Jump to content
Dogomania

Pomocy! 2 miesiące sam w mieszkaniu


Iza.krak

Recommended Posts

z tego co wiem, kiedy pies kładzie głowę na kolanach człowieka, to JEST TO PRÓBA DOMINACJI... dziwne, ale prawdziwe... jest kilka takich drobnych szczegółów, które laikowi mogły by się wydawać czymś normalnym, a ktoś kto zna w pewnym stopniu psychikę zwierzaków, od razu zauważy ze to dominacja.. Ja o tym kładzeniu pycha dowiedziałam się nie dawno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']z tego co wiem, kiedy pies kładzie głowę na kolanach człowieka, to JEST TO PRÓBA DOMINACJI... dziwne, ale prawdziwe... jest kilka takich drobnych szczegółów, które laikowi mogły by się wydawać czymś normalnym, a ktoś kto zna w pewnym stopniu psychikę zwierzaków, od razu zauważy ze to dominacja.. Ja o tym kładzeniu pycha dowiedziałam się nie dawno.[/quote]


Nie wszyscy zgadzają się z teorią dominacji. Poczytaj:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1216/uklady-hierarchiczne-140701/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo też lubi kłaść pyszczek koło mnie na łożku. Jak to zinterpretować? Ja myślę, że on się nauczył tak prosić o głaskanie.

Zrobiłam mu Allegro
[URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=708897686"]Piesek w żałobie - kto mu da dom? (708897686) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

bardzo byłabym wdzięczna za wszelkie krytyczne uwagi.
Nie napisałam o drażliwych kwestiach, tzn. chorych stawach i agresji. Ja zresztą nie uważam, żeby ta agresja była poważnym problemem, tylko na pewno nie nadaje się do dzieci.

dopisane o 14;20
Właśnie wszedł mi na łożko i położył na mnie, tak niesamowicie się przytulał i patrzył mi w oczy, zupełnie jak dziecko. Zwyczajnie się popłakałam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']z tego co wiem, kiedy pies kładzie głowę na kolanach człowieka, to JEST TO PRÓBA DOMINACJI... [/quote]
Piesek poczynił postępy, teraz się wspina i kładzie głowę na BIUSCIE. Co na to behawioryści? Przy tym tak niesamowicie patrzy w oczy. Gdybyż tylko nie probował przy tym lizać po twarzy...
Zero agresji w tym psiaku. Gryzł, bo był w rozpaczy.
Szkoda, że ten piesek nie jest ładniejszy, bo trudno będzie kogoś znalezć, a jest miły i inteligentny. Gdybym była starszą panią prowadzącą osiadły tryb życia, zatrzymałabym go.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Znalazła się starsza pani, która za zwrot kosztów będzie się nim na pewno dobrze opiekować. Płaci syn byłej właścicielki. Piesek już nie jest młody, ma z 10 lat. Nie jest już tak zalękniony, jak poprzednio, no i niestety, utył mi - nie wiedziałam, ile mu dawać do miski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.krak']Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Znalazła się starsza pani, która za zwrot kosztów będzie się nim na pewno dobrze opiekować. Płaci syn byłej właścicielki. Piesek już nie jest młody, ma z 10 lat. Nie jest już tak zalękniony, jak poprzednio, no i niestety, utył mi - nie wiedziałam, ile mu dawać do miski.[/quote]

To bardzo dobrze :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...