerykanie i zawsze kazali biegać wolniej. Piotrek kiedyś bardzo szybko biegał po ringu, ale za granica nauczył się, że trzeba biegać wolniej, bo w ten sposób sedzia moze dużo więcej zobaczyc u psa, niż przy szybkim biegu.[/quote]


U nas niestety duzo osob sobie ceni szybkosc a nie jakosc:) A nawet w powolnym ruchu mozna pokazac ladnie wykrok a takze przejscie Up & Down. Ale takze nie powinno sie wedlug mnie nagradzac psow ktore nie potrafia swobodnie biegac szybko i sprawia im to trudnosc, do tego sa wleczone przez wlascicieli. Pamietam ze kiedys o to byly nawet niezle pogadanki na forum, wtedy wiekszosc oczywiscie upierala sie ze im szybciej tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']U nas niestety duzo osob sobie ceni szybkosc a nie jakosc:) A nawet w powolnym ruchu mozna pokazac ladnie wykrok a takze przejscie Up & Down. Ale takze nie powinno sie wedlug mnie nagradzac psow ktore nie potrafia swobodnie biegac szybko i sprawia im to trudnosc, do tego sa wleczone przez wlascicieli. Pamietam ze kiedys o to byly nawet niezle pogadanki na forum, wtedy wiekszosc oczywiscie upierala sie ze im szybciej tym lepiej.[/quote]


To tak samo jak nie jest karane wystawianie na napietej nad glowa ringowce, czesto tak ze psy nie dotykaja przednimi lapami ziemi ...

a wzorzec wyraznie mowi jak powinien byc husky prezentowany w ringu.

Co do wleczenia psa na ringu, mysle ze to najczesciej wynik tego ze pies ma gorszy dzien - bo tez ma do tego prawo

Bieganie na wyscigi tez stalo sie juz u nas widokiem codziennym...
szkoda

Link to comment
Share on other sites

Mnie czesto nurtuje jeszcze inna sprawa ringi
czesto wielkosci takiej ze nie da rady sie nawet na nim przejsc, czesto prostakatne do tego stopnia ze trzeba sie zatrzymac by zakrecic.
Wiele psow po takich ringach poprostu nie ma ochoty biegac - np wiekszosc moich tak ma.
A kolejna sprawa to zalatwianie sie na ringu przez inne psy - dla mnie to jest kompletny brak kultury - pewnie kazdemu sie moze zdarzyc ale jesli na ring wchodza psy jednego wlasciciela i kazdy swoja potrzebe zalatwia na rinu ( nie tylko o sikaniu mowie) to to nie jest normalne.
Wiekszosc psow na takim ringu odmawia wspolpracy, albo biegaja zygzakiem przeskakujac kolejne obsikane czy zasr.... miejsce.
No torche sie rozpisalam - ale jak juz przy tym temacie jestesmy ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Mnie czesto nurtuje jeszcze inna sprawa ringi
czesto wielkosci takiej ze nie da rady sie nawet na nim przejsc, czesto prostakatne do tego stopnia ze trzeba sie zatrzymac by zakrecic.
Wiele psow po takich ringach poprostu nie ma ochoty biegac - np wiekszosc moich tak ma.[/quote]
To, uważam, jest duży problem. Dla wielu psów zbyt małe, lub o dziwnych kształtach ringi są powodem złej prezentacji. Może będę trochę samolubna ;), ale nie jestem w stanie zrozumieć sytuacji, w której maleńkie, ozdobne psiaczki, których nie jest aż tak dużo, mają ringi takie, jak psy średnie i duże. A czasem nawet większe i lepiej przygotowane :roll:
[quote name='Nitor-Nivalis']A kolejna sprawa to zalatwianie sie na ringu przez inne psy - dla mnie to jest kompletny brak kultury - pewnie kazdemu sie moze zdarzyc ale jesli na ring wchodza psy jednego wlasciciela i kazdy swoja potrzebe zalatwia na rinu ( nie tylko o sikaniu mowie) to to nie jest normalne.
Wiekszosc psow na takim ringu odmawia wspolpracy, albo biegaja zygzakiem przeskakujac kolejne obsikane czy zasr.... miejsce.
No torche sie rozpisalam - ale jak juz przy tym temacie jestesmy ... [/quote]
No właśnie. W sumie nie tylko o ringi chodzi, bo warto jednak mieć jakąś kontrolę nad swoim psem, żeby nie opsikiwał też rzeczy innych wystawców :p Ale zgadzam się, że normalne, ładne bieganie z psem po ringu, na którym załatwiały się inne zwierzaki jest wręcz niemożliwe. Już zwłaszcza wtedy, jeśli pozostawiła po sobie ślad suczka w cieczce :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jednicka']
.... u Chinooka mialam w popisu: Psa widzielam z wszyckych stron, za krotki ogon .... i Olivier mial u psa zabalancowany ruch .... nie znam, dla czego my nie mogli biegac szybcej ... :shake:
[/QUOTE]

