Jump to content
Dogomania

Jaki kosmetyk dla psa Długowłosego ??? Bardzo prosze o porade ...


Hawanka

Recommended Posts

[FONT=Comic Sans MS]Mam problem odnośnie dobrania odpowiedniego kosmetyku dla mojego psa[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Mam psa Rasy Hawańczyk (ma 5 i pół miesiąca) jest to pies jasny - biały jaki bedzie dla niego odpowiedni szampon ,odrzywka i preparat do rozczesywania ???? dodam ze psa chce wystawiać dlatego zależy mi zeby dobrać odpowiedni kosmetyk...[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Narazie mam z Hery szampon z proteinami i espree szampon z odrzywką ale są do Bani...:razz:[/FONT]


[FONT=Comic Sans MS]Ps: słyszałam ze do rozczesywania można używać odrzywki zmieszaną w spryskiwaczu z wodą na litr 3 łyzeczki odrzywki czy to prawda????[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]Jestem początkująca wiec zielona...:oops:[/FONT]


[FONT=Comic Sans MS]Bardzo prosze o pomoc i porade ;)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam taki szampon [url=http://www.zoomania.pl/product_info.php/products_id/1991]Sklep Zoomania.pl - Szampony : Beaphar - Beaphar Bea White Shampoo - do białej sierści[/url] jest przeznaczony do białej sierści (ja używam do czarnej, ale jest bardzo dobry, więc sądzę, że do białej też będzie spoko), a co do odżywek, to ta jest fajna [url=http://www.zoomania.pl/product_info.php/products_id/2041]Sklep Zoomania.pl - Odżywki : Laboratoires Hery - Hery Balsam - odżywka Caresse Brillance 1 l[/url] i myślę, że już nie będziesz potrzebować nic do rozczesywania, bo ta odżywka powinna wystarczyć.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jakie włosy ma mieć hawańczyk ( czy miękkie, gładkie, puszyste ), dlatego zaproponuję ogólne kosmetyki Laser Lites:
1. szampon lanolinowy ( lekko obciąża włosy) lub herbal shampoo ( szampon ziołowy, nie obciążą )
2. odżywka Lanolin Conditioner, lub Drape
3. Na wystawy Show Spray - pryskasz mokre włosy, a następnie suszysz i czeszesz jednocześnie. Na wystawie pryskasz suche włosy przed wejściem na ring.
Jest też bardzo dobry Silk- jedwab, dodawany do odzywki

Z wybielających szamponów stosowałam Ostera, dobry, super wybiela, ale... po którymś razie włosy w niektórych miejscach zrobiły się niebieskie... dlatego stosuję go rzadko, czasami na wystawę i myję psa tym szamponem tylko raz.

Odżywka do czesania polecam All System Fabulous Grooming Spray. Podobno dobra jest też #1 All Systems Moisturizing Coat Protector & Enhancer odżywka do codziennej pielęgnacji z olejem norkowym i lanoliną, ale osobiście nie wypróbowałam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa.c']Nie wiem jakie włosy ma mieć hawańczyk ( czy miękkie, gładkie, puszyste ), dlatego zaproponuję ogólne kosmetyki Laser Lites:
1. szampon lanolinowy ( lekko obciąża włosy) lub herbal shampoo ( szampon ziołowy, nie obciążą )
2. odżywka Lanolin Conditioner, lub Drape
3. Na wystawy Show Spray - pryskasz mokre włosy, a następnie suszysz i czeszesz jednocześnie. Na wystawie pryskasz suche włosy przed wejściem na ring.
Jest też bardzo dobry Silk- jedwab, dodawany do odzywki

Z wybielających szamponów stosowałam Ostera, dobry, super wybiela, ale... po którymś razie włosy w niektórych miejscach zrobiły się niebieskie... dlatego stosuję go rzadko, czasami na wystawę i myję psa tym szamponem tylko raz.

