Jump to content
Dogomania

kiedy do domu przybywa Przyjaciel - o Demonie, ur.25lipca 2009


Pokemonka

Recommended Posts

[B][COLOR=Magenta]Witam :)

jestem tutaj nowa...
ale oczekuję rad i wsparcia.

za 2 tygodnie odbieramy z narzeczonym Demonika - amstaffa.
będzie miał wtedy 5 tygodni... wiem, że to mało i wiem, że powinien zostać dłużej, ale mam nadzieję, że nie będziecie za to na mnie krzyczeć...
to hodowca powiedział, że są już wtedy do odbioru a cena jest mniejsza właśnie dlatego, że będzie bez szczepień.

będzie miał u nas w domu super warunki, jutro jedziemy kupić akcesoria i zabawki.

ja właśnie dostałam wymówienie z pracy i narzeczony nawet się ucieszył mówiąc, że spokojnie poświęcę czas na wychowanie malca.

powiedzcie mi co jest niezbedne do kupienia...prócz misek, dobrego jedzenia, gryzaka...
legowisko już jest :)

boję się, bo kiedys kupiłam astka... ale zdechł... w wieku 9 tyg... wet powiedział, że był owocem kazirodczego układu i miał zawał....

teraz chce bardzo dbać, żeby niczego nie przeoczyć...

wspierajcie i pomagajcie, bo miłosnicy tej rasy, to prawdziwe skarby :)

a ja te psy kocham od ponad 5 lat :)

czekam na odzew.
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye:

[quote name='Pokemonka'][B][COLOR=Magenta]
będzie miał wtedy 5 tygodni... wiem, że to mało i wiem, że powinien zostać dłużej, ale mam nadzieję, że nie będziecie za to na mnie krzyczeć...
to hodowca powiedział, że są już wtedy do odbioru a [B]cena jest mniejsza właśnie dlatego, że będzie bez szczepień.[/B]
[/quote]

Mhm, czyli chcesz oszczędzić na szczepieniach? Coś nie bardzo to się opłaca, skoro

[quote]kiedyś kupiłam astka... ale zdechł... w wieku 9 tyg... [/quote]

A też kupiłaś go u takiego odpowiedzialnego "hodowcy" który nie szczepi psów żeby było taniej? Widzę że teraz już nawet do tego się w pseudohodowlach przyznają...

[quote]wet powiedział, że był owocem kazirodczego układu i miał zawał....[/quote]
:shake:

Wiesz, że jeśli szczenięta zostaną za wcześnie rozdzielone z matką, mogą nie nauczyć się podstawowych zasad jakie funkcjonują w psim świecie? Że takie zaniedbania mogą prowadzić do bardzo poważnych problemów w przyszłości? Moja suka nie była odpowiednio socjalizowana zanim do nas trafiła, i mimo że odkąd była z nami robiliśmy wszystko żeby to naprostować, nigdy nie udało się zrobić z niej normalnego psa.

Wiesz, że niezaszczepione szczeniaki mogą zachorować na parwowirozę - chorobę, którą niewiele psów przeżywa? Tutaj na dogo wypowiadało się już wiele osób, które kupiły szczeniaki bez szczepień i po paru tygodniach opłakiwały ich śmierć?

Wiesz, że jeśli kupujesz psa od człowieka któremu nie zależy nawet na jego szczepieniach, to nie możesz oczekiwać, że dba o jego wychowanie, o zdrowie jego matki? Dlaczego chcesz wspierać kogoś takiego, skoro kochasz zwierzęta?

Przemyśl to wszystko zanim weźmiesz psa... Czy doświadczenie z poprzednim nie nauczyło Cię, że szczeniak to krucha istotka, której trzeba zapewnić najlepsze warunki od urodzenia, a nie tylko od chwili kiedy trafi do Ciebie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...