Jump to content
Dogomania

Astma??


zakla

Recommended Posts

Poniewaz czasami, podczas snu czy spaceru, pies zaczyna sie dusic. Wyglada to tak, jakby nie mogl zlapac powietrza, czy sie zapowietrzyl...:( Moja mama twierdzi ze bardzo to przypomina kaszel dzieci z astma(pracuje w szpitalu), dlatego pytam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Wyglada to tak, jakby nie mogl zlapac powietrza, czy sie zapowietrzyl...:( [/quote]
A często mu się to zdarza?
Zapowietrzanie się u psa jest normalne, a w każdym razie niegroźne.
Jak się skupię, to przypomnę sobie w jakim topiku ktoś o tym pisał. 8)

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam :)
[quote name='anna2 w innym topiku']napisałam w sprawie "zapowietrzania się"kilka tygodni temu do wet serwisu i dostałam taką oto odpowiedz:
" Witam,
Problem o którym Pani piszę nosi nazwę angielską reverse sneezing czyli katar wsteczny. Nie jest to groźna przypadłość (coś jakby czkawka u dzieci), po prostu zdarza się i już. Leczenia brak. Czasem częstotliwość objawów może zmniejszyć przy podawaniu leków uspokajających – np. Hydroxyziny ale w zasadzie nie zawsze jest to konieczne.

Z wyrazami szacunku
Lek.wet. Rafał Niziołek" [/quote]
A więc jeśli nie jest to częste to nie musisz się obawiać. Mój Filip zapowietrzał się przez całe 17 lat swego życia i nigdy mu to nie przeszkadzało normalnie funkcjonować i nie umarł na chorobę płuc ani serca 8)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a jakie sa dokładnie pobjawy? Moja psinka ostatnio zaczęła charczeć...mnie sie wydaje, ze to od obróżki, pies często "ciągnie" na smyczy- raczej nie jest to serce, bo mała jest niezwykle energiczna i ma apetyt...nie wiem, co sie z nia dzieje, jutro jedziemy kupić szelki zamiast obroży

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, ze to jest dosc czeste i pies sie strasznie przy takich "atakach" meczy:/ Ale dzieki:)
No i jeszcze teraz kolejny problem...:lol: Moje mamuty od tzrech dni chodza i non-stop psikaja:P I dostaly tego rownoczesnie. Chyba maja na cos alergie, tylko nie mamy pojeca na co...?

Link to comment
Share on other sites

[b]Agnieszka76[/b], radzę iść do weta. Jeśli to z powodu podduszania się na obroży, to może być jakiś stan zapalny krtani czy gardła i może trzeba coś podleczyć. A to, ze pies jest energiczny i ma apetyt nie wyklucza choroby serca. Ja bym wolała, żeby mi wet takiego psiaka osłuchał.

zakla, a może Twoje psy się przeziębiły? 8)
Napisz co Ci wet powiedział na temat tego zapowietrzania się!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka76']Słuchajcie, a jakie sa dokładnie pobjawy? Moja psinka ostatnio zaczęła charczeć...mnie sie wydaje, ze to od obróżki, pies często "ciągnie" na smyczy- raczej nie jest to serce, bo mała jest niezwykle energiczna i ma apetyt...nie wiem, co sie z nia dzieje, jutro jedziemy kupić szelki zamiast obroży[/quote]

Jesli jestes wlascicielka tzw. malej rasy, to tak jak napisala Coztego, moga to byc problemy z tchawica. Jesli nie zapalenie, to byc moze tzw. zapadniecie tchawicy.
Wiecej przeczytasz o tym [url=http://www.vetserwis.pl/tchawica.html]tutaj[/url]

Link to comment
Share on other sites

Po dzisiejszej wizycie u weta dowiedxzielismy sie, ze...:
-jest to uczulenie/alergia na detergenty(silne)
-psy maja dostawac tzry stolowe lyzki dziennie na lebka wapna w plynie
-podloge myc tylko czysta woda
-wietrzyc dom

No i teraz psiaki zamieszkaly na podworku, dopoki im nmie przejdzie, bo w kopncu tym plynem(ajax)podloga byla myta we wtorek, a one ciagle kichaja:P Wiec bananowe wapno sobie popijaja i mam nadzieje ze im pomoze:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...