Jump to content
Dogomania

Kto był na klubowej molosów w niedzielę?


Gosia

Recommended Posts

W jakim sensie ugryzla osa ?

***************************************

Osa- zwierzątko takie, więcej owad może, w paski żółto- czarne... Latające.

Ugryzła go w lewą łopatkę i bał się, że spuchnie. :wink:

****************************************************

Wlasnie u niego sie wystawialysmy ! A wynik... I lok na 9, dosk, CWC i w super opinia sedziego. :-) Wiec cyba niezle :D

*********************************************

Gratulacje- to klubówka w końcu, więc trofeum spore :P

A jak się nazywa Twoje zwierzę, to sobie zobaczę w katalogu?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Wiesz- jakby Ci to powiedzieć- nie przewidziałam, że masz suczkę. Sądziłam cały czas, że masz psa :lol:

W Legionowie to ja jestem organizator- a ponadto będę asystować na jakimś ringu, ale jeszcze nie wiem, na jakim. W każdym razie na dwójce.

Będziesz?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

No ale z tego, co mówiła przed i po klubówce Krystyna B. całe sędziowanie było raczej goowniane. O Rosjance mówiła mi jeszcze daleko przed wystawą, że się nie zna, a o Kocie też nie ma najlepszego zdania ( w kwestii azjatów). Więc może nie ma się czym przejmować?

A zarzuty były jakieś konkretne, czy takie tam ble ble?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Właśnie patrzyłam do katalogu pod kątem Twoich narzekań i zauważyłam, że ona była prawie najmłodsza. To w klasie szczeniąt może być duża różnica.

Gorzej znacznie by było, gdyby dostała mało obiecującą. Ale azajaty tak długo dojrzewają, że wszystko jest możliwe u nich. Łeb do góry- spotkamy się w Legionowie.

:wink: :drinking:

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Co za paskudztwo... nie powiadamialo, ze toczy sie dyskusja, a mialo :x

Moja pieknota, to widoczna w moim logu fila ESTA Jozefinka. Jak chcesz szperac w katalogu, to dla ulatwienia numer 224.

A z ta osa, to sadzialm, ze tos z ... przymrozeniem oka :)

Pozdrawiam

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

JotHa napisała: Co za paskudztwo... nie powiadamialo, ze toczy sie dyskusja, a mialo :x

*********************************************

A niektórzy tacy zakochani w komputerach, że żyć bez nich nie mogą... :roll:

JotHa napisałą:

Moja pieknota, to widoczna w moim logu fila ESTA Jozefinka. Jak chcesz szperac w katalogu, to dla ulatwienia numer 224.

************************************************

No to się nie dziwię, że wygrałyście. Józefinka ma piękne file...

Jak kiedyś byliśmy u nich obejrzeć małe mastify, to mój Paweł gadał z Markowskim o mastifach, a ja z Panią Agnieszką o filach... Widać było, gdzie tak naprawdę leży jej serce. Aż się rozmarzyła, jak zapytałam o file.

Myślę, że w przyszłości kupię sobie filę. Coraz bardziej mnie ta rasa fascynuje. :D

JotHa napisała:

A z ta osa, to sadzialm, ze tos z ... przymrozeniem oka :)

*******************************************

Że niby jak muchy w nosie, czy coś takiego? Nie- naprawdę go użarła.

Pozdrawiam- Gosia

Link to comment
Share on other sites

Gosiu

Dziekuje za gratulacje. Wchodzac na ring u nas w kraju niczego nie mozna byc pewnym. Chyba, ze sie juz zna sedziego i wie, czego po nim sie mozna spodizewac. File i mastify ang (bo takowa suczke tez mam) sa tak rozne (niestety :-( ) i sedziowie maja o nich tez rozna wiedze. Niestety, daje sie tez zauwazyc, zwlaszcza jak na danym ringu sa obie rasy sedziowane, ze niektorym arbitrom zdecydowanie myla sie wzorce :-(

Nie chodzi mi tu o jakies szczegolne preferencje wygladu psa w danej rasie, ktore sedzia ma (jeden lubi pregowane inny, plowe itp... - nie o to chodzi), ale o porownywanie wygladu psa do wzorca, a nie wygladow psow pomiedzy soba i ... twierdzenia, ze jak wiekszosc wyglada wlasnie 'tak', to to jest wlasnie dobre. ... Na szczescie nie wszyscy sedziowie maja wspomniane klopoty!

A co do sedziowania szczeniat...

My akurat z fila przeszlysmy przez 3 oceny w tej klasie. Musze przyznac, ze kazda byla wo, ale kazdy sedzia inaczej podchodzil... Takie tlumaczenie sie, ze sa dwa miesiace roznicy w wieku u maluchow, to tez raczej nie na miejscu. Wiadomo, ze psy roznie wygladaja w okresie wzrostu (stad moze byc problem z ocena jednoznaczna), ale po to jest sedzia, aby sie z ta ocena zmierzyl ! To raz... Dwa... z moich doswiadczen wynika, ze sedziowie (i z reszta nietylko) mlode psy postrzegaja, jako mniejsza wersje doroslych, a tak przeciez nie jest, tak byc nie moze ! Zwlaszcza w rasach duzych i olbrzymich, kiedy rozwoj psa jest nie tylko rozny w danej linii hodowlanej, co i rozny osobniczo ! Nie zrazaj sie ocena sedziego. Dobry sedzia postrzeze faktyczne zalety, jak i wady Twego psa. Tego sedziego sie ceni... A jak trafi sie sedzia, ktory wymysli wady, co wynika z nieznajomosci wzorca psa i jego interpretacji w rzeczywistosci, to nie ma co brac sobie do serca jego opisu !

Masz mlodego psa, ktory jesli tylko ma nalezne rasie proporcje, wyglad ma zgodny ze wzorcem, to przy rozsadnym zywieniu, wychowaniu i pielegnacji ma szanse wyrosnac calkiem dobry, zeby nei naduzywac slowa 'doskonaly' przedstawiciel rasy i moze wniesc w rase, jej rozwoj wiele dobrego... Pamietajmy, ze krzyzwanie super championow wcale nie gwarantuje nam kolejnego pokolenia super psow ! Jesli rzeczywiscie postrzegasz troche racji w opisie psa, to moze ... po prostu odpusc sobie ten sezon wystawowy, pojezdzij jako obserwator, bez psa.... i wystartujcie wiosna w klasie mlodziezy ! Wez pod uwage, ze w Legionowie maja szanse byc rowniez te same psy, co byly teraz na klubowce, zwlaszcza, jak sa z okolic W-wy.

Pozdrawiam serdecznei

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...