Jump to content
Dogomania

Szkolenie doroslego psa w praktyce?


Sn0

Recommended Posts

Cze Sno!!!!

Sama byłam w identycznej sytuacji. Wzięłam psa ze schroniska, Miał wtedy 3 lata. Gdy już poznałam zwyczaje i charakter pieska poszłam z nim na PT. Decydując się na takie szkolenie musisz wiedzieć, że będzie Cię to kosztowało wiele cierpliwości i nerwów. Musisz siem postarać o dobrego trenera. NIe możesz oddawać psa treserowi, bo w tedy i owszem pies będzie wykonywał komendy ale nie będzie słuchał Ciebie tylko tego kto go tresował. Na spotkania jeździsz z pieskiem. Na początku Ty będziesz musiał się nauczyć jak masz uczyc swojego psiaka, a potem możesz przejść do praktycznego wykorzystywania wiedzy :) . Musisz z psiakiem powtarzać ustalone komendy i znaki nie tylko na szkoleniu ale i podczas spacerów czy w domu. Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie, a ja będę znałą na nie odpowiedź to pisz.

Pozdrawiam 8)

Link to comment
Share on other sites

Moj pies trafil do mnie jak mial ok 4 lat i byl po tzw. przejsciach. Wczesniej nie nauczony absolutnie niczego, nawet tego zeby nie sikac w domu. Tzn nauczony byl owszem, uciekania, mocnej agresji ze strachu do ludzi i psow i tym podobnych rzeczy.

W wieku 7 lat ma wysokie tytuly z agility i jest wyszkolony do poziomu zawodow w posluszenstwie - chodze czasami poza konkursem (w kraju w ktorym mieszkam kundle nie moga brac udzialu w zawodach posluszenstwa, ale pozwalaja czasami wystapic "dla zabawy") i dostajemy jedne z wyzszych ocen (zawsze "kwalifikujace"). Mamy tez certyfikat "Dobrego Psiego Obywatela" (to takie mniej formalne sprawdzajace podstawy posluszenstwa i ogolnie zachowanie w roznych ciezkich sytuacjach).

Mnie szkolenie bawi, wiec duzo tego z nim robie, ale odpowiedz w kazdym razie jest - TAK i starszego psa mozna czegos nauczyc.

Uzywalam metod wylacznie pozytywnych, czyli pies NIGDY nie mial na sobie lancuszka czy kolczatki (przerobilam to z poprzednimi psami i mialam zerowe efekty). Smycz uzywam tylko do celow bezpieczenstwa, ale nigdy nie uzywam jako pomocy szkoleniowej (wiekszosc szkolenia bez smyczy).

Link to comment
Share on other sites

Miałam tak samo z Axlem. Gdy brałam go ze schroniska miał 3 latka. Był po starsznych przejściach m.in. ślady na przednich łapach po pętaniu.

Uczyłam go sama ( 12lat temu było niemozliwością zapisanie się na kurs). Axle posiadł podstawową wiedzę PT. Nie uzywałam kolaczatki , tylko łancuszka uciskowego. Był uczony na cisteczkach be-be ( nie było wtedy żadnych psich ciastek). Muszę przyznać, że rezultaty były zaskakujące. Axle uczył sie chętnie i bardzo szybko. Oczywiście komendy były powtarzane na spacerach. Tak więc musisz znaleźć dobrego terenera i bardzo duzo cierpliwości oraz pełnych kieszeń smakołyków.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślę, że najpierw musisz go bardzo dobrze poznać, sprawić, by nawiązała się między wami nić porozumienia, zdobyć jego pełne zaufanie i go zrozumieć.

Potem szkolenie PT a jeśli już wykona każde Twoje polecenie bez ociągania się i jeśli przez ten cały czas jak będzie u Ciebie nie zauważysz u niego żadnych lęków, złych nawyków, ani innych oznak agresji, to możesz zapisać się na PO po konsultacji ze szkoleniowcem. Oczywiście TYLKO I WYŁĄCZNIE do ODPOWIEDZIALNEGO SZKOLENIOWCA !!! Bardzo uważaj na pseudo treserów, bo mogą Ci bardzo pieska zepsuć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...