Rzeczywiście opis w protokole z wystawy w Opolu, to jakaś makabra ... ani to poprawnie stylistycznie po polsku, ani też wiele informacji z tego nie można wyciągnąć ... nie wiem czy wytłumaczeniem może być to, że młode Panie (najwidoczniej studentki), które wpisywały do protokołów troszkę na bakier były z angielskim ... zauważyłem, że jak tylko przyszły na ring tuż przed ocenianiem, to licznie raczej używały słowa angielskiego na 'f' :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kida']To, uważam, jest duży problem. Dla wielu psów zbyt małe, lub o dziwnych kształtach ringi są powodem złej prezentacji. Może będę trochę samolubna ;), ale nie jestem w stanie zrozumieć sytuacji, w której maleńkie, ozdobne psiaczki, których nie jest aż tak dużo, mają ringi takie, jak psy średnie i duże. A czasem nawet większe i lepiej przygotowane :roll:
[/quote]

A wystawiałaś kiedyś maleńkie ozdobne psiaczki?? Bo często te, które są dobrze zbudowane wcale nie zostają w tyle za tymi większymi :roll:
Ja uważam że dla każdej rasy powinien być odpowiednio duży ring...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia & c.o.']A wystawiałaś kiedyś maleńkie ozdobne psiaczki?? Bo często te, które są dobrze zbudowane wcale nie zostają w tyle za tymi większymi :roll:
Ja uważam że dla każdej rasy powinien być odpowiednio duży ring...[/quote]
Nie wystawiałam, ale mam wrażenie, że chihuahua czy maltańczyki nie potrzebują nie wiadomo jak dużych ringów :roll: Natomiast np. husky- owszem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kida']Nie wystawiałam, ale mam wrażenie, że chihuahua czy maltańczyki nie potrzebują nie wiadomo jak dużych ringów :roll: Natomiast np. husky- owszem.[/quote]

To wrazenie omylne. Kilka razy mialam okazje wystawiac Chi i uwierz ze te psy nie moga byc na malym ringu chociazby dlatego ze one nie lubia jak ktos blisko nich idzie przed i za nimi. Ciekawe czy ty bys lubiala jakby 20 razy wieksze osoby szly zaraz przed i za toba. Pozatym uwierz ze z takimi Chi mozna rozwinac calkiem niezla predkosc szczegolnie z tymi z USA.
Nie mowie juz o tym ze nie zawsze Chi sa same na ringu ale dokoptowane sa rowniez inne rasy. A np z lhasa, shih-tzu czy grzwaczami to juz nie mowie bo nie raz biegnie sie szybciej niz z jakims krotkonoznym, upasionym siberiankiem;)
Nie ma co tu wywyzszac innych ras ponad inne po prostu kazdy ring powinien byc tak dostosowany wielkoscia aby mozna by swobodnie wystawiac psy kazdej rasy. No oczywiste jest ze ring chi gdzie jest max 10 w klasie nie musi byc taki duzy jak ring wilczarzy irlandzkich gdzie jest 20 w klasie:).. Ale ja zawsze jeszcze lubie jak sedzia ma duza stawke dzieli wlasnie np po 3-5 psow do opisu, zeby chcoiazby bylo wiecej miejsca i nie staly na sloncu.
A ring w Opolu byl ok.. na pewno lepszy niz w Ostravie, tam byl maly i potwornie sliski;)

Link to comment
Share on other sites

Częstochowa...

