Jump to content
Dogomania

Bokser Ambi - ma dom :)


ageralion

Recommended Posts

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fundacja to not-boxer, ich strona www [URL="http://www.notboxer.de/"]ZUFLUCHT F�R NOTBOXER: Vermittlung von, Hilfe f�r Boxer und -Mischlinge in Not[/URL] W maju pojechal tam juz jeden boksio (Red/Parys) i ma sie dobrze. Obu psiakom miejsce zalatwila Julka, wiec teraz juz jestem spokojna, ze maja dobrze. Przy pierwszej adopcji mialam duze watpliowsci i nie za bardzo mialam wplyw na to gdzie pies trafi (trafil do schroniskowego DT i on wydal go dalej). Teraz Julka dzialala rownolegle z tym watkiem i jak worcilam, skontaktowalam dziewczyny ze soba w sprawie tej adopcji.

Co do kastracji, to nie bylo mozliwosci go ciachnac, bo musial by zabawic kolejne 10 dni w schronisku na rekonwalescencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']C.G?

[B]Podobno[/B] upychają psy po niemieckich schronach.[/quote]

Ja akurat byłam w schronisku w Berlinie i życze każdemu schroniskowi w Polsce, żeby tak wyglądał- ale to mission imposible. A poza tym jaki jest interes w zapychaniu schroniska kolejnymi zwierzętami? Ty wiesz ile kosztuje oddanie psa do schroniska w Niemczech? Wiesz jakie są wymogi, żeby zostać w ogóle właścicielem psa w Niemczech?

Serce mi krwawi, że boksio tyle musi przejść jednak mam nadzieje, że wszystkie krzywdy jakich doznał zostaną mu wynagrodzone i szybko trafi do domu stałego. Serce podaje na swoich łapkach, charakter ma wspaniały. Nie jestem żadnym handlarzem i nie bawie sie zwierzętami, gdybym mogła sama bym go zostawiła. Mam łzy w oczach jak go odwiedzam, a jeżdze tam z radością przecież. I ciężko będzie mi napewno go przekazać bo nie zasłużył na takie traktowanie. Jedynie co mogłam zrobić to zabrać go ze schroniska i znaleźć mu dom. A w okresie przejściowym zapewnić mu tyle radości, ile tylko sie da.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sventata']Ja akurat byłam w schronisku w Berlinie i życze każdemu schroniskowi w Polsce, żeby tak wyglądał- ale to mission imposible. A poza tym jaki jest interes w zapychaniu schroniska kolejnymi zwierzętami? Ty wiesz ile kosztuje oddanie psa do schroniska w Niemczech? Wiesz jakie są wymogi, żeby zostać w ogóle właścicielem psa w Niemczech? [/quote]

Wiem tylko tyle: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/co-powinnismy-wiedziec-wyadoptowujac-poza-granice-polski-89321/?highlight=niemieckie[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Wiem tylko tyle: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/co-powinnismy-wiedziec-wyadoptowujac-poza-granice-polski-89321/?highlight=niemieckie[/URL][/quote]
Czytalam caly watek przed adopcja pierwszego boksera. Rozmawialam z ludzmi, ktorzy zostali zbannowani za wypowiadanie sie wlasnie w tematach handlu psami za granice itp (np. Donvitow, ludzie z SOS-ow) i wtedy strasznie chcialam psiaka zostawic w kraju ale wyszlo inaczej. Teraz jestem juz spokojniejsza i los boksiaka i wiem, ze dziewczyna ktora miala go na DT, ogromnie kochajaca zwierzeta, pracujaca teraz cale wakacje w fundacji w Niemczech, nie oddala by swoejgo podopiecznego w zle rece. Rozmawialam z nia zreszta wczoraj i nie zmienila zdania, ze Parys jest w bardzo dobrych rekach.

Co do oddawanych psow do adopcji niemieckich to rozmawialam duzo rowniez z Julia, ktora tepsiaki wozi ze schronu i TOZ, z kierowniczka schroniska, ktora osobiscie sprawdzala warunki do jakich ida psy (ogladalam zdjecia osobiscie na jej komputerze), no i Monika, ktora 3 miechy teraz robila w fundacji.

Link to comment
Share on other sites

"Adopcje zagraniczne opierają się o stałą współpracę z jedną z niemieckich organizacji Canis Gratia e.V. Zarówno adopcja krajowa jak i zagraniczna jest adopcją bezpłatną a koszty pobytu i przygotowania do adopcji, w tym leczenia (z doleczeniem chorób ujawnionych w dniu wydania) obciążają TOZ (z wyjątkiem odrębnych zasad indywidualnych w ramach niektórych adopcji zagranicznych)."
TOZ współpracuje z niemiecką organizacją o nazwie Canis Gratia e.V. Organizacja wspomaga w leczeniu i sterylizacji oraz w znalezieniu domów dla psów i kotów.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem gdzie jadą psy ze schronu w Szczecinie!
Canis Gratia to fundacja pani Draabe. Od zawsze wywoziła psy do schronu Św.Franciszka w Hamburgu - wiem to z jej własnych wypowiedzi udzielanych w prasie!;)
Wywozi też psy z innych schronów np.z Rudy Śląskiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Czy wiesz chociaż do jakiej miejscowości pies jedzie?[/quote]

Wiem gdzie, ale
Nie wiem do jakiej rodziny ponieważ fundacja zastrzega sobie takie prawo. Rodzina może nie życzyć sobie odwiedzin i problemów- ja sie wcale nie dziwie. Instytucja adopcyjna zajmuje sie sprawdzaniem warunkow i rodzin oraz tylko ona posiada baze danych, których nie przekazuje dalej. Mi wystarczy informacja, że jest mu dobrze i choćby pierwsze zdjęcia.

A czemu służą twoje pytania? Nie rozumiem, masz wątpliwości co do mojego postępowania? Czy może ty chcesz zapewnić mu dom u siebie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sventata']Wiem gdzie, ale
Nie wiem do jakiej rodziny ponieważ fundacja zastrzega sobie takie prawo. Rodzina może nie życzyć sobie odwiedzin i problemów- ja sie wcale nie dziwie. Instytucja adopcyjna zajmuje sie sprawdzaniem warunkow i rodzin oraz tylko ona posiada baze danych, których nie przekazuje dalej.... mquote]

Instytucja adopcyjna, czyli instytucja niemiecka ?

Link to comment
Share on other sites

Erazm!
W schronie w Szczecinie,który ma umowę z p.Draabe,to właściwie nikt nie ma nic do powiedzenia.
P.Draabe wybiera psy i tyle -przyjeżdża Julia-kierowca i psy są zabierane!
Może kierownictwo mogłoby zaprotestować,ale wydaje mi się,że nie chce:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Erazm!
W schronie w Szczecinie,który ma umowę z p.Draabe,to właściwie nikt nie ma nic do powiedzenia.
P.Draabe wybiera psy i tyle -przyjeżdża Julia-kierowca i psy są zabierane!
Może kierownictwo mogłoby zaprotestować,ale wydaje mi się,że nie chce:cool3:[/quote]


Pies nie przebywa w schronie i to nie schron m umowę z Drabbe, tylko toz z nią współpracuje. Z tego, co mi wiadomo schronisko było swego czasu przeciwne wywożeniu psów do Niemiec, ale toz ma umowę ze schroniskiem i może brać z niego psy w dowolnych ilościach i bez opłaty.
Psy masowo wyjeżdżają do Niemiec i ślad po nich ginie.
Szkoda, że nie dajecie bokserkowi szansy na sprawdzony domek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erazm']Skąd ten pośpiech ? Pies miesiąc w schronie, bez kastracji i wywozimy? Gdyby poczekal te dwa tygodnie nic by mu nie było , zwykle fundacje sterylizuja w Polsce, tak jest taniej.... Dziwna ta historia[/quote]
Tutaj nie ma zadnego pospiechu. Siedzial dwa tyg w schronie na obserwacji, wiec nie byl schroniskowy. Pozniej ok tygodnia nikt sie niem nie interesowal (znaczy interesowal ale schronisko nie mnialao nikogo na niego zapisanego), wiec kto mial chciec tej kastracji?
Jak pisalam juz wczesniej przez ten wspomniany tydzien Julia juz szukalam mu domku za granica na prosbe TOZ-u i udalo sie jej w fundacji notboxer, ktora akurat znam i jestem spokojna o losy preguska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Erazm!
W schronie w Szczecinie,który ma umowę z p.Draabe,to właściwie nikt nie ma nic do powiedzenia.
P.Draabe wybiera psy i tyle -przyjeżdża Julia-kierowca i psy są zabierane!
Może kierownictwo mogłoby zaprotestować,ale wydaje mi się,że nie chce:cool3:[/quote]
Kompletna bzdura. Pies jest wyadoptowany na Sventata i osobiscie w 3 gadalysmy (trzecia byla Julia) czy psiak ma jechac do fundacji. I zapadla decyzja, ze tak wyslemy go, bo notboxer sprawzdone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...