Jump to content
Dogomania

sucha karma w misce!!!


asia26

Recommended Posts

Czesto czytam na forum ze Wasze psiaki maja wsypana sucha karme w misce i sobie chrupia kiedy chca. :lol: Jak to zrobic?Moj boksio doslownie wciaga wszystko co znajdzie sie w zasiegu swojej miski.Chrupki jak zaczyna jesc to dopiero konczy jak miska jest pusta.Nigdy nie chodzi glodny ani nie byl glodzony.Czy w przypadku mojego psa jest mozliwe jakos przyzwyczaic go ze karma zawsze jest w misce?

Link to comment
Share on other sites

Pewnie to nie jest możliwe a zresztą po co? Jak chłopakowi apetyt dopisuje no to nic tylko się cieszyć! Ja mam goldenkę, która też zjada natychmiast wszystko co w misce /i poza miską :wink: / - po prostu kocha jeść i tyle - najwidzoczniej twój piesio też tak ma. Pozdrawiamy - ja i moja Nastka łakomczuszka :P

Link to comment
Share on other sites

:D właściwie w przypadku psów (czasami również właścicieli-którzy litują się ponieważ uważają iz pusta miska oznacza prawie że śmierć głodową pupila) nie ma potrzeby i raczej nie powinno przyzwyczajać psa do tego iż ma jedzenie i dostęp do jedzenia cały czas, trzeba się cofnąć do natury psiej gdzie na wolności pies je wtedy kiedy coś upoluje.... i nie ma stałego dostępu do karmy. pozatym przyzwyczajenie psa do stałych godzin podawania posiłku to jedna strona medalu natomiast łatwo w ten sposób stracić zdrowy rozsądek przekarmiając psa - i nawet sami nie bedziemy wiedzieli kiedy? sie to stanie...... konsekwencja konsekwencja i konsekwencja w działaniu i lepiej nie przyzwyczajać psa do stałego leżakowania jedzenia w misce :D bo może mieć to katastrofalne konsekwencje... :wink: ale to tylko moje zdanie :wink:

Link to comment
Share on other sites

[b]iac1[/b] słusznie pisze :)

[b]asia26[/b] możesz się tylko cieszyć, ze Twój pies grzecznie zjada swoją porcję żarcia. Żarcie w misce nie powinno stać cały dzień, z tego mogą brać się kłopoty z jedzeniem, marudzeniem, a nawet hierarchią w domu.

Dzięki temu, zę pies elegancko wciąga całość na raz- wiesz ile zjadł, możesz kontrolować dzienne dawki, co uchroni psa przed otyłością. 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia26']Czesto czytam na forum ze Wasze psiaki maja wsypana sucha karme w misce i sobie chrupia kiedy chca. :lol: Jak to zrobic?Moj boksio doslownie wciaga wszystko co znajdzie sie w zasiegu swojej miski.Chrupki jak zaczyna jesc to dopiero konczy jak miska jest pusta.Nigdy nie chodzi glodny ani nie byl glodzony.Czy w przypadku mojego psa jest mozliwe jakos przyzwyczaic go ze karma zawsze jest w misce?[/quote]

hehehehe to jest chyba "cecha" bokserow

moja tez jak jej nasypie to jak tornado przejdzie przez miche zje wszystko z miski i to co rozsypie( a zcaesm je jak swinka :evilbat: ). i nawet w upalne dni nie mam co marzyc ze zostanie chocby okruszek ;)

jak odkurzacz zmiata wszystko z powierzchni ;) :D

kiedys z "zazdroscia" patrzylam na znajome psy ktore tak dystyngowanie jadly teraz ciesze sie ze raz dwa i miska do mycia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu ludzie zostawiają swoim psom jedzenie w misce na cały dzien...
[/quote]

bo niektore cholery sa nadzwyczaj wybredne :evilbat:
probowalam stawiac miski o wyznaczonych porach to nie jadl 3 dni :evil:
teraz stoi caly czas.
przynajmnie pokumal jedno - swiezo ugotowana kurka jest smaczniejsza od razu niz po 2-3 godzinach. :evilbat:
ale jak caly dzien nie je bo podziwia swiat za oknem to wieczorem wie gdzie stoi micha.
czytalam kiedys artykul o tym w psiej gazecie
sa zwolennicy i przeciwnicy obu metod. i obie sa ok, kwestia wychowania i charakteru.

Link to comment
Share on other sites

Ja, jak nietrudno się domyślić, jestem zwolenniczką dośc dużej dyscypliny w tej dziedzinie :wink:
Ktoś mądry kiedyś powiedział, a propos dzieci niejadków, że historia nie zna jeszcze przypadku, by zdrowe dziecko, w normalej rodzinie umarło z głodu. Myślę, że identycznie jest z psami :wink:

Jak pies nie je, to znaczy, że nie jest głodny. Jak nie je przez trzy dni, to znaczy, że należy zmienić karmę, ewentualnie w ogóle sposób żywienia.
Ale nie przeczę, ze gdyby trafił mi się jakiś wybitny niejadek (moje oba psy sa niejadkami umiarkowanymi), to zweryfikowałbym swoje poglądy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie nie ma opcji zostawiania jedzenia w misce z prostego powodu: musze wiedziec ile i kiedy pies zjadl zeby zaplanowac jego aktywnosc.
Pies duzej rasy nie powinien szalec po jedzeniu (szkoda, ze moj po zjedzeniu kolacji ZAWSZE dostaje hopla...), a jesli chce sie wybrac na dluzszy spacer to musze miec pewnosc, ze od zjedzenia minely co najmniej dwie godziny.
Musze wiedziec ile zeby kontrolowac wage, obserwowac jak zwiekszona/zmniejszona ilosc zarelka wplywa na wage i w jakim tempie itd., itp.

Inna sprawa, ze w misce nic nie zostaje :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

mój głupolek też zjada wszystko z miski odrazu, nie ma mowy żeby postało chociaż 10 minut. a po jedzeniu też dostaje fioła bo się zawsze chce piłką bawić. ostatnio sobie poszalał za piłką i zwrucił posiłek. teraz chowam piłkę na 30 minut po zjedzeniu

Link to comment
Share on other sites

ja równierz nie zostawiam jedzonka w misce gdy pies nie zje albo wogóle nie ruszy- od tego nie umrze jak ja to mówię. Je tyle ile potrzebuje- nie zmuszam na siłę.
Może to zabrzmi śmiesznie albo sadystycznie dla niektórych ale mój mąż stawiając karmę psu zawsze sobie żartuje: " masz 5 minut na zjedzenie" czasem skutkuje czasem nie ale pies wie że mu zabieramy miskę i wcale nie ubolewa z tego powodu....

Link to comment
Share on other sites

To ja wam zazdroszczę :)
My mamy straszniwego niejadka i po poprzednim psie, który wszystko i we wszystkich ilościach pochłaniał to dla nas szok ... Próbowalismy wszystkiego - gotowane, barf i suche ... Obecnie jesteśmy na suchym (czasem pies dostaje gotowane, ale nie często) ... Psinka dostaje michę z dzienną dawką i pozostawiam mu ją na cały dzień - on sam sobie dawkuje ... Dawanie michy w wyznaczonych godzinach nic nie dało ... Pies czasem nie jadł wcale ... Teraz najmniej - to pół porcji dziennej, a czasem domaga się dokłądki ... Niejadek jest i już ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...