KLASA MŁODZIEŻY- SUK
czyli Toffi i reszta stawki


[IMG]http://images33.fotosik.pl/236/5c81261d25dd2c43.jpg[/IMG]


A teraz słynna Żyleta i moja ''wyścigówka" Tofcia :evil_lol::loveu:
[IMG]http://images23.fotosik.pl/204/071060e0304ba039.jpg[/IMG]

[IMG]http://images29.fotosik.pl/204/d53934d475337752.jpg[/IMG]

pozdro ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']To wrazenie omylne. Kilka razy mialam okazje wystawiac Chi i uwierz ze te psy nie moga byc na malym ringu chociazby dlatego ze one nie lubia jak ktos blisko nich idzie przed i za nimi. Ciekawe czy ty bys lubiala jakby 20 razy wieksze osoby szly zaraz przed i za toba. Pozatym uwierz ze z takimi Chi mozna rozwinac calkiem niezla predkosc szczegolnie z tymi z USA.
Nie mowie juz o tym ze nie zawsze Chi sa same na ringu ale dokoptowane sa rowniez inne rasy. A np z lhasa, shih-tzu czy grzwaczami to juz nie mowie bo nie raz biegnie sie szybciej niz z jakims krotkonoznym, upasionym siberiankiem;)
Nie ma co tu wywyzszac innych ras ponad inne po prostu kazdy ring powinien byc tak dostosowany wielkoscia aby mozna by swobodnie wystawiac psy kazdej rasy. No oczywiste jest ze ring chi gdzie jest max 10 w klasie nie musi byc taki duzy jak ring wilczarzy irlandzkich gdzie jest 20 w klasie:).. Ale ja zawsze jeszcze lubie jak sedzia ma duza stawke dzieli wlasnie np po 3-5 psow do opisu, zeby chcoiazby bylo wiecej miejsca i nie staly na sloncu.[/quote]
Ojej.. :lol:
No dobra, niech więc będzie, bo nie mam zamiaru się sprzeczać w tak śmiesznej kwestii ;) Wszystkie psy, niezależnie czy to maleńki chi, czy energiczny siberian, powinny mieć większe ringi..

Powodzenia wszystkim w Bydgoszczy i Łodzi :loveu: Będę trzymać kciuki :multi:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]pies, szczeniąt - Marook Ravine DOMINIC PURCELL 1 WO - NSwR[/FONT]
[FONT=Arial]pies, szczeniąt - Marook Ravine DICK VAN DYKE 4 [/FONT]
[FONT=Arial]pies, szczeniąt - Husqvarna BEST BEAUTY 3 WO[/FONT]
[FONT=Arial]pies, szczeniąt - CASPER JR. [/FONT][FONT=Arial]Doghousefarm 2 WO[/FONT]
[FONT=Arial]pies, szczeniąt - RHETT Fortunatus Poland FCI 5 WO[/FONT]

[FONT=Arial]pies, młodzieży - MOONLIGHT Shaaktoolik nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, młodzieży - Innisfree NORTHERN AVIATOR ERMIN nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, młodzieży - ARKTOGEA AWENTURYN Jesionowe Góry 3 BDB[/FONT]
[FONT=Arial]pies, młodzieży - Nordic Blue (FCI) COSMO 2 BDB[/FONT]
[FONT=Arial]pies, młodzieży - BLACK & WHITE Lubuska Dolina nb [/FONT]
[FONT=Arial]pies, młodzieży - TINA`S BLACK KING Eskimoski Domek 1 NJwR [/FONT]
[FONT=Arial]pies, młodzieży - Kimlan's NORTHERN VOYAGEUR nb [/FONT]

[FONT=Arial]pies, pośrednia - Indigo LOTUS ESPRIT nb [/FONT]
[FONT=Arial]pies, pośrednia - DON'T BE LONG ESKIMOSKI DOMEK nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, pośrednia - TOP TRENDY Marakaja FCI NIE DO OCENY[/FONT]
[FONT=Arial]pies, pośrednia - Kristari´s CHINOOK AT JEDNICKA 2 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]pies, pośrednia - COPYRIGHT NIKLAS WOLF BALTIK AMBERS 3 BDB[/FONT]
[FONT=Arial]pies, pośrednia - WINALMIK'S RED HUNTER OF SHINING WATERS 1 CACIB[/FONT]