Odżywka do czesania polecam All System Fabulous Grooming Spray. Podobno dobra jest też #1 All Systems Moisturizing Coat Protector & Enhancer odżywka do codziennej pielęgnacji z olejem norkowym i lanoliną, ale osobiście nie wypróbowałam[/quote]

Hawańczyki mają włos jedwabisty, podszerstek bardzo delikatny, włos długi.
Napewno nic z olejkiem Norkowym u tej rasy nie można stosować.
Dziekuje bede próbować.
Ty masz chyba charta afgańskiego jak sie nie myle .wiec podobny włos :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Hawańczyki mają włos jedwabisty, podszerstek bardzo delikatny, włos długi.
Napewno nic z olejkiem Norkowym u tej rasy nie można stosować.
Dziekuje bede próbować.
Ty masz chyba charta afgańskiego jak sie nie myle .wiec podobny włos :roll:[/quote]

Tak mam afgana, więc włosy w pielęgnacji będą podobne. Na wystawę kąpię psa w Herbal Shampoo + odżywka Drape z Silkiem. Potem Show Spray. Pomiędzy wystawami lanolina szampon+odżywka + Silk, która delikatnie obciąża włosy. Ale wystawowy zestaw też czasami stosuję. Fabulous Spray z All system nie zawiera oleju norkowego. Ładnie odświeża włosy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa.c']Tak mam afgana, więc włosy w pielęgnacji będą podobne. Na wystawę kąpię psa w Herbal Shampoo + odżywka Drape z Silkiem. Potem Show Spray. Pomiędzy wystawami lanolina szampon+odżywka + Silk, która delikatnie obciąża włosy. Ale wystawowy zestaw też czasami stosuję. Fabulous Spray z All system nie zawiera oleju norkowego. Ładnie odświeża włosy.[/quote]
[FONT=Comic Sans MS] Czyli ty kompiesz w Ludzkim szamponie + ludzka odżywka ??Silk używam odżywke mam narazie Bio-groom SUPER CREAM a szampon intesywna pielegnacja z Bayera ale mam zamiar kupić z bio-groomu.A Fabulous Spray z All system musze pomyśleć.Mam też olejek z lanoliny pomiedzy kompielami tak samo używam ;)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Nie. Nie kąpię w ludzkich. Te szampony o których piszę, to kosmetyki dla psów importowane z Australii. Silk psi też mają. Nazywają się Laser Lites i możesz je kupić na [URL="http://www.evab.republika.pl"]LASER LITES - EVAB- Kosmetyki dla psów LASER LITES, Ubranka, Szczotki, Karmy dla psów[/URL] Są to silne koncentraty. Starczają na długo :p
Kiedyś kąpałam w ludzkich, skończyło się na uczuleniu...psie kosmetyki mają ph przystosowane do psów i tylko psie używam.

Link to comment
Share on other sites

Kosmetyki dla ludzi odpadają. trudno jest doradzić kosmetyk który ma się sprawdzić na 100% na naszym psie. Z doświadczenia wiem mając psy długowłose że nie ma cudownego środka. Najczęściej metodą prób i błędów trafiamy na to o co nam chodzi.Używając np.Laser Lites (kosmetyki o których pisze ewa c) w moim przypadku sprawdziły się na jednym psie ( na 3 próbowałam). Wszystko zależy od rodzaju włosa. Mając 3 bearded collie, każda z nich potrzebuje zupełnie innych kosmetyków. inne w okresie młodzieżowego włosa a inne gdy włos jest dorosły. Twoje psiątko to dzieciak przecież, najlepiej na razie traktuj go delikatnym szamponem dla szczeniąt i delikatną odżywką. All Systemu lub Bio-groomu. Jeżeli wybierzesz kosmetyki dla psów białych, sprawdż -zapytaj czy możesz stosowac u takiego młodziaka. Yorki do pierwszego roku kąpałam w Iv. San.Bernard (zielone jabłuszko) to są delikatne preparaty. Znam hodowców którzy jadą na tej firmie i się sprawdza. Ja osobiście twierdze że jak psiak dostał w genach włos to i kosmetyk ze średniej półki mu wystarczy. Powodzenia w pięlęgnacji ulubieńca. :lol:

