Jump to content
Dogomania

Pomoc- karłowatość?


Natalia&Lola

Recommended Posts

[B][SIZE=4]Proszę o pomoc[/SIZE][/B].
Zamówiłam sobie suczkę od kobiety od której 2 lata temu kupiłam swoją Lolkę (która zginęłą śmiercią tragiczną, lecz była zdrowym yorkiem), chciałam mieć sunie po tych samych rodzicach.
Więc 01.09 urodziły się dwa szczeniaczki- suczka!! :D i piesek. Jednak podobno suczka jest sporo mniejsza od pieska, była na kontroli u weterynarza, który stwierdził, że sunia ma zagrożenie życia do 6 tygodnia życia i może mieć problemy z karłowatością...
Sama mam 4msc (0.65kg) yorka w domu który był sporo mniejszy od braciszka z miotu, jednak jest zdrowy i lekarz powiedział, że nie ma problemu bo urodził się zwyczajnie taki mały. Czy myślicie, że ta sunia może rzeczywiście mieć taki problem? Tyle na nią czekałam, a teraz nie wiem samej co robić:-( Bardzo chcę ją mieć, ale boję się, że coś jej się może stać (jeżli na prawdę będzie miała problemy z karłowatością) i znów będę przeżywała stratę psiaka.
Czy u tak małych psów można bez problemu wykryć tą wadę?
Sunia podobno nadrabia powoli i rośnie, lecz czy nie będzie miała problemów zdrowotnych?

Link to comment
Share on other sites

dobrze byłoby gdybyś napisała wiek szczeniąt i wagę aktualną zarówno pieska jak i suczki. . u nas w domu mamy hodowlę psów małych ras- yorków i chihuahua i odchowało się już u nas wiele miotów przez 10 lat:) także może będę mogła coś doradzić. zazwyczaj kiedy jedno szczenię bardzo wyraźnie odróżnia się wagą od reszty może być to karłowatość ale oczywiście niekoniecznie. natomiast jeśli masz jakieś wątpliwości może lepiej poszukaj innej hodowli lub jeśli koniecznie chcesz po tych samych rodzicach to poczekaj na kolejny miot? ja osobiście nie kupowałabym pieska co do którego zdrowia są jakieś wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...