Jump to content
Dogomania

Kreta - Horror


czarna_zaba

Recommended Posts

Wróciłam niedawno z podróży na Krete (bez psa) i jestem przerażona sytuacja bezdomnych zwierząt na tej wyspie. Mnóstwo wałęsajacych sie zagłodzonych kotów, psy uwiązane w pełnym słońcu, bez schronienia i miski z wodą i koszmar śniący sie po nicy - stary pies ledwo żywy w turystycznym centrum wyspy - Knossos, deptany i potrącany przez turystów. Wiem, że mamy masę własnych bezdomniaków, ale uwierzcie, po tej podróży trudno mi spać spokojnie. [B]Zachęcam wszystkich do bojkotowania wycieczek na Kretę[/B] i przy okazji zwracam sie z pytaniem do osób które bywały na innych greckich wyspach - czy tam jest tak samo? I poradźcie proszę co można zrobić, bo ta sprawa nie daje mi spokoju. Czy może jest jakaś Grecka organizacja prozwierzęca, czy może warto napisać list prestacyjny do konsulatu... Proszę o radę, może ktoś ma doświadczenie w takiej sprawie

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Byłam przez tydzień w Atenach i mam trochę inne spostrzeżenia.Faktycznie jest mnóstwo bezdomnych psów w większości duże ale nie są zostawione same sobie.Wszystkie spotkane przez nas(i wygłaskane)miały obroże przeciw pchelne.Przed każdym sklepem w centrum Aten są wystawione miski z wodą i suchą karmą.Żaden z psiaków nie wygląda na zabiedzonego choć czyściutkie nie są.Usiłowałam się dowiedzieć kto im funduje te obróżki ale nikt nie potrafił mi powiedzieć.Nikomu nie przeszkadzają,nie są wyłapywane i zamykane.Zero agresji i z ciekawości sprawdziłam-duże sunie były wysterylizowane.Życzyła bym naszym bezdomniakom takiego życia.W każdym ogródku przy restauracji można dać psiakowi resztki z talerza i nikogo to nie oburza.I gdzie my się mamy do tej rzeczywistości.Nie byłam na Greckich wyspach i jak jest tak jak piszecie to bliżej naszych spostrzeżeń.Nie oceniam Greków negatywnie.Moim zdanie są bardziej tolerancyjni dla zwierzaków niż nasi rodacy;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...