Jump to content
Dogomania

Żółtawa piana z pyska


Katka_z1

Recommended Posts

Mojej Żabie przytrafia się, że stanie (to akurat często), i zacznie wydobywać z siebie dziwne odgłosy (coś jak osioł), robi wtedy takie ruchy brzuchem i klatką-na zmianę, później się pręży i otwiera pysk nisko nad podłogą i wtedy wydobywa się z niej ta żółtawa piana ze śliną. I tyle.
Byłam u weta, powiedział, że nie trzeba się tym tak przejmować, bo czasami tak się im dzieje.

Ciekawa jestem Waszych ewentualnych spostrzeżeń.
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek z psem??

Pozdrawiam
:Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Chyba pisaliśmy już kiedyś na ten temat... :hmmmm:

Kresce się to chyba jeszcze nigdy nie przytrafiło, ona w ogóle ma żelazny żołądek, moze raz w życiu wymiotowała... Nic jej nie szkodzi :)

Ale Filip miał takie niby wymioty od czasu do czasu. Wydaje mi się, że pies w ten sposób wykrztusza jakieś dziwne, drobne treści z przewodu pokarmowego (np. własną sierść). :niewiem:
O ile nie zdarza się to często, to chyba faktycznie nie ma czym się przejmować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katka_z1']Mojej Żabie przytrafia się, że stanie (to akurat często), i zacznie wydobywać z siebie dziwne odgłosy (coś jak osioł), robi wtedy takie ruchy brzuchem i klatką-na zmianę, później się pręży i otwiera pysk nisko nad podłogą i wtedy wydobywa się z niej ta żółtawa piana ze śliną. I tyle.
Byłam u weta, powiedział, że nie trzeba się tym tak przejmować, bo czasami tak się im dzieje.

Ciekawa jestem Waszych ewentualnych spostrzeżeń.
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek z psem??

Pozdrawiam
:Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run:[/quote]


Napisz jak czesto dochodzi do wymiotow :)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma się czym martwić. Moja Axa z podobną częstotliwością wymiotuje. Pies po prostu oczyszcza sobie w ten sposób żołądek, tak jak napisała [b]Coztego [/b]. Czasem psy wcinają ze smakiem trawę, żeby wywołać wymioty, a czasem tak same od siebie.
Jednym słowem nie ma się czym martwić. :)
Pozdrwawiam

Link to comment
Share on other sites

Moje psiaki mają podobną przypadłość, najczęściej zdarza się to na czczo. Wet powiedział, że to może być nadmiar kwasów żołądkowych, które drażnią i powodują wymioty, lub niedostatek błonnika.
Poradzł, żeby do karmy (suchej, zmoczonej wodą) dodawać otręby przenne.
Pomaga.

Pozdrawiam.
:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...