Jump to content
Dogomania

jak to jest z odżywkami???


iac1

Recommended Posts

:roll: hmmm mam takie pytanie które mnie nurtuje ostatnio --- jak to jest z tymi odzywkami dla psów tzn na zwiększenie ze tak powiem masy mięsniowej bardzo proszę o jakieś dokładne info w tym temacie oczywiście tylko dla mojej wiedzy jęśli to jest jakaś tajemnica bedzie :-? pozdrawiam :roll: ostatnio rozmawiałem z włascicielem amsta i powiedział że takie odżywki są dozwolone przez ZK i stosuje się je przed wystawami... :D

Link to comment
Share on other sites

Można podawac swojemu psu odżywki.Na rynku jest dostepny preparat o nazwie Dog Vital zawierający HMB,które wpływa na zwiekszenie masy oraz lepszą wydolność psa :D Ale preparat jest bardzo drogi totez lepiej kupić zwykłe HMB(dla człowieka np.Olimpu).Jest dużo tańsze i ja mam zamiar tez kupić.Można podawac również odżywki białkowe,ale trzeba wiedzieć jak i proporcjonalnie do wieku.Gdzieś tam czytałem o kreatynie,ale do końca nie wiadomo jak działa na psa.Moze ktoś z dogomaniaków wie więcej na ten temat.Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

czytałem gdzieś wyniki badań które wskazywały na to iż stosowanie odżywek dla ludzi u psów nie przynosi żadnego wymiernego efektu w postaci poprawy wydolności, zwiększenia masy mięśniowej etc etc.
Czemu z resztą mają służyć owe odżywki? Jeśli chodzi o siłę i sylwetkę psa to uważam że odpowiednim treningiem i dobrze zbilansowanym żarciem można naprawde wiele osiągnąć.

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze nie tylko odzywki ale i trening jest tu najbardziej wymagany.
w zimie najlepiej szelki i sanki z dzieckiem.
w lecie moze jakis rowerek lub wózek.

Dosc szybko rozwijaja sie miesnie barków i pupa :D przy stabilnym ciagnieciu i kark.

Warto pamietac ze po ciezszym treningu należy zmoczyc psu łapki az po "łokcie",aby ulżyć zmeczonym ścięgnom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wfh85']Czemu z resztą mają służyć owe odżywki? Jeśli chodzi o siłę i sylwetkę psa to uważam że odpowiednim treningiem i dobrze zbilansowanym żarciem można naprawde wiele osiągnąć.[/quote]

Dokładnie. :wink: W sumie i u ludzi i u psów odżywki mogą służyć jedynie uzupełnieniu diety, jeżeli nie jest ona właściwie zbilansowana i występują niedobory. W sumie i tak organizm sam decyduje ile białka wbudować w mieśnie, a ile wyrzucić z siebie w czasie pobytu w WC. :D
To że zjem 10 kilo mięsa dziennie to jeszcze nie będzie oznaczało, że za rok będę wyglądał jak Arnie. Bardziej prawdopodobne jest natomiast, że po roku takiej diety będę potrzebować pomocy lekarskiej... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='_dingo_'][quote name='wfh85']Czemu z resztą mają służyć owe odżywki? Jeśli chodzi o siłę i sylwetkę psa to uważam że odpowiednim treningiem i dobrze zbilansowanym żarciem można naprawde wiele osiągnąć.[/quote]

Dokładnie. :wink: W sumie i u ludzi i u psów odżywki mogą służyć jedynie uzupełnieniu diety, jeżeli nie jest ona właściwie zbilansowana i występują niedobory. W sumie i tak organizm sam decyduje ile białka wbudować w mieśnie, a ile wyrzucić z siebie w czasie pobytu w WC. :D
To że zjem 10 kilo mięsa dziennie to jeszcze nie będzie oznaczało, że za rok będę wyglądał jak Arnie. Bardziej prawdopodobne jest natomiast, że po roku takiej diety będę potrzebować pomocy lekarskiej... :evilbat:[/quote]

za gadzam sie z tym w zupelnosci zarwuno jak czlowiek tak jak i zwierze ma swoje potszeby odpowiednia ilosc protein (bialek) witamin itd
to ze zjemy 10kg misa nic na nie da bo nasz organizm przyswoij bialko mineraly np tylko z jednego kg a reszte po prostu wydali ...

wiekszosc odzywek dziala na zasadzie hamowania roskladu bialek na aminokwasy (katabolizm) .... taka uf czynosc o anakatablozim ....
i w guncie zeczy wlasnie to daje hmb poza tym nie popieram dawania odzywek ludzkich dla psow ... niezalerznie od trybu pracy psa bo np jedna kapsulka HMB olimpu zawiera 1400mg prepartu ktory jednak moze zaszkodzic psu a nie moze wyisc z zalorzenia ze co tam ze jak jest napisane dac 3 a ja dam 6 to bendzie szybcei ... nie polecam takich praktyk ze wzglendu na zdrowie pupila .... bowiem nikt nie pisze ze nawet tescowane odzywki obciorzaja w nieznaczny stopniu wontrobe i uklad trawieny zaruwno jak i czlowieka i zwierzencia ....
moja rada jesli juz musisz podac jakis suplement psu to skontakui sie z lekarzem weterynari i ewetualnie z dietetykiem ...
pozdrawiam wteran kulturysta :D

Link to comment
Share on other sites

na zwiększenie masy:zabawy z innymi psami i dobre żywienie-nie ma drogi na skróty...Odżywki dla psów można oczywiście podawać ale raczej tylko u tych,które intensywnie trenują,pracują itd.Dla przeciętnego psa,który ma "typową" ilość ruchu nie ma sensu stosowania suplementów,no może jakiś (3-4 tyg)czas przed wystawą ale trzeba pamiętać,żeby organizm się nie przyzwyczaił bo efektów nie będzie żadnych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...