Jump to content
Dogomania

Wystawy w Czechach - zasady


kasia_frodo

Recommended Posts

Mam pytanie do bywalców czeskich wystaw - jakie obowiązują zasady i na co zwrócić uwagę w kwestiach formalnych czyli np.:
- czy dokumenty wydawane są od razu przy zejściu z ringu czy odbiera się je poźniej
- czy karte oceny i wszelkie CACe i CACIBY trzeba dodatkowo potwierdzać u organizatorów
- czy wypuszczą nas z wystawy przed jej zakończeniem
- czy jezeli byśmy wygrali BOB to czy mozna sobie odpuscic grupe czy moze dokumenty sa do odbioru dopiero na grupie

i tak dalej i tak dalej - napewno wiecie o co mi chodzi - oświecie mnie trochę plizzzz :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

my byliśmy już kilka razy na wystawie w Czechach, niby niczym się specjalnie nie różnią od naszych.
Dokumentację odbiera się po przyjeździe, należy iść do sekretariatu z potwierdzeniem (ewentualnie opłacić wystawę, jeśli nie zrobiło się tego wcześniej), tam dostaniesz całą teczkę, którą na ring oddasz dopiero jak pójdziesz z psem do oceny.
Z ringu schodzisz z kartą oceny i dyplomem - jeśli masz I miejsce i jakieś wnioski, to musisz iść do odpowiedniego punktu wystawy, tam dostaniesz medal (tylko za I miejsce) a za CAC, CACIB jakieś rozetki, czasem medale, i tam mogą Ci potwierdzić zdobyte wnioski, czy tytuły, wpisując je do rodowodu.
Oczywiście możesz spokojnie wyjść z terenu wystawy tuż po ocenie, a nawet nie czekać na finały. My w zeszłym roku mając BOB-a nie doczekaliśmy na wybory BOG w Nitrze na Słowacji, bo szło to z okropnym opóźnieniem a nam już nie chciało się czekać.

To chyba tyle po krótce, jak o czymś zapomniałam to dopiszę...

Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja wspominam, że co nam przysługiwał jakiś medal czy rozetka za CAC czy CACIB i szliśmy go odebrać do odpowiedniego punktu, to zawsze im sie akurat konczyly :-?

Ale nie mogę narzekać, bo jeśli zostawiałam swoje dane, to zawsze elgancko dosyłali nagrodę pocztą. :D

Link to comment
Share on other sites

my mamy pucharki za CACIBY:] z czech.W czechach takze wypisuja co na niektórych wystawac wyiki na tablicach, tak wiec mozna spisywac je.Ogólnie Czeskie wystawy sa bardzo przyjemne, no a do tego moza kupic na stoiskach duzo rzeczy taniej niz w Polsce.I takze takich jakich u nas nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Racja, faktycznie Czesi mają niesamowicie dużo i taniej niż u nas przeróżne "psie" bibeloty... pomijając już same akcesoria dla psów, ale można na miejscu np zamówić naprasowywankę na bluzki, pozłacaną biżuterię z wszystkimi rasami psów, łańcuszki z wisiorkami, u nas nawet połowy takich bajerów nie ma, a jak coś jest to za drogie.

Jeśli chodzi o atmosferę czeskich wystaw, szczerze mówiąc bardziej mi przypadły do gustu wystawy na Słowacji, ale to jest tylko moje zdanie...

Pozdrawiam!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...