Link to comment
Share on other sites

A od hodowcy nie dostałaś porad jakich kosmetyków najlepiej używać ?
Tak jak ktoś już tu napisał - by znaleźć odpowiedni kosmetyk dla psa trzeba sprawdzic kilka i tak metodą prób i błędów wybrać ten najlepszy. Ja chwalę sobie preparat do rozczesywania Hery (dla piesków o białej sierści). Natomiast fryzjerka mojej suni używa kosmetyków Vulpes. Są to kosmetyki polskiej firmy i NIE są z wyższej półki. Za radą fryzjerki nabyłam ostatnio zestaw tej firmy i muszę przyznać, efekty widać. Moja sunia (shih tzu) ma włos taki suchy i taki pierzasty. Po Vulpesie jest znacznie lepiej. Włos robi się jedwabisty i lejący.
Przedtem używałam All 1 Systems i efekt był taki sobie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='Blizniak2']Wystarczy trochę poszukać w sklepach: [URL="http://zoo-sklep.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=szampon+d%C5%82ugo&szukaj_opis=1&kategoria=empty&producent=empty&cena_min=&cena_max=&operator=0"]szampon dla długowłosych [/URL]i wynik gotowy :-)[/QUOTE]

Jest taki wybór że w głowie się kręci , a czy w Polsce można zakupić próbki kosmetyków ?

Link to comment
Share on other sites

Stosowałam ostatnio kosmetyki Vulpies ale nie są dobre przynajmniej dla mojego psa...
Teraz spróbuje SZAMPON I ODŻYWKE Z OSTER są ponoć super...2 tygodnie temu byłam w salonie z psem i był robiony właśnie szamponem i odżywką z Oster i All systems rewelacja!!!;D
A jaki jest dobry preparat antystatyczny dla psa??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']A stosował ktoś antystatyk z Ring5???? ;)[/QUOTE]
Witam, co prawda Ring 5 nie stosowalam ale polecam Ci przetestowany już na Hawanczykach preparat nowej w Polsce firmy Pet Society. Nazywa sie Fluid Detangling Coat i służy do czesania a jednoczesnie jest antystatykiem. :) Jak wpiszesz nazwe w googlu to wyskocza ci sklepy w ktorych mozna go kupic. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sillie']Witam, co prawda Ring 5 nie stosowalam ale polecam Ci przetestowany już na Hawanczykach preparat nowej w Polsce firmy Pet Society. Nazywa sie Fluid Detangling Coat i służy do czesania a jednoczesnie jest antystatykiem. :) Jak wpiszesz nazwe w googlu to wyskocza ci sklepy w ktorych mozna go kupic. Pozdrawiam.[/QUOTE]

Sillie czyżbyś miała Hawańczyka?????
A w taki razie doradzisz mi szampon i odżywke może jeszcze przetestowaną na hawańczykach ??
Pedruś jest biały i strasznie krecący ma włos...:D
Ten antystatyk wypróbuje...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Hawanka']Od tego momentu jak jest nowa dogomania nie moge edytować postu wiec:Te kosmetyli co miałam to Vulpes z lonoliną szampon i odżywka migdałowa z Vulpes....
Za pomyłke przepraszam ;)
No i poszukuje dobrego preparatu antystatycznego ;)[/QUOTE]

a czemu nie byly dobre? tzn co z nimi bylo nie tak?
bo ja wlasnie rozmyslam nad kupieniem szampon z lanolina vulpesa na wyprobowanie, wiec wolalabym wiedziec :D

co do antystatyku to na wystawach rzucilo mi sie w oczy, ze mnostwo uzywa pure paws 'finishing spray', sama nie uzywalam jeszcze, ale opinie slyszalam tylko pozytywne. jedynym minusem to chyba jest cena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']a czemu nie byly dobre? tzn co z nimi bylo nie tak?
bo ja wlasnie rozmyslam nad kupieniem szampon z lanolina vulpesa na wyprobowanie, wiec wolalabym wiedziec :D

co do antystatyku to na wystawach rzucilo mi sie w oczy, ze mnostwo uzywa pure paws 'finishing spray', sama nie uzywalam jeszcze, ale opinie slyszalam tylko pozytywne. jedynym minusem to chyba jest cena.[/QUOTE]
Powiem ci tak szampon jest dobry ale nie sprawdził sie na włosie mojego hawańczyka.Znajoma ma westa i jest zadowolona z tego szamponu...:cool3:
Teraz czekam na przysyłke i bede próbować - Espree szampon i odżywka i antystatyk z Ring5 :lol:
A ty masz psa długowłosego ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Powiem ci tak szampon jest dobry ale nie sprawdził sie na włosie mojego hawańczyka.Znajoma ma westa i jest zadowolona z tego szamponu...:cool3:
Teraz czekam na przysyłke i bede próbować - Espree szampon i odżywka i antystatyk z Ring5 :lol:
A ty masz psa długowłosego ??[/QUOTE]
tak, silka mam :)