[FONT=Arial]pies, otwarta - SHEAIR´S MI TITLE PIRATE O´TAJA nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - LAREDO de Ciukci nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - Kristari's MEPHISTO DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - UBIK Lighst Of North DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - TOGO de Ciukci 1 DOSK. CWC[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - DEXTER z Dębickiej Kępy 4 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - Legend Continues REVOLUTION nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - KONUVERES HOGMANAY ICEFIRE nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - LIDER NIKE'S z Pierwszej Ręki 2 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - Oumiak's BOOGABOO ROCKSTARR DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - SWIFT WOLF Fortunatus 3 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]pies, otwarta - Jaraw's LOVELY SURPRISE nb[/FONT]

[FONT=Arial]pies, championów - VARLAS WARRIORS LAST MOON BDB[/FONT]
[FONT=Arial]pies, championów - GREENLAND Hydrargium nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, championów - Oumiak´s THE SHOW MUST GO ON 4 BDB[/FONT]
[FONT=Arial]pies, championów - WINALMIK'S FLY IN TO THE FUTURE 3 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]pies, championów - EASY RIDER Hydrargium nb[/FONT]
[FONT=Arial]pies, championów - EBONYSHADOW N SHAPALI'S DRAGON 1 res. CACIB [/FONT]
[FONT=Arial]pies, championów - AIRBORNE SHADOW OF ARCTIC SKYLINE 2 DOSK[/FONT]

[FONT=Arial]suka, szczeniąt - ONE IN A MILLION Dwie Korony nb[/FONT]
[FONT=Arial]suka, szczeniąt - Ebonyshadow's Husqvarna ISIS 1 [/FONT]

[FONT=Arial]suka, młodzieży - Nordic Blue CARMEN BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - Arktogea EMMANUELLE 1 DOSK., ZW.MŁ.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - KAILUA de Ciukci BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - WINTERFROST'S EXCLUSIVE 3[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - ELLA FARINA Eskimoski Domek BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - FELICITY OF Siberian Lady nb[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - D'INU YASHA of Black Dream Wolves 4 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - ESPRIT CAK'CRUS BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - SECRET STAR of [/FONT][FONT=Arial]Wolf [/FONT][FONT=Arial]Point 2 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - Explorer MISS SPOTTY BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, młodzieży - Takoda ARE U HOT NB[/FONT]

[FONT=Arial]suka, pośrednia - HEAVEN´S BLUE TAJA SIWASH LEGEND nb[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - PINACOLADA Fortunatus BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - KRISTARI'S ARCTIC SHINE 3 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - WHISKY RIVER Eskimoski Domek BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - Nordic Blue (FCI) BRILLIANT SHOOTING STAR 4 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - Y'ENDLESS TAIGA OF Northern Wilderness BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - Innisfree NORTHERN LIGHT ERMIN DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - BLANCHE SWEET OF MAROOK RAVINE 1 CACIB, BOB [/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - ELEKTRA MOUNTAIN STREAM BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - BRIGHT LIGHTNING OF ARCTIC SKYLINE 2 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - CALIFORNIA BLUE BALTIK AMBERS BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, pośrednia - BELA CHITI of Chandu DOSK.[/FONT]

[FONT=Arial]suka, otwarta - AFERA Freedome Choice FCI BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - KARNOVANDA'S BALTIC PEARL 1 CWC[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - MISS ARISHA Eskimoski Domek 4 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - Sibex AMBER EYES JAMRA 3 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - ALABAMA Fortunatus DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - SILVER CLOUD Marakaja (FCI) BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - OKRASA MY SWEET Zima Północy nb [/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - UKAYALI Lights of North nb [/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - DAFFY z Dębickiej Kępy BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - Arktogea QUEEN OF SNOW 2 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - SHERRY SASHKA RAY OF LIGHT Eskimoski Domek DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - U´GLORY INUIT of Northern Wilderness nb[/FONT]
[FONT=Arial]suka, otwarta - Vendredi 13 ELIZABETH nb [/FONT]

[FONT=Arial]suka, championów - ALBANY Arktyczna Siła BDB[/FONT]
[FONT=Arial]suka, championów - Arktogea QUEEN OF NIGHT 2 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, championów - HAPPY HILARY Eskimoski Domek 1 CWC[/FONT]
[FONT=Arial]suka, championów - NATY Jednicka 4 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, championów - Oumiak's ADVANCE TO GO 3 DOSK.[/FONT]
[FONT=Arial]suka, championów - AKABA DE CIUKCI nb[/FONT]

