Jump to content
Dogomania

Mix rodezjana szuka domu


PATIszon

Recommended Posts

Dodam, ze kolejnego.
Jest to 2 letni wykastrowany pies, po przejsciach.

Byl w schronie, byl w hotelu, byl 3 miesiace w domu.
Teraz szuka kogos kto umie wychowac duzego psa z brakami w socjalizacji.

[IMG]http://img293.imageshack.us/img293/5516/rodezjusz0031.jpg[/IMG]

[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/8140/rodezjusz0041.jpg[/IMG]

[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/3109/rodezjusz0061.jpg[/IMG]

Opisy są krótkie, ale konkretne...

"2 lata, pies, duży, mieszaniec rhodesiana ridgebacka. Zadziorny w stosunku do innych zwierząt. Potrzebuje stanowczego i doświadczonego opiekuna. Nie lubi dzieci."



[B][COLOR=red]Aktualizacja z 12.05.[/COLOR][/B]
Rodos okazał się psem przyjaznym do ludzi i innych psów. Jest opanowany, chętnie współpracuje. Łatka ze schroniska okazała się na szczęście nieprawdziwa!

Obecnie przebywa już w hotelu pod okiem tresera.
Zdjęcie zrobione w hoteliku:
[IMG]http://images46.fotosik.pl/118/c4e6de26a8808d55med.jpg[/IMG]

Te info i zdjecia sa z marca tego roku.
Teraz Rodos przebywa w domu w Warszawie.
Niestety wlasciciele sie go boja, bo pies jest duzy, silny i 2 razy klapnal do nich paszcza.

Spotkalam sie znim, bo powiedziano mi, ze jest agresywny.

Otoz tego o nim powiedziec nie moge..
Owszem, brak mu szkolenia, silnej reki i tyle. Natomiast jest chetny, lakomy na smaczki , umie sie szarpac zabawka....i ogolnie jest fajnym psiakiem.

Jesli ktos chetny to piszcie priwy, lub dzwoncie
0/691 66 19 11

Link to comment
Share on other sites

Poznalam Rodosa. Jest swietnym psem ale wymagajacym na prawde konsekwentnego przewodnika.
W trakcie spacerow 2 razy zdarzylo mu sie ze chcial przyfurczec do pieska .
Jeden jedyny raz mial dzien pt. ja tu bede Panem. Chcial zaaportowac , motocykliste, pieska i dzieci na rolkach. Nie lubi dzieci , irytuja go wlasnie rowery, motory i dzieci zwlaszcza zywiolowe, na rolkach ,rowerach itp.

Nawiazanie kontaktu z nim takiego ze zaczal zauwazac czlowieka i okazywac jakies emocje a przede wszystkim aktywnie wspólpracowac zajelo mu ok 2 tyg. Po tym jak zaczal zywiolowo reagowac na czlowieka przeszedl do zagrania - to ja Cie bede ochraniac przed swiatem.

Podejrzewam ze wplyw na to mialo m.in to ze przez 2 dni mial mniej ruchu, czyli nie bylo ganiania za pilka az pies ma dosyc, tylko luzny spacer.

Jak sie wyganial nie bylo problemow z nim zadnych. Zero reakcji na szczekajace za plotem psy.

Za dobre zachowanie i patrzenie ,,na czlowieka'' byl nagradzany . Zalapal po kilku dniach i robil to fajnie.
Ale rownoczesnie on potrzebuje zeby mu pokazac ze pewnych rzeczy sie nie robi i to musi byc zrobione bardzo zdecydowanie.

Generalnie to jest psiak ktory na pewno w roli stroza bedzie robil niesamowite wrazenie.
On ma swoja sile i doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Jest zdecydowanym, niezaleznym samcem . Ja na niego mowilam ze jest duma i uprzedzenie.

Mam jakies filmiki z nim jak potrzeba to moge wstawic.
To jest na prawde ,[B],duzy'[/B]' pies.

Link to comment
Share on other sites

Młody rodezjan uwielbia szybkie bieganie. Kiedy ma przed sobą przestrzeń to lubi tak puścić się przed siebie z prędkością niemal światła i po chwili wrócić. Mój rodezjan na polach kiedy zobaczył na horyzoncie krowę lub gospodarza z traktorem to puścił się w jego kierunku, stanął, popatrzył na niego i wrócił pędem. Gospodarz ze strachu wskoczył na traktor, kiedy zobaczył lecącego w jego kierunku wielkoluda w galopie. Widziałam, że chwycił jakiś kij, ale psiak tylko stanął w pewnej odłegłości, popatrzył i wrócił. Bardzo często ćwiczył ósemki w szybkim tempie, jakby ktoś go gonił. Rower był dla niego za wolny. Motor z prędkością 40 km/godz to był dopiero towarzysz do biegania. Młody rodezjan ma mnóstwo energii.
[B]Rodezjan lubi towarzystwo do biegania i owczarek czy inny psiak może być świetnym towarzystwem. [/B] Może być pani na rowerze (ja byłam za wolna, czekał na mnie na leśnych krzyżówkach:evil_lol:)
Możliwe, że lecąc za osobą na rolkach czy motocyklistą chce się sprawdzić w biegu ;)
Mój psiak waży więcej niż ja, to "młody koń" jak go nazywała rodzina i obecnie nasz koń ma ponad 9 lat, jest nadal silny ale już od lat nie wymaga tyle ruchu. Jednak na spacer zawsze zakładam mu kolczatkę, bo w mieście w okolicy jest mnóstwo psów i w razie zaczepki jest lepiej sterowny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krystyna1965']Jakie warunki musiałabym spełnić aby go adoptowac ? Jak pies reaguje na konie ? czy ma paszport i ewentualnie ile czasu trzeba na jego wyrobienie ?[/QUOTE]

Obawiam sie, ze konia obszczeka. Wyrywal sie do rowerzystow, czy przechodniow, ktorzy pojawiali sie nagle..

Trzeba w niego wlozyc troche pracy i bedzie dobrze.

Jesli chodzi o warunki to przede wszystkim czas i checi. Psu trzeba szkoly i ruchu.

Nie nadaje sie tez do mieszkania na dworzu, bo jednak siersc ma krotka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...