espree uzywam teraz, od kwietnia tego roku - seria silky, zielony szampon i niebieska odzywka. sa bardzo fajne, o wiele lepsze (w ogole bez porownania) od hery, ktore uzywalismy wczesniej. z tym, ze w moim odczuciu odzywka lepsza od szamponu - z szamponem jeszcze bedziemy szukac, moze cos lepszego sie znajdzie ;)
narazie bedziemy wyprobowywac vulpesa z lanolina gleboko oczyszczajacy - do tej pory uzywalam gleboko oczyszczajacego 1 All Systems, ale nie jestem do konca z niego zadowolona. mysle, ze taki z lanolina moglby lepiej odzywic wlos i nawilzyc.

natomiast co do ring5 polecam out rage na koltunki i lekkie odzywienie/natluszczenie wlosa.fajny jest tez spray do rozczesywania z espree z serii silky, z tym ze nie natluszcza w ogole wlosa i cenowo wychodzi o wiele mniej korzystnie od ring5 (w sumie ten z espree mam tylko na wszelki wypadek, jakby sie psiak skosmacil przed wystawa :D ).

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś używałam szamponu do włosów skołtunionych i splatanych, z olejkiem z drzewa herbacianego. Odżywiał, odstraszał owady i działał jak odżywka. Bardzo łatwo się wtedy rozczesywało. Oczywiście mam na myśli, że używałam go na moim psie. Ja nie potrzebuję odstraszania owadów;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Hawanka'][FONT=Comic Sans MS]Ja wolałabym coś z górnej półki np Hery,bio-groom,all system itp[/FONT]


[FONT=Comic Sans MS]Bardzo prosze o porade tych co mają długowłose psy maltańczyki, yorki ... Nikt nie umie pomóc ???:roll:[/FONT][/QUOTE]

Jeśli chodzi o kosmetyki z górnej półki dla Hawańczyka, to firma Plush Puppy ma produkty które przeznaczone są do profesjonalnego przygotowania psów na wystawy jak i do codziennej pielęgnacji.

Do podstawowej kąpieli najlepszy jest szampon Natural Conditioning, ponieważ działa nawilżająco. Do tego odżywka Natural Silk Protein i preparat Seabreeze Oil, który stosuje się jako płukankę na koniec każdej kąpieli. Preparat ten dociera aż do skóry i sprawia ,że zarówno skóra jak i włos są zregenerowane, nawilżone i w doskonałej kondycji.

Z kolei do rozczesywania jest specjalny preparat OMG. Sprawia,że włos się znacznie łatwiej rozczesuje, a także zabiezpiecza włos pomiędzy kąpielami, ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń etc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finigan']Jeśli chodzi o kosmetyki z górnej półki dla Hawańczyka, to firma Plush Puppy ma produkty które przeznaczone są do profesjonalnego przygotowania psów na wystawy jak i do codziennej pielęgnacji.

Do podstawowej kąpieli najlepszy jest szampon Natural Conditioning, ponieważ działa nawilżająco. Do tego odżywka Natural Silk Protein i preparat Seabreeze Oil, który stosuje się jako płukankę na koniec każdej kąpieli. Preparat ten dociera aż do skóry i sprawia ,że zarówno skóra jak i włos są zregenerowane, nawilżone i w doskonałej kondycji.

Z kolei do rozczesywania jest specjalny preparat OMG. Sprawia,że włos się znacznie łatwiej rozczesuje, a także zabiezpiecza włos pomiędzy kąpielami, ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń etc.[/QUOTE]

Byłabym skłonna spróbować ale boje sie ze to nie bedzie to ... i co ja pużniej zrobie ... szkoda ze nie maja małych butelek np 250 ml...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...