Jump to content
Dogomania

Historia pewnego bernardyna......


monika72

Recommended Posts

2 tygodnie temu wracałam z działki na trasie Głowno - Łyszkowice . W miejscowości Wola Lubiankowska , przejeżdżając przez las, zobaczyłam leżącego sobie na przeciwległym pasie bernardyna. Zbaraniałam.....Myślę sobie, pewnie właściciel jest w lesie, a psiak zmęczył się łażeniem i sobie odpoczywa. Ostrzegałam światłami nadjeżdżających z przeciwnego kierunku . Dwa dni później, wracałam na działkę tą samą trasą i przejeżdżając przez las, zwolniłam, chcąc pokazać synowi miejsce, gdzie wylegiwał się benek. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam benka leżącego w tym samym miejscu, tylko na przeciwnym pasie.....Gonitwa myśli , bezradność ( na tylnym siedzeniu wiozłam swojego psa) , w tym miejscu nie można zatrzymać samochodu, bo widoczność jest żadna i nie ma pobocza. Zatrzymałam się przy sklepiku wiejskim w tej miejscowości. Zapytałam , czy komuś nie zaginął bernardyn. Pani w sklepie mówiła,że chyba widziała tego psiaka ze 2 dni temu , spacerującego po okolicy, ale nawet nie była w stanie mi wytłumaczyć, gdzie mieszka sołtys. Dojechałam na działkę wkurzona na swoją bezradność. Zadzwoniłam do reportera Dziennika , ale był w terenie i podał mi jedynie numer telefonu do Schroniska na Marmurową ( Łódź). Tam usłyszałam,że nie mogą pomóc. Kazali mi zadzwonić do gminy ( sobota ok. godz. 14.00) !
Totalnie wyprowadzona z równowagi, zadzwoniłam na policję. Zgłosił się Zgierz. Opowiedziałam o psiaku, pan policjant obiecał,że zaraz powiadomi komisariat w Głownie i mogę być spokojna ,że zajmą się tą sprawą. Na drugi dzień ( niedziela) po godz. 23-ej dostałam telefon z policji,że pies jest w dobrym stanie i odpowiednie służby mają go zawieźć do schroniska w Łowiczu.
Chciałabym bym bardzo podziękować panom policjantom ze Zgierza, bo Oni jako jedyni nie olali problemu i dzięki nim psiak nie leży nadal w tym cholernym lesie.........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Oby więcej osób postępowało tak jak ty i ci dzielni policjanci :)

Trochę może nie na temat psów, ale także chodziło o pomoc zwierzęciu:
Niedawno na moim podwórku wylądował bocian. Miał otwarte złamanie kości. Dzwoniłam do różnych fundacji, na policje, na straż miejską, do gminy, do dziennikarzy... Każdy wykręcał się tylko i wyszło na to, że mam dostarczyć bociana do zoo w w-wie. Z braku możliwości nie zrobiłam tego. Zostałam sama z bocianem ze złamaną nogą. Zrobiłam mu opatrunek, codziennie chodziłam na żaby i inne wodne stwory. Na szczęście bocian szybko odzyskał siły, poleciał na gniazdo, a teraz pewnie jest w drodze do ciepłych krajów. Ale pomóc nikt mi nie pomógł! Dobrze, że w Twoim przypadku było inaczej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...