[FONT=Arial]suka, weteranów - ArticBlue SCARLETT NB[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Laredo de Ciukci- bdb wystawiany poza konkurencja... wczoraj sie dowiedzialam od pewnej osoby z ringu ze ponoc dlatego ze chcial pozrec sedzine szkoda ze ja tego nie widzialam:) I Kylie pewnie tak samo dlatego obracala glowe bo juz chciała polknac w calosci, pies ktory nie wie co to agresja;) ale za to jaki postrach na sedziow:razz::diabloti: Dziwne ze przy sprawdzaniu zebow i macaniu glowy nic nie zrobila;)

Patrzac na sedziowanie z Opola ok.. pierwsze lokaty sa w miare wyrownane moze tego wlasnie szukala pani sędzina, ale reszta w wiekszosci w takim razie to nieporozumienie ze maja doskonale patrzac tym trybem. Szkoda ze siberiany nic nie pozajmowaly na finalach to az nienormalne bo zawsze wygrywaja wlasnie duzo, albo bynajmniej trafiaja do czolówek finałowych.

Kilka fotek Żylety i Laredo fot. M.Maciejewska, B.Jasińska, Z.Żmuda, A.Błach
[IMG]http://img103.imageshack.us/img103/1082/pict0769ob6.jpg[/IMG]

[IMG]http://img255.imageshack.us/img255/9114/beztytuudo4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img183.imageshack.us/img183/8297/sukamlodziezstawka4ph2.jpg[/IMG]

I Laredo juz nawet go nie pudrowalam ani nie wyczesywalam bo sedzina tak malo na to co patrzyla.
[IMG]http://img168.imageshack.us/img168/6563/p4270241mj7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']A pudrowanie jest obowiązkowe? ;-)
Wreszcie normalna sędzina hihi ;)[/quote]


Nie no ale niektorzy moga z tego skorzystac.. szczegolnie Ci co kąpią na wystawe psa z jednej strony:evil_lol: No ale skoro normalna sedzina jak brudne psy ladowaly na lokatach to nie ma sprawy, szkoda ze niektorzy wykapali swoje psy, i po co to bylo;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Nie no ale niektorzy moga z tego skorzystac.. szczegolnie Ci co kąpią na wystawe psa z jednej strony:evil_lol: No ale skoro normalna sedzina jak brudne psy ladowaly na lokatach to nie ma sprawy, szkoda ze niektorzy wykapali swoje psy, i po co to bylo;)[/quote]


Faktycznie niektóre psy były nie tylko nie przygotowane ale również nie wykąpane.!- a wylądowały na lokatach ,ale nie pierwszy i ostatni raz tak się zdażyło

Jak mam wybierać co wole to zdecydowanie te wypudrowane (oczywiście wszystko z umiarem)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Laredo de Ciukci- bdb wystawiany poza konkurencja... wczoraj sie dowiedzialam od pewnej osoby z ringu ze ponoc dlatego ze chcial pozrec sedzine szkoda ze ja tego nie widzialam:) [/quote]

Nie wiem, co to za osoba, ale byłam przy opisie Laredo i nic takiego sędzia nie powiedziała.

[quote name='flashka-g']I Kylie pewnie tak samo dlatego obracala glowe bo juz chciała polknac w calosci, pies ktory nie wie co to agresja;) ale za to jaki postrach na sedziow:razz::diabloti: Dziwne ze przy sprawdzaniu zebow i macaniu glowy nic nie zrobila;) [/quote]

Oj Asiu, Asiu.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Nie no ale niektorzy moga z tego skorzystac.. szczegolnie Ci co kąpią na wystawe psa z jednej strony:evil_lol: No ale skoro normalna sedzina jak brudne psy ladowaly na lokatach to nie ma sprawy, szkoda ze niektorzy wykapali swoje psy, i po co to bylo;)[/QUOTE]

wydaje mi się, że Ci co kąpią psy na wystawę robią to zupełnie z innych powodów niż to czy będzie się to opłacało czy też nie. ale jak widać są pewne wyjątki od tej reguły.

a tak w gwoli skomentowania tego kilkudniowego lamentu, który flashka-g uprawia ... czy słaba ocena psów przez ową Panią Sędzinę, które masz/wystawiasz w jakiś sposób zdeprecjonowała je w Twoich oczach? przecież to tylko jedna subiektywna opinia owej Pani, a psy nadal są takie jakie były i przed wystawą.
głowa do góry :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Nie wiem, co to za osoba, ale byłam przy opisie Laredo i nic takiego sędzia nie powiedziała.[/quote]


ja mysle ze tej osobie sie pomieszaly fakty;) ale to nie wazne.

Kasiu a Tobie chce bardzo podziekowac za pomoc i przepraszam odrazu za zawracanie głowy, robisz kawał dobrej roboty w ringu;)



Halo Bydgoszcz czekamy na newsy:cool3: :) mam nadzieje ze wam tam nie kapie na główki bo pogode zmienna zapowiadali:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ar2r']wydaje mi się, że Ci co kąpią psy na wystawę robią to zupełnie z innych powodów niż to czy będzie się to opłacało czy też nie. ale jak widać są pewne wyjątki od tej reguły.

a tak w gwoli skomentowania tego kilkudniowego lamentu, który flashka-g uprawia ... czy słaba ocena psów przez ową Panią Sędzinę, które masz/wystawiasz w jakiś sposób zdeprecjonowała je w Twoich oczach? przecież to tylko jedna subiektywna opinia owej Pani, a psy nadal są takie jakie były i przed wystawą.
głowa do góry :-)[/quote]

Gdybym patrzyla z perspektywy oceny swoich psow tylko na tej wystawie.. oj uwierz to bylby lament:):);) ( dobrze by bylo jakby czlowiek mogl w zyciu sie przejmowac tylko "problemami" tego typu:roll:) chociaz tak jak mowisz wlasnie uwazam ze psy "nadal są takie jakie były i przed wystawa" -oceniam całokształt. Nigdy nie kieruje sie ocena tylko wlasnych psow bo nie one jedyne tworza pogłowie rasy. Tak samo jak nie patrze tylko na psy wybrane na 1 lokaty. Ale jeden ogromny plus jest z tego wszystkiego i przyslania wszystko, tak duzo wspanialych psow dawno nie oglądaliśmy na naszych krajowych ringach, szkoda ze niektoryz nie dojechali- a o to wlasnie chodzi aby podziwiac jak to na show;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Kasiu a Tobie chce bardzo podziekowac za pomoc i przepraszam odrazu za zawracanie głowy, robisz kawał dobrej roboty w ringu;)[/quote]

Proszę, dziękuję i polecam się na przyszłość.

Jeszcze znalazłam tego posta gdzieś po drodze.....

[quote name='Jednicka'].... u Chinooka mialam w popisu: Psa widzielam z wszyckych stron, za krotki ogon .... [/quote]

Powiem szczerze.... :crazyeye:
Jeśli tak zostały wpisane słowa sędziego (tłumaczone zresztą w większości przeze mnie) to.... Matko.... :shake:
Jednicka, sędzia miała swoje "koniki", więc domyślam się, o co chodziło w Twoim opisie. Zgaduję, że oglądanie, o którym mowa, dotyczyła ruchu psa- sędzia bardzo na to zwracała uwagę.
Ruch podejrzewam podobał jej się zarówno widziany od przodu, tyłu, jak i z boku. Czyli w skrócie: prowadzenie kończyn przednich i tylnych, wykrok oraz wybicie- OK.
Długość ogona była dla sędziego bardzo ważna pod kątem użytkowym- dlatego tak wielu ma na ten temat wpis w karcie oceny.

Link to comment
Share on other sites

Patrzac na sedziowanie z Opola ok.. pierwsze lokaty sa w miare wyrownane moze tego wlasnie szukala pani sędzina, ale reszta w wiekszosci w takim razie to nieporozumienie ze maja doskonale patrzac tym trybem. Szkoda ze siberiany nic nie pozajmowaly na finalach to az nienormalne bo zawsze wygrywaja wlasnie duzo, albo bynajmniej trafiaja do czolówek finałowych.

Jak to siberiany nic nie pozajmowały na finałach??????????
Więc uzupełnię:
-Tina`s Black King Eskimoski Domek-finalista BIS junior(wyszedł z grupy V)
-Tina`s Black King ED&Miss Arisha ED-finaliści w konkursie par hodowlanych
-Eskimoski Domek-najlepsza grupa hodowlana dnia MWPR Opole 2008!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...