Jump to content
Dogomania

Czy to może być Hokkaido?


Yumegari

Recommended Posts

Prawie dwa miesiące temu moja siostra i ja postanowiłyśmy zaadoptować psa ze schroniska. Oglądając zwierzaki na stronie Schroniska na Paluchu, od razu zakochałyśmy się w przepięknej suczce ([URL="http://www.paluch.org.pl/pokazzwierze.php?numerek=718"]Oficjalna strona Schroniska na Paluchu w Warszawie[/URL]). Dwa tygodnie później Shiva (bo tak ją nazwałyśmy) zamieszkała z nami. Okazała się cudownym psem, niesamowicie przyjacielskim i żywotnym, dlatego pokochałyśmy ją bezgranicznie, nawet jeżeli miała być tylko piękną "kundeliną".

Shiva jest naszym pierwszym psem, nie znamy się też zbytnio na rasach. Shiby i Akity widywałyśmy na spacerach i byłyśmy pewne, że nasza mała musi by z nimi skundlona - podobna budowa ciała, pysk; tylko wzrost i długość szaty się nie zgadzały. Stawiałyśmy też na obecność Chow-chowa w jej rodowodzie, ze względu na piękny fioletowy język i umaszczenie. Przeglądając jednak (z nudów) różne rasy, natknęłyśmy się na Hokkaido i byłyśmy zaskoczone podobieństwem. Wzrost (46 w kłębie), długość tułowia (50), zawinięty, puchaty ogon, szpiczaste uszka i nawet fałdy na grzbiecie - wszystko się zgadza! Jedyne, co budzi nasze wątpliwości to fakt, że psy tej rasy są niezykle rzadkie w Polsce i nikt nie zgłosił zaginięcia. Skąd zatem ona się wzięła? Czy to możliwe, że taki pies błąkał się po Warszawie i czy może nam, zachwyconym naszą suczką, tylko się wydaje, że jest rasowa? Oczywiście pytamy tylko z ciekawości, nie będziemy jej kochać mniej lub więcej bez względu na wszystko.

Prosimy znawców rasy o podpowiedź.

Parę zdjęć:

[IMG]http://i575.photobucket.com/albums/ss195/Yumegari_/shiva2.jpg[/IMG]
[IMG]http://i575.photobucket.com/albums/ss195/Yumegari_/shiva8.jpg[/IMG]
[IMG]http://i575.photobucket.com/albums/ss195/Yumegari_/shiva1.jpg[/IMG]
[IMG]http://i575.photobucket.com/albums/ss195/Yumegari_/shiva3.jpg[/IMG]
[IMG]http://i575.photobucket.com/albums/ss195/Yumegari_/shiva5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

W końcu różne rasy rasy powstały z różnych mieszanek. Faktycznie ma sporo wspólnych cech z hokkaido - no może ciut za duża bo suczki tej rasy zazwyczaj są niższe - co do języka - to hokkaido jako jedyna rasa japońska posiada filetowe plamy na różowym języku - co wskazuje na ich pokrewieństwo z Chow-Chow.

Skąd się takie cudo mogło wziąć? Różnie bywa - mezalians na podwórku? :)

A powiedz, jeszcze czy suczka ma tendencję do wycia - ale nie w momentach kiedy jest smutna, ale własnie wtedy gdy jest zadowolona - wszystkie nasze hokkaido tak pohukują - generalnie są dość hałaśliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...