Jump to content
Dogomania

Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!


malawaszka

Recommended Posts

[quote name='ewunian']Malawaszka, ogłoszenie już wstawiałam, wystaw Czakiego z tym co wcześniej, kontakt Michał:

[COLOR=#1A2854][FONT=Tahoma]Czaki to młody,mniej więcej roczny mały piesek o zabawnej urodzie. Bez problemu daje sobie nałożyć smycz i obrożę, a spacer z nim to czysta przyjemność. Nie szarpie na smyczy, nie skacze, tylko idzie przy nodze, z krótkimi przerwami na głakanie. Jest nieco zuchwały, nie boi się nawet największych psów i często je obszczekuje. Jest też bardzo dumny, jeśli nie ma na coś ochoty, potrafi to przekazać wzrokiem, lub odejściem w inne miejsce. Nie wymaga dużo ruchu, jeden, lub dwa spacery to optymalna dawka, by go zadowolić. Raczej nie nadaje się dla rodzin z dziećmi, natomiast osoby samotne, lub starsze powinny być z nim szczęśliwe. Nieco czasochłonna może być pielęgnacja jego szaty. Ponieważ jest mały bez problemu odnajdzie się w bloku. Kto go przygarnie zyska wspaniałego towarzysza.[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#1A2854][FONT=Tahoma]Kontakt w sprawie adopcji: Michał, [/FONT][/COLOR][COLOR=#1A2854][FONT=Tahoma]tel.: 669 477 286[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

ewunian... nie znam tego psa, ale jeśli on jest młody, ma geny sznupa i był już zwrócony z adopcji to pisanie że "[COLOR=#1A2854][FONT=Tahoma] Nie wymaga dużo ruchu, jeden, lub dwa spacery to optymalna dawka, by go zadowolić. Raczej nie nadaje się dla rodzin z dziećmi, natomiast osoby samotne, lub starsze powinny być z nim szczęśliwe" to proszenie się o kolejna nieudaną adopcje - ja jestem przekonana, że taki pies potrzebuje właśnie ruchu, [/FONT][/COLOR]wyszaleć się, a czy osoby starsze (tu jeszcze zależy co przez to rozumiecie) są w stanie mu to zagwarantować?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiadomo, że dobrze zaobserwować psa w schronisku nie można. Ale Czaki mimo młodego wieku nie jest typem psa, co lubi biegać - piłka czy patyki dla niego nie istnieją. Woli po wyjściu z kojca od razu przysiąść w cieniu drzewa czy krzaczka. Sam ustala co chce robić w danym momencie - sama się o tym przekonałam, kiedy chciałam go pogłaskać. Oj, ząbki ma ostre...

Ciut zmienione ogłoszenie - prośba by z takim go wystawić.

Czaki to młody,mniej więcej roczny mały piesek o zabawnej urodzie. Bez problemu daje sobie nałożyć smycz i obrożę, a spacer z nim to czysta przyjemność. Nie szarpie na smyczy, nie skacze, tylko idzie przy nodze, z krótkimi przerwami na głaskanie. Jest nieco zuchwały i zadziorny, nie boi się nawet największych psów i często je obszczekuje. Jest też bardzo dumny, ma co do niektórych praw własne, „psie” zdanie, jeśli nie ma na coś ochoty, potrafi to przekazać wzrokiem, lub odejściem w inne miejsce. Nie wymaga dużo ruchu, jeden, lub dwa spacery dziennie to optymalna dawka, by go zadowolić.
Absolutnie nie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi (potrafi być nieco zazdrosny o głaskanie), natomiast osoby samotne, lub w sile wieku powinny być z nim szczęśliwe. Nieco czasochłonna może być pielęgnacja jego szaty. Ponieważ jest mały bez problemu odnajdzie się w bloku. Kto go przygarnie zyska wspaniałego towarzysza.
Kontakt w sprawie adopcji: Michał, tel.: 669 477 286

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']Jeden lub dwa spacery ? z tym, ze częśc ludzi przejdzie sie z nim 5 minut i tyle. raz dziennie na siku?[/QUOTE]

to chyba chodziło o ludzi z domkami ze biega po ogrodzie i raz dziennie na spacer ma isc....

[quote name='ewunian']Wiadomo, że dobrze zaobserwować psa w schronisku nie można. Ale Czaki mimo młodego wieku nie jest typem psa, co lubi biegać - piłka czy patyki dla niego nie istnieją. Woli po wyjściu z kojca od razu przysiąść w cieniu drzewa czy krzaczka. Sam ustala co chce robić w danym momencie - [B]sama się o tym przekonałam, kiedy chciałam go pogłaskać. Oj, ząbki ma ostre.[/B]..

Ciut zmienione ogłoszenie - prośba by z takim go wystawić.

Czaki to młody,mniej więcej roczny mały piesek o zabawnej urodzie. Bez problemu daje sobie nałożyć smycz i obrożę, a spacer z nim to czysta przyjemność. Nie szarpie na smyczy, nie skacze, tylko idzie przy nodze, z krótkimi przerwami na głaskanie. Jest nieco zuchwały i zadziorny, nie boi się nawet największych psów i często je obszczekuje. Jest też bardzo dumny, ma co do niektórych praw własne, „psie” zdanie, jeśli nie ma na coś ochoty,[B] potrafi to przekazać wzrokiem, lub odejściem w inne miejsce[/B]. Nie wymaga dużo ruchu, jeden, lub dwa spacery dziennie to optymalna dawka, by go zadowolić.
Absolutnie nie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi (potrafi być nieco zazdrosny o głaskanie), natomiast osoby samotne, lub w sile wieku powinny być z nim szczęśliwe. Nieco czasochłonna może być pielęgnacja jego szaty. Ponieważ jest mały bez problemu odnajdzie się w bloku. Kto go przygarnie zyska wspaniałego towarzysza.
Kontakt w sprawie adopcji: Michał, tel.: 669 477 286[/QUOTE]

yyy odejsc lub głupio się gapic to jedno a z twojego opisu wynika ze i zęby idą w ruch a to juz ogromna róznica.
ja rozumiem ze opis powinien zachęcać do adopcji ale piszac ze niegryzie gdy to robi i piszac ze jeden spacer jest okej sama ryzykujesz koejna zwrotke. pies jezeli ma rk a robi tak jak pszesz t jest mega nie wychowany i charakterny potrzeba doswiadczonego, mądrego opiekuna a nie tylko miłosnika psów...

Link to comment
Share on other sites

Telefon do Michała macie - jakieś uwagi, propozycje - dzwonić. Michał na dogomanii nie jest, wszystkie rady - kierować do niego. Pisałam, że szukamy [B]DT [/B]dla tego psa, bo [B]wiem że mu się należy porządna socjalka[/B], mało który DS będzie potrafił to od razu. Był wyłapany z suczką, było ok. Parkę rozdzielili - Czaki "cofnął się" w socjalizacji. Sytuacja z draśnięciem mnie miała miejsce tydzień po przeniesieniu suczki do innego kojca, więc osobiście skłaniam się ku opcji, że użycie zębów było spowodowane stresem w nowej sytuacji. Z tego co wiem - i co jest pewne, bo od innych wolo, drasnął jeszcze jeden raz dziewczynę, w sytuacji - on nie chciał głaskania, ona owszem. Wcześniej sygnalizował swój dyskomfort burczeniem, zęby to była ostateczność.
Co do spacerów, chodziło oczywiście o dłuższe niż "wysikiwanie" psa. Ale znam Czakiego od niecałego roku, miałam go na spacerze kilkanaście razy - jeśli chce się ktoś męczyć na dwugodzinnym spacerze z psem, który po 10 minutach ma już spaceru dosyć - proszę bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania0112']


yyy odejsc lub głupio się gapic to jedno a z twojego opisu wynika ze i zęby idą w ruch a to juz ogromna róznica.
ja rozumiem ze opis powinien zachęcać do adopcji ale piszac ze niegryzie gdy to robi i piszac ze jeden spacer jest okej sama ryzykujesz koejna zwrotke. pies jezeli ma rk a robi tak jak pszesz t jest mega nie wychowany i charakterny potrzeba doswiadczonego, mądrego opiekuna a nie tylko miłosnika psów...[/QUOTE]

Wpelni sie zgadzam.

Ludzie na haslo-jeden spacer zrozumieja,ze raz dziennie maja wyjsc z psem.

Link to comment
Share on other sites

taki piesek wtypie sznaucera olbrzymego znajduje sie w \przytulisko w Chojnicach/pomorskie. Roki jest staruszkiem nie odnajdujacym sie wsrod innych wiekszych psow jest bardzo lagodny taka ciapka,wiec trafil do boksu z malymi pieskami smiesznie wyglada wsrot tych maluszkow..na zdjeciu po kapieli i strzyzeniu ktore bardzo dzielnie zniosl. On sam bardzo lubi psy i koty, jest bardzo milym psem. Ladnie chodzi na smyczce. Musze dopytac czy ma kastracje. Siadaja Mu tylne lapki chodzi na ugietych.
tel. kontaktowy do Kasi od adopcji/ pracownicy/ -880 936095. do przytuliska 52 3973102.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']Nie wiem czy pamiętacie sznaucera średniego z naszego schroniska. Jak się wydawało znalazł fajny dom... niestety po ponad roku grozi mu powrót do schroniska. Napisała jego właścicielka, że pies ucieka przy otwieraniu bramy, zagryza kury u sąsiadów, wraca zakołtuniony a ona ma trójkę dzieci i nie daje rady. Brak nam już słów.

[URL="https://imageshack.com/i/n8udv7j"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/836/udv7.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

[url]http://tablica.pl/oferta/pies-sznaucer-bez-rodowodu-CID103-ID4YGXt.html#52b7b701ed[/url]

ciuekawe który powód prawdziwy, a już tekst, że pies jest przystosowany do zycia na dworze wywołuje we mnie agresję :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JankaBezZiemii']i zdjęcia z przed roku .... ciekawe jak on teraz ....[/QUOTE]

"pies wymaga na chwile obecną wykąpania i istrzyżenia" więc... pewnie tak bardzo się dostosował do życia na dworze, że trudno go poznać... bosz niechże te nasze Agenty, Cygany, Silvery, Dżekusie znajdują domu już!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']"pies wymaga na chwile obecną wykąpania i istrzyżenia" więc... pewnie tak bardzo się dostosował do życia na dworze, że trudno go poznać... bosz niechże te nasze Agenty, Cygany, Silvery, Dżekusie znajdują domu już!!![/QUOTE]

Mamy Dżekusia??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...