Jump to content
Dogomania

Galeria MASSHIRO Kazoku Kanshin :oD


Jurki :oD

Recommended Posts

a jakiego jest wzrostu? :razz:

a na "grubość" panienka wygląda tak jak powinna :) więc dokramianie jest zbędne.. chociaż wiem, że cięzko odmówić swojej miłości jeszcze troszke jedzonka ;) ale pamiętajcie, że chudszy pies jest zdrowszym psem.. a w dodatku w okresie wzrostu zbytnie obciążenie stawów jest bardzo niebezpieczne..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 497
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kateczka fajny pomysł z serkiem :lol:

Nasza ogolnie wakacje spedzila na diecie bo tez nic procz porcji miesa nie chciala jesc a czasem i tego nie chciala dlatego myslalam ze malo wazy ale Kasia mi powiedziala ze Meishi tez tak bedzie wazyc wiec jest chyba ok :lol:

A jaki ma wzrost to nie wiem bo nigdy jej nie mierzylam :lol:

Ale za to slodyczy to nasza sobie nie odmowi, potrafi sobie sama z opakowania wyciagnac i zmlucic, jak tylko zostawie na jakiejs nizszej szafeczce, wlasnie wrocilismy do domu i tez ze stolika sciagnela sobie czekolade i pol zjadla, dobrze ze chociaz nie ma rewolucji :roll:
Ale tak to jest jak pani gamon zapomni zamknac drzwi albo pochowac wszystko co zjadliwe wyzej :stormy-sad:

Link to comment
Share on other sites

ojoj..

po 1. czekolady pies nie trawi!! tak jak ziemniaków!!.. tabliczka gorzkiej czekolady może ZABIĆ małego psa..

po 2. nie zaleca się podawania nabiału psom, które wyszły z okresu szczenięcego (nie pamietam czy dlatego, że tez go potem nie trawią czy dlatego, że jest uczulający, a może jedno i drugie:roll:) .. raz na jakis czas nie zaszkodzi można troche dać dla smaku, ale nie codziennie!!
Ja mojej Niuni daje czasami do wylizania resztki jogurtów czy śmietanki, bo je uwielbia, ale to zdecydowanie rzadziej niż raz na tydzień

Link to comment
Share on other sites

nie no my daliśmy pierwszy raz :) pamiętam, ze moja jamniczka żarła wszystko poza słodkim i ziemniakami właśnie...choć batonika tez nieraz wciagnęła:diabloti:
a z tym nabiałem to nie wiem...w BARFie niby jest, ze można więc kiedys Tanoshik miał stale w diecie...teraz dostaje własnie kartoniki do wylizania....martwiłam się bardziej, że ser feta który jest słony moze zaszkodzić

Link to comment
Share on other sites

BZDURĄ jest twierdzenie,że psu nie można podawać ziemniaków:pTo tak samo jak gadanie,że:jak pies ma czarne podniebienie to będzie zły,albo,że psu nie można od szczenięcia podawać mięsa bo też będzie zły.To stare,głupie przesądy,wynikające z ...niedouczenia:p
Ja już 3 lata karmię swego Tośka ziemniakami puree z dodatkiem tłuszczu+kościotrup drobiowy do tego, i jakoś boku mu nie wyrwało....:evil_lol:Najdroższe diety weterynaryjne /np.Eukanuba/ oparte sa na ziemniakach.
Tak o nich pisze dr.Sumińska:

Warzywa powinny wchodzić w skład diety psa w każdym wieku. Unikać należy warzyw strączkowych, cebulowatych i wszystkich tych, które pryskane są środkami ochrony roślin, a więc nowalijek, kalafiorów i brokułów. Nie jest prawdą, że psy nie mogą jeść ziemniaków. Rzeczywiście skrobia ziemniaczana jest trudno przyswajana przez psy, ale z czasem zwierzęta uczą się ją rozkładać. Nie należy podawać ziemniaków nietłuczonych w całości, ale puree bywa doskonałym składnikiem diety.


Niedługo wykopki...ja już Tośkowi zamówiłam woreczek:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Nasze maluchy są od początku na diecie Barf i odpukać wszystko jest w porządku :-), mają apetyt, nie grymaszą, nie było dnia, żeby nie chciały coś zjeść. Co drugi, trzeci dzień jeden z posiłków to twaróg z jogurtem naturalnym bądź kefirem :-) Karmimy je 3 razy dziennie :-) ale oczywiście nie przekarmiamy, bo to niedobrze dla stawów.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to wyszlismy z zalozenia ze jezeli Kasia i Lukasz tak karmia swoje psiaki, one dobrze wygladaja, sa zdrowe i zdobywaja takie tytuly wiec to musi byc dobre dla psiakow, co prawda bylo by latwiej przejsc calkiem na kulki bo to bylo by zdecydowanie przyjemniejsze od siedzenia w kuchni w rekach po same lokcie w miesie ale to nie o to nam chodzi, wkoncu chcemy jak najlepiej dla naszej malej :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_Dawid']Nasze maluchy są od początku na diecie Barf i odpukać wszystko jest w porządku :-), mają apetyt, nie grymaszą, nie było dnia, żeby nie chciały coś zjeść. Co drugi, trzeci dzień jeden z posiłków to twaróg z jogurtem naturalnym bądź kefirem :-) Karmimy je 3 razy dziennie :-) ale oczywiście nie przekarmiamy, bo to niedobrze dla stawów.[/QUOTE]

psy, które mają konkurencje w domu zazwyczaj nie mają problemów z jedzeniem, bo wiedzą, że jak one nie zjedzą to inny zje ;)
a te, które są same grymaszą.. bo wiedzą, że jedzenie i tak będzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']psy, które mają konkurencje w domu zazwyczaj nie mają problemów z jedzeniem, bo wiedzą, że jak one nie zjedzą to inny zje ;)
a te, które są same grymaszą.. bo wiedzą, że jedzenie i tak będzie ;)[/quote]

oczywiście musimy je też rozdzielać przy jedzeniu. Jedno je w domu, a drugie na zewnątrz, bo inaczej byłaby niezła wojna:angryy: Nasheńka je znacznie wolniej od Natsu, Natsu zaś raz dwa i już stoi przy drzwiach:lol:
zdarzało się czasem, że Nashi coś nie dojadła, ale rzeczywiście nie grymaszą i mają apetyt :lol::lol: co nas bardzo cieszy :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurki :oD']Szczerze to wyszlismy z zalozenia ze jezeli Kasia i Lukasz tak karmia swoje psiaki, one dobrze wygladaja, sa zdrowe i zdobywaja takie tytuly wiec to musi byc dobre dla psiakow, co prawda bylo by latwiej przejsc calkiem na kulki bo to bylo by zdecydowanie przyjemniejsze od siedzenia w kuchni w rekach po same lokcie w miesie ale to nie o to nam chodzi, wkoncu chcemy jak najlepiej dla naszej malej :lol:[/quote]
Nie chce krytykowac, ale nie tylko Barf jest dobry dla psow, ale to ze pieski Kasi i Lukasza zdobywaja tytuly to na pewno nie zasluga tylko tej diety i ja mysle ze kazdy na na pewno wiekszosc iwlasciciel psow chce dla niech jak najlepiej np. to ze moj Shirai nie je surowego miecha to znaczy ze chce dla niego zle !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...