Jump to content
Dogomania

Nożyczki - dla mnie i dla pupila :)


magdola

Recommended Posts

Być może już gdzieś to było... w takim razie proszę o linka bo ja nie znalazłam i temat zamknięty.
Szukam nożyczek, które byłyby dobre dla mnie i dla mojego pupila. Nie chcę płacić 2.000 jak i też nie będę wydawać 20 zł na byle co, dlatego pytam wszem i wobec. Doradźcie:placz: Czego sami używacie? Co warto a czego nie?

Link to comment
Share on other sites

to kup proste nożyczki 5,5" i wystarczą ci tańsze np. na wystawkach sa z czarnymi plastikowymi uchwytami albo w sklepach z art fryzjerskimi. Ja strzygę psy i mam takie i drugie zwykłe kupione w sklepie kosmetycznym całe metalowe tylko dłuższe i sprawdzają się super a przy jednej grzywaczce to będziesz miała i miała i swoja grywę tez obetniesz;) Nie ma sensu żebys wydawała kupe kasy na nie wiadomo jakie nożyczki

Link to comment
Share on other sites

Zależy jakiego masz psa. Zazwyczaj fryzjerzy mają jak najdłuzsze. Ale jeśli masz do zrobienia chihuahua to ogromniaste kosy będą niewygodne. Ale myślę, że takie proste strzyżenie jednego psa to sie z każdymi można przemęczyć :P Jeśli pies nieduży to i takie 5,5 będą ok.

Link to comment
Share on other sites

A ma ktoś takie?? Planuję je zakupić do dużego pudla...
[FONT=Times]Artero Magnum Curvy długości 8 cali [/FONT]
Nie da się wstawić linków, więc tylko nazwę wpiszę. Myślę jeszcze nad Aussie Blue gięte 8 cali i Grot 8" niebieskie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Ilka21']Magdola ma grzywacza chińskiego.Do przycinania łap małych i średnich psów wystarczą 5.5" większe nie potrzebne, chyba że chce odrazu o łapę drugą psa skrócić:evil_lol:. Dłuższe nożyczki są fajne do "firanek".[/quote]

Komu dajesz swoje nożyczki do naostrzenia ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cheritka']Komu dajesz swoje nożyczki do naostrzenia ???[/quote]


Cheritka ja używam na razie tanich nożyczek takich 30-50zł i poprostu jak mi sie stępią to kupuje nowe a wytrzymują bardzo długo więc nie mam jeszcze takiego problemu choć po nowym roku planuje zakupy porządne;) a z ostrzami do maszynek mam problem bo jak mi naostrzył pan za Jana Pawła II(nie pamiętam ulicy ale miał być dobry) to działały mi gorzej jak przed oddaniem i na Targowej to samo mojej znajomej zrobił inny pan, wiec moze masz kogoś dobrego do ostrzy? A mam jeszcze pytanko do Ciebie bo już długo się z nim czaję ale to na pw;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżam temat.

Potrzebuję nożyczek dla yorka - przeznaczenie - głównie wyrównywanie łapek i firanki, plus uszka.
Nożyczki które mam obecnie raz że ciężko chodzą a dwa że nie docinają do końca - tzn czubek nożyczek jakby odpycha cięte pasmo i wychodzi nierówne cięcie - jestem laikiem i ciężko mi to zjawisko opisać.

Wśród jakich firm mam szukać? Jakiej